БРОВАРИ +15
НБУ USD 27.61

Руслан Семенець: «Вкладаючись у дитячий футбол, ми вкладаємося в перспективу»

Руслан Семенець очолив КП МФК «Бровари» в середині грудня. З того часу в футбольному клубі сталося чимало змін, які стосувалися, в першу чергу, фінансового стану підприємства. Нагадаємо, депутати міської ради попередньої каденції неодноразово підкреслювали, що це КП має підвищити свої фінансові показники, а в ідеалі – вийти на самофінансування. «Громадський ревізор» поспілкувався з Русланом Семенцем та дізнався про його перші досягнення та подальші плани щодо розвитку МФК «Бровари»

ГР: Руслане В’ячеславовичу, чи не найголовнішою проблемою МФК «Бровари» був його збитковий фінансовий стан. Чи вдалося покращити цю ситуацію?

Перше та найголовніше, з чим ми зіштовхнулися – це необхідність підняття тарифів. Попередні були встановлені ще у 2019 році та становили 250 гривень на місяць. З кінця січня членські внески на відвідування дитячої футбольної секції становлять вже 400 гривень. Довелося підняти тарифи й на оренди великих футбольних полів. Поки що самоокупності підприємства очікувати не варто, адже в такому випадку тарифи мають бути ще більшими, одначе ми вже можемо просити у міста менше коштів.

Наприклад, аванс працівникам МФК «Бровари» ми виплачуємо вже самостійно. У планах – до кінця року взяти на себе преміювання тренерського складу, зменшуючи дотації з міського бюджету. Підсипку поля виконуватимемо власним коштом. Також запланували встановлення флагштоків на 5 прапорів на стадіоні.

До речі, ми запровадили для кожного з тренерів звітність, якої раніше не було. Тож сьогодні ми проводимо моніторинг та аналізуємо ситуацію.

Крім того, МФК «Бровари» провів роботу з кількома дорослими та дитячими клубами щодо оренди маленьких майданчиків, котрі перебувають на нашому балансі. Вже маємо кілька підписаних договорів на оренду майданчика в конкретний час та з певною періодичністю. Деякі договори підписані до літа, деякі – до кінця року. І нехай це невеликі кошти, але це вже прибуток для нашого КП.

Варто розуміти, що ми маємо велику кількість пільговиків, багато з яких повністю звільнені від членських внесків. Приміром, навіть в той час, який ми можемо здавати поля «під комерцію», у нас займаються 2 команди футболістів-атовців, команда, яка грає в обласних чемпіонатах (для неї робиться знижка у 50%) тощо… Тому ні в якому разі не можна сказати, що наше комунальне підприємство націлене лише на заробляння коштів.

ГР: Чи нормально сприйняли батьки підвищення тарифів на заняття для дітей?

Більшість батьків з розумінням поставилися до цієї ситуації, адже, наприклад, ціни на заняття в приватних футбольних клубах все одно є в декілька разів вищими. До того ж, ми завжди готові йти назустріч і самим батькам. Приміром, родини деяких наших юних футболістів потрапили у скрутні життєві ситуації. До нас приходили їхні батьки та пояснювали, що сталося. Для таких дітей ми робили знижку на заняття у 50%.

Наш клуб хоче налагодити комунікацію з батьками, адже відчуваємо, що цього нам не вистачає. Наприклад, у зимовий період ми не завжди встигали розчистити футбольне поле та зіштовхувалися зі стіною непорозуміння. У нашого підприємства немає власної снігоочисної техніки, тому з цим питанням нам допомагає КП «Бровари-Благоустрій». Коли місто вкривають снігопади, звісно ж, першочерговим завданням є розчищення доріг, тротуарів, дворів та паркувальних майданчиків. Лише тоді, коли ці роботи завершувалися, комунальники їхали до нас. Також кілька разів поля вкривалися льодом, і його розчищення могло пошкодити покриття.

На жаль, не всі тренери оперативно звітувалися перед батьками щодо причин тимчасової недоступності футбольних полів, однак я неодноразово наголошував їм на цій необхідності. Крім того, я сам постійно тримав контакт з батьками наших футболістів, пояснюючи ситуацію.

ГР: Які спортивні досягнення МФК «Бровари» за останній час Ви вважаєте найголовнішими?

Ми брали участь у відкритих чемпіонатах Броварщини, де наші футбольні команди 2-х вікових категорій (вихованці тренера Костянтина Білінського) посіли перші місця. Вихованці Олександра Слободинюка цієї зими виграли «Obukhiv Cup». Підопічні Олександра Кириченка здобули перемогу в турнірі пам’яті Андрія Баля.

Зараз проводимо наш перший міський зимовий турнір «BroCup», який плануємо зробити традиційним. Він зібрав такі потужні команди, як «Локомотив», «Атлет», «Динамік», «Десна»… В подальшому думаємо провести й літній турнір такого типу. На черзі – обласний чемпіонат, до якого ми активно готуємося. Звісно ж, бувають і поразки, але без них не буває перемог.

ГР: Які подальші плани розвитку МФК «Бровари»?

Серед наших планів – створення футбольних команд для дівчаток. Ми вже провели перемовини з кількома тренерами, які готові набирати такі групи. До певної кількості дітей (тобто, поки не набереться група), вони будуть працювати безкоштовно, а вже потім будемо домовлятися про роботу на постійній основі.

Окрім того, маємо ідею будівництва неподалік від стадіону критого спортивного залу для ігрових видів спорту: футзалу, баскетболу, волейболу, тенісу... На території можна розмістити фудкорти. Підприємство зможе заробляти і на цьому. Звісно ж, певна сума буде йти на утримання цього залу, але і доходи КП зростуть. Зараз ця ідея перебуває на стадії обговорення.

МФК «Бровари» - некомерційний проект, але я бачу, що підприємство може заробляти і роблю усе можливе, щоб воно менше фінансово залежало від міста. Вкладаючись у дитячий футбол, ми вкладаємося в перспективу, в наших дітей, адже вони – наше майбутнє.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

П’ятниця, 14 травня 2021, 17:16
Вівторок, 30 березня 2021, 13:29

Останні статті

П’ятниця, 14 травня 2021, 17:16
Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ