В’ялена рибка із присмаком ботулізму

16 травня 50-річний житель міста Бровари вирішив посмакувати в’яленою рибою, котру придбав в магазині «Мега Маркет». Вже наступного дня чоловіка забрали до реанімації з діагнозом «ботулізм».

Наразі хворий знаходиться у спеціалізованій клініці у Києві. Завдяки вчасній допомозі лікарів є надія на порятунок.

«Ботулізм- це хвороба, яка тяжко переноситься і, як правило, має летальний результат. Вчасно введена спеціальна сироватка проти збудника захворювання може врятувати життя, але так як її в Україні не випускають, вона у нас в дефіциті», — зазначає завідуючий Броварського районного відділу лабораторних досліджень ДУ «Київський обласний лабораторний центр Держпродспоживслужби України" Віталій Прокопенко.

Із членами родини чоловік придбаним товаром не поділився, що в результаті і вберегло їх від трагічної участі.

«Наразі цим питанням займається Держпродспоживслужба Броварського району. Ми передали їм термінове повідомлення, на яке вони мусили відповідним чином відреагувати: заборонити продаж всієї партії цієї риби, взяти зразки та провести лабораторні дослідження», — додав Віталій Прокопенко.

Останній випадок був зафіксований на Різдво цього року: на одному з продовольчих складів у Броварах жінка придбала консервовані шпроти, якими й отруїлася. На щастя її врятували.

Зазвичай, збудник ботулізму містися в консервованих продуктах, або тих, котрі призначені для тривалого зберігання (копчені і солені продукти). Тому, будьте обережні. Ні в якому разі не купуйте продукти на базарі чи «з рук». Краще довіртеся торговельному закладу, котрий має всі необхідні документи, що підтвердження якості товару.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

Вівторок, 22 травня 2018, 14:35
Вівторок, 15 травня 2018, 11:32
Четвер, 10 травня 2018, 14:52

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ