БРОВАРИ +15
НБУ USD 27.61

Бюджетні слухання в Броварах: фінансові очікування на наступний рік

Бюджетні слухання в Броварах розпочалися 8 грудня та тривали 3 дні. Через те, що вибори депутатів Броварської міської ради були визнані такими, що не відбулись депутати попереднього скликання не мають права планувати бюджет Княжич та Требухова (наразі очікують роз'яснення від міністерства фінансів), тому обговорювали виключно бюджет Броварів.

На наступний рік попередньо очікуються бюджетні надходження у сумі близько 1 млрд. 342 млн. грн. З бюджету села Княжичі, яке увійде до Броварської ОТГ, чекають приблизно на 30 млн. грн., а від Требухова - 85 млн. При цьому обидва села потребують дотацій приблизно на 150 млн. грн загалом.Щодо державних субвенцій - якщо минулого року їх було близько 10, на наступний рік очікується лише одна, спрямована на галузь освіти, а саме зарплати вчителям.

УБЖКГІТ: будівництво школи у пріоритеті

Світлана Решетова, очільниця Управління будівництва, житлово-комунального господарства, інфраструктури і транспорту відзвітувалася, що витрати на ремонтні роботи у місті (ремонти міжбудинкових проїздів, ліфтів тощо) за 2020 рік становили понад 150 мільйонів гривень. На наступний, 2021 рік Управлінню потрібно щонайменше 77 млн. грн.

Причиною зниження запланованих видатків на УБЖКГІТ став пріоритет на будівництво молодшої ланки ЗОШ №10, на яку місто брало кредит. Так, на бюджетних слуханнях зазначили, що 20 млн. грн. спрямують з бюджету міста, 85 млн. грн. – кредитні кошти. Також Фінансове управління планує звернутися до «Ощадбанку» з листом щодо переспрямування 40 млн. грн. відведених на будівництво вул. Симоненка на будівництво школи.

Щодо школи на 2 700 учнів по вул. Симоненка, Світлана Решетова зазначила, що її проект готують для подачі на державний конкурс «Велике будівництво». Та зважаючи, що його попередня вартість 800 млн, а місто має профінансувати не менше 10%, шанси на початок робіт в цьому році не надто оптимістичні.

Загальний бюджет розвитку на наступний рік попередньо розраховували на суму більше 326 мільйонів гривень. Наприклад, на вирішення проблеми підтоплення потрібно 2 млн. грн., стільки ж хочуть виділити на Програму підтримки ОСББ, а для завершення 2-ї черги будівництва «Алеї Кохання» - 10 млн. грн. На ремонти ліфтів (згідно до запитів управителів багатоквартирних будинків) потрібно 5 млн. грн., на житловий фонд - 4.7 млн., а на освітлення вулиць - 15 млн. грн.

Медицина: комплексна програма на наступний рік

Бюджетні слухання очільників броварських комунальних медичних закладів розпочалися з промови Ніни Хорошаєвої - начальниці відділу охорони здоров'я Броварської міської ради. Вона окреслила першочергові пріоритети медицини міста на найближчий час у вигляді комплексної медичної програми.

Ніна Євгенівна зазначила, що місту потрібні кошти на обладнання нових амбулаторій та кадрового потенціалу. Також у планах - реорганізація та фінансова підтримка невідкладної медичної допомоги. Ще одні пріоритетні напрямки - обладнання діагностичного центру для раннього виявлення первинної форми раку, фінансова підтримка відділу трансфузіології та покращення дитячої лікарні.

Щодо кошторису на наступний рік, всього на охорону здоров'я в наступному році направляють близько 72 млн. На фінансування Броварської багатопрофільної клінічної лікарні - близько 30 млн грн. (комунальні послуги, частково зарплатня немедичним працівникам тощо). Стоматологічній поліклініці хочуть спрямувати 4,8 млн.грн. Більшість цих коштів підуть на ремонт приміщення та модернізацію обладнання і ще 2 млн на відшкодування стоматологічних послуг пільговим категоріям броварчан за міською програмою. Первинна медицина загалом має отримати 32,3 млн. грн., близько 10 з яких підуть на закупівлю ліків окремим категоріям (наприклад, 1.2 млн. грн. хочуть спрямувати на допомогу інсуліном хворим на цукровий діабет). Ще 2,3 млн. грн. потрібно для ремонту амбулаторії на вул. Москаленка.

Програма інформатизації: старт вже наступного року

На наступний рік планують розпочати впровадження нової «Програми інформатизації», її реалізацію розіб’ють на три роки. Всього за програмою передбачається 27 млн. грн., але на наступний рік фінуправління планує виділити лише 1,8 млн. грн.

Цією програмою передбачено робота в форматі «смарт сіті» («розумне місто»), охоплюються всі сфери міста: освіта, управління житлово-комунального господарства і т.д. Мета цієї програми – надання сучасних послуг громадянам. Зокрема нею передбачено особистий кабінет мешканця та мобільний додаток, реєстр міста, муніципальної громади, дітей, адресний реєстр, інвентаризація зелених насаджень тощо. Сюди також входить сервіс єдиного освітнього простору й такі функції як електронний дитсадочок, електронна школа, в т.ч. електронні журнали, щоб батьки оперативно слідкували за успішністю своїх дітей.

Координує роботу по проекту Інформаційно-довідкова служба «Контакт-центр». Презентація програми розробниками планується на наступній черговій сесії депутатів міськради, ознайомитись із нею можна буде на сайті БМР.

Служба у справах дітей планує оздоровлення, але у менших обсягах
Зазвичай служба працює по двох основних програмах: оздоровлення і «Щаслива родина – успішна країна». Цього року програму оздоровлення через Ковід не реалізували, табори були закриті, відповідно кошти в розмірі 2,5 млн. грн. зекономили. На наступний рік, незважаючи на епідситуацію, планують кошти для оздоровлення, але суму значно зменшили – запит надсилають на 400 тис. грн. По другій програмі «Щаслива родина – успішна країна» минулого року отримали 1,2 млн. грн. На 2021 рік планують витрати з міського бюджету на 600 тис. грн.

З нестандартних витрат, наприклад, заплановано облаштування невеличкої дитячої зони в холі Служби у справах дітей. З наступного року служба хоче заключити договір з дитбудинком «Сонячне світло» у селі Требухів. Сюди планують відвозити дітей, які позбавлені батьківського піклування та не мають опіки. Дитбудинок в свою чергу просить допомогу на потреби для дітей, на яку заклали кошти у розмірі 46 тис. грн.

Продуктові набори для СЖО та підтримка патронатних родин
Броварський міський центр соцслужб для дітей, сім’ї та молоді щорічно працює по трьох програмах, зокрема, програма «З турботою про кожного». Сьогодні на обліку центру перебуває 1086 родин, цифра включає також родини учасників АТО. Цього року допомогу цій категорії зменшено, оскільки родини учасників АТО по-більшості необхідним забезпечені. Акцент планують робити в допомозі для сімей у складних життєвих обставинах. Центр має підписані договори із благодійними організаціями, які також допомагають броварським сім’ям.

По другій програмі «Щаслива родина – успішна країна» центр запланував на наступний рік 1,4 млн. грн. на підтримку патронатних родин.

До ключових витрат центр традиційно заклав погашення заборгованості родин СЖО, що перебувають на обліку в центрі. Наступного року заплановано надатипідтримку 15 таким родинам. Крім того, в суму програми на 2021 рік входять: подарунки на свята, проведення фестивалю «Повір у себе», тренінгові заняття та заходи на функціонування «Школи відповідального батьківства».

«Молодь Броварів» - третя програма, що передбачена на наступний рік центром. По плану 2021-го року по ній заплановано проведення конкурсу соціальної реклами. Мета цього конкурсу - профілактика негативних явищ у суспільстві та пропаганда здорового способу життя.

Відкриття «ТепЛиці» та заходи онлайн у культурі
Відділ культури розраховує на наступний рік з міського бюджету отримати 50 млн. грн. З нестандартних витрат заплановано виділення коштів для закупівлі дезінфікуючих і захисних засобів для публічних закладів: бібліотек, дитячих центрів, музшколи тощо. Також на2021 рік заплановано провести паспортизацію об’єктів культурної спадщини в Броварах.

Крім того, культура запланувала на 2021 рік проведення 38 заходів на які заклали 300 тис. грн. з міського бюджету. Для порівняння: на 2020 рік було передбачено 1 млн. грн., але отримали й опрацювали лише 300 тис. грн. Наступного року передбачено багато заходів в онлайн форматі, а якщо карантинний режим завершиться чи будуть дозволені масові заходи, то плани відкоригують і проситимуть додаткових коштів.

Начальник відділу культури Катерина Мелікова повідомила, що до кінця поточного року планують завершити ремонт приміщення для Культурно-інноваційної платформи «ТепЛиця» в будівлі МКЦ «Прометей». Керівник говорить про те, що наступними на черзі планують реалізацію проектів ремонтів міського клубу та краєзнавчого музею, якими зараз займаються УБЖКГІТ.

Відділ спорту планує 200 заходів на наступний рік
Міський відділ фізичної культури та спорту в 2021му році, крім витрат на поточні ремонти, зарплатню та утримання закладів спорту, також передбачає засоби для дезінфекції й захисту в режимі карантину.

Начальник відділу Дмитро Рожков повідомив, що через розформування районної ДЮСШ, яка фактично знаходиться у Броварах, броварський відділ спорту планує часткове переведення тренерського складу разом з дітьми на місто. Це потребуватиме додаткових штатних одиниць та зарплатні, відповідно.

На спорт заходи, яких заплановано понад 200 на наступний рік, відділ передбачає витрати у розмірі 1,2 млн. грн. На бюджетних слуханнях також обговорювали проект багатофункціонального спортзалу, якого потребує місто. Наступного року фінансування такого об’єкту в бюджет не закладено, але планується розпочати реалізацію проекту нового футбольного поля на СК «Світлотехнік».

Громадський бюджет: наступний рік під питанням

А ось програму «Громадський бюджет» на наступний рік реалізовувати не планують. На неї традиційно декілька років поспіль закладали 3 млн. грн., але цього року програму не розробляли і не подавали. Фінансове управління говорить, що цього року коштів на неї вже немає, якщо з’являться залишки по бюджетних коштах – можливо програму розроблять і впровадять.

Проблема в тому, що реалізація програм «Громадського бюджету» почасти розтягується у часі та потребує набагато більших вкладень, ніж було передбачено проектами розробників – мешканців Броварів. Розпорядник коштів УБЖКГІТ зрештою мусить приймати ці проекти на своє фінансування, допрацьовувати і реалізовувати набагато більшим ресурсом і по часу, і по фінансам.

Басейн «Схід»: тарифи дещо зростатимуть

Наступний рік КП «Оздоровчо-реабілітаційний центр» (басейн біля ЗОШ №9) планує 5,5 млн. грн. доходів. Зокрема його директор повідомила неприємну для відвідувачів новину - тарифи збираються переглядати в бік збільшення. Нагадаємо, що одноразовий тариф у центрі зараз складає 110 грн. для дорослих. Своє рішення пояснюють сростанням витрат на енергоносії, передусім газ та електроенергію, а також підвищенням мінімальної заробітної плати. На підтримку своєї діяльності підприємство з міського бюджету на 2021й рік центр просить допомогу в розмірі 2,5 млн. грн.

Відділ сім’ї та молоді: благодійники допомагають економити

В поточному році відділ сім’ї та молоді отримали 650 тис. грн. (з них 150 тис. стипендія дітям-сиротам) На наступний рік планують 100 тис. грн. на сектор молоді та 400тис.грн. на підтримку сімей, в тому числі традиційні подарунки породілям. Керівник відділу Аліна Ярмоленко говорить, що відділ залучає також кошти благодійників на свої заходи, це дозволяє економити певним чином бюджетні кошти.

Наступного року відділ збирається продовжувати роботу по семінарах з психологами для молодих сімей. Цьогоріч, дані семінари не були багато чисельними, зізналась Аліна Ярмоленко, але вони потрібні броварчанам, просто треба більшої інформаційної підтримки надати цим заходам.

Управління соціального захисту населення:

На реалізацію програми «З турботою про кожного» на 2021 рік управління закладає на витрати 8 млн 895,6 тис грн.

Загалом програма «З турботою про кожного» передбачає 25 заходів для різних категорій броварчан. Серед нововведень, які планує управління – це надання допомоги мешканцям, яким виповнилось 100 і більше років. Сума на допомогу, яку розраховують виплатити посадовці - це 1000 грн на людину. На сьогоднішній день кількість довгожителів умісті Бровари – 5 осіб.

Новиною стало також і те що , що щомісячна пільга за рахунок місцевого бюджету, стане щомісячною компенсацією, а її сума буде нараховуватися в межах норм споживання ,для осіб з інвалідністю першої групи, другої групи та почесним громадянам міста.

На адресну матеріальну допомогу планується закласти 1 млн 351 тис. грн. По неї за минулий рік звернулись понад 814 громадян.

На підтримку діяльності громадських організацій планують виділити 1,2 млн. грн, але кошти планують виділяти після проведення конкурсу та після детального розгляду проектів від організації, щоб чітко розуміти куди підуть кошти з міського бюджету.

Нагадали також про соціальні послуги перукаря, в бюджет закладена сума на оплату праці, а також додаткові витрати на обладнання у розмірі 100 тис.грн. Працівники зазначають ,що у період карантину перукарі виїжджають додому до людей, що потребують їх послуг.

Відділ освіти: лідер бюджетного фінансування

З місцевого бюджету відділ освіти розраховує на 403,6 млн. грн., не враховуючи субвенцію у розмірі 277 млн грн. Бюджет розвитку складає понад 7 млн , а решта - це загальний фонд. Нагадаємо, що з нового року також заплановане підвищення заробітної плати освітян, яке відбуватиметься у 2 етапи. Перший почнеться з 1 січня 2021 року , а другий етап – з 1 грудня 2021 року. Також 40 млн грн. з бюджету розраховані на оплату послуг , враховуючи курси підвищення кваліфікації для освітян. Більш детально про проекти та програми в розрізі закладів освіти читайте після схвалення проекту бюджету в наших наступних матеріалах.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

П’ятниця, 14 травня 2021, 17:16
Вівторок, 30 березня 2021, 13:29

Останні статті

П’ятниця, 14 травня 2021, 17:16
Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ