БРОВАРИ -17
НБУ USD 28.19

Новий районний поділ Київщини: Бровари vs Бориспіль

Минулого тижня на черговому засіданні Кабмін погодив проект постанови Верховної Ради України «Про ліквідацію та утворення районів». Згідно з цим проектом, на Київщині будуть утворені шість нових укрупнених районів. До одного з них – Бориспільського (відповідно, з центром у місті Бориспіль), мають відійти Бровари. Про зміни, які принесе можливе утворення нового району, розповідає «Громадський ревізор»

Чому центром хочуть обрати Бориспіль?

Сьогодні на території України функціонує 490 районів. Згідно з вищевказаним рішенням Уряду, вже скоро їх мають ліквідувати та зменшити загальну кількість чи не втричі. Тим самим, на території всієї держави буде створено усього 129 районів. Шість з них планують утворити на Київщині. Власне, теперішні Броварський та Бориспільський район хочуть об’єднати в один. І центром обрано саме Бориспіль.

Зазначимо, що у попередній версії проекту центром майбутнього району планували призначити все ж Бровари. «Від самого початку райони Київщини було правильно розподілено. Був саме Броварський район з цент ром у Броварах. Одначе у наступній редакції додали Переяславський район, і зрозуміло, що довелося об’єднати два великих міста. За усіма методиками, якщо хочуть об’єднати два міста обласного значення, центром стає те, у якому більше населення (тобто в нашому випадку Бровари). Саме такий проект і надала КОДА, а ось Міні стерство регіонального розвитку перепланувало усе на користь Борисполя», – роз’яснює ситуацію мер Броварів Ігор Сапожко.

За словами мера, основним аргументом обрання центром Борисполя стало його географічне розташування. Мовляв, згідно з проектом, місто-центр має розташовуватися мінімально за 30 кілометрів від Києва, а от у Броварів така дистанція є значно меншою.

Бровари чи Бориспіль: хто лідер?

Таке рішення викликало чимало невдоволення як у громади, так і у броварської місцевої влади. Справа в тому, що Бровари мають чимало очевидних переваг над Борисполем. Наприк лад, населення Броварів майже у два рази вище: 107,7 тисяч осіб (одне з найбільш густонаселених міст Київської області) проти приблизно 60 тисяч мешканців Борисполя. Загалом броварчани складають 6,1% від населення усієї Київщини.

Бровари тримають лідерство і у прирості населення. Зокрема, минулого року броварчан стало більше на 2003 особи (2 місце серед міст Київщини), а от Бориспіль «зріс» на 888 людей та тим самим посів 4 місце. Більш того, за 29 років Незалежності України наше місто продемонст рувало найбільш динамічний зріст кількості мешканців – аж на 25%. Виходить, що за останні 3 роки Бровари виросли аж на чверть.

Щодо фінансових справ обох міст – лідерство знову опиняється на боці Броварів. Станом на 31 грудня 2019 року обсяги прямих інвестицій у наше місто склали 114 мільйонів доларів. І це – 6,9% від загальних інвестицій у всю Київську область. До речі, порівняно з початком року інвестиційні обсяги підвищилися на 2,4%. У перерахунку
на 1 особу прямі інвестиції становили 1068,2 дол.

У той же час прямі інвестиції до міста Бориспіль склали усього 45,1 мільйонів доларів. Це – 2,4% від загальних інвестицій в область та 724 долари у перерахунку на одну особу.

Бровари є лідером і серед усієї Київської області щодо обсягів іноземних інвестицій. Цьому прямо посприяла активна міжнародна співпраця з багатьма державами з усіх куточків світу. Тим самим, економіка нашого міста значно сильніша за економіку Борисполя.

Що зміниться, якщо Бориспіль стане центром?

За словами депутата КОДА Олексія Дорошенка, з політичної точки зору, найголовнішою нова цією стане введення посади префекта нового району. Інститут префектів з’являється після набрання чинності змін до Конституції щодо децентралізації та, відповідно, після ліквідації місцевих держадміністрацій. Префекти призначаються і звільняються Президентом за поданням Уряду. По суті, це буде людина, яка буде здійснювати управління на території нового району.

«Бориспільский район має дещо більше політичного впливу. Туди постійно приїздить Президент, перевіряє будівництво місцевої лікарні. Туди приїжджають спікер, Прем’єр… Тобто увага більше концентрується саме на Бориспільському районі. І це, власне, єдине, чим можна пояснити саме формування Бориспільсько-Броварського району, а не навпаки», – коментує пан Дорошенко.

До речі, про медицину. Броварська багатопрофільна клінічна лікарня вважається одним з найбільш розвинених медичних закладів Київщини та належить до другого рівня. Бориспільська ж лікарня має усього перший рівень. Директор ББКЛ Валентин Багнюк пояснює, що у випадку об’єднання Броварів та Борисполя в один район, пацієнти отримають можливість обирати для себе оптимальний медзаклад. «Пацієнт може поїхати до будь-якого з цих за кладів і щодо логістики, і щодо якості запропонованих послуг. Однак варто розуміти, що за рівнем – це дві зовсім різні лікарні. Наш заклад є опорним, ми на порядок вище. Більшість послуг, які доступні в Броварській лікарні,
не можна буде отримати в Борисполі. І справа не лише у обладнанні – мається на увазі, що у нас є й більш вузькопрофільні спеціалісти», – прокоментував ситуацію Валентин Багнюк.

Чи є шанси відстояти Бровари як центр району?

Категоричним противником обрання Борисполя центром майбутнього району став і мер Броварів Ігор Сапожко, який повністю підтримав інтереси громади. Міський голова направив особисте звернення Голові Верховної Ради України Дмитрові Разумкову, де наголосив, що «враховуючи темпи розвитку міста Бровари, динаміку росту чисельності населення, зростання інвестицій, як внутрішніх, так й іноземних, розвиток соціальної, інженернотранспортної інфраструктури, пропонується утворити Броварський район замість Бориспільського району та визначити адміністративним цент ром місто Бровари».

Окрім того, 16 червня Ігор Сапожко повідомив, що він планує особисто висловити свої зауваження і пропозиції до проекту Постанови та донести думку громади міста про доцільність утворення Броварського району з центром в місті Бровари. Для цього він направив звернення про участь в засіданні комітету під час обговорення, але в телефонному режимі йому дали відмову. «Вважаю неприпустимим приймати важливі рішення, які безпосередньо стосуються життєдіяльності територіальних громад, за зачиненими дверима без попереднього обговорення та без участі представників місцевого самоврядування», – підкреслив міський голова.

Тоді ж він закликав депутатів всіх рівнів від Броварів прийти на засідання комітету та разом відстояти своє бачення розвитку лівобережної Київщини. До цьо- го заклику долучилися не лише броварські депутати, а й депутати району, активісти та небайдужі громадяни. І це не минуло даремно: мерові вдалося донести до можновладців думку громади щодо недоцільності обрання Борисполя центром майбутнього району, тож це рішення пообіцяли розглянути окремо і відтермінували до понеділка, 22 червня.

Здавалося б, можна святкувати першу перемогу. Однак Ігор Сапожко наголосив, що відтермінування питання ще не означає його вирішення на користь Броварів. Потрібно, щоб депутати ВР не просто почули, а й дослухалися до думки броварчан. До того ж, у подібній ситуації опинилися міста Ірпінь, Буча та Васильків, мешканців яких також не влаштовує районний поділ. «Моя думка наступна: ми маємо об’єднатися, підготувати більш ретельно у цифрах обґрунтування нашої позиції. Мені хотілося б, щоб депутати Верховної Ради, комітетів та підкомітетів почули нашу позицію, тому що в даному випадку все зроблено абсолютно протилежно тому, що мало бути після обговорення та узгодження на рівні обласної державної адміністрації. А подібні кроки, які ми зараз бачимо, зможуть хіба що роз’єднати людей», – наголосив міський голова Броварів.

А отже, чекаємо на те, яке рішення ухвалять в понеділок. У будь-якому випадку, мер не збирається зупинятися та планує до кінця відстоювати інтереси своєї громади.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ