БРОВАРИ +18
НБУ USD 28.31

Як отримувати пенсії, соцвиплати та субсидії під час карантину?

МОЗ України рекомендує під час карантину притримуватись домашнього режиму та користуватись он-лайн ресурсами, мобільними додатками для вирішення побутових і робочих питань. Але є категорія населення, якій це досить важко реалізувати - пенсіонери. В даних умовах, вони не лише найбільш уразливі до нового вірусу, але й особливо незахищені у випадку збоїв роботи державних структур. Як працюватимуть і чи працюватимуть взагалі пенсійний фонд, управління соціального захисту та листоноші, які доставляють пенсії в Броварах найближчим часом дізнавався «Громадський ревізор».

Пенсії виплачуватимуть за графіком

Броварське об'єднане управління Пенсійного фонду проводить прийом та роботу згідно графіку. До приміщення вхід обмежено, запускають не більше 5-ти осіб одночасно. Решта чекають на вулиці, аби мінімізувати контакти у закритому приміщенні.

Також на вході до ПФ постійно чергує один співробітник, у якого можна отримати попередню консультацію. Це пришвидшує процедуру прийому, або взагалі відтерміновує деякі запити клієнтів до часу завершення карантину.

Крім того спеціалісти пенсійного фонду проводять консультації телефоном, тим у кого питання не нагальні, рекомендують зачекати кілька тижнів. Позаяк пенсіонери підпадають під категорію особливого ризику, їм рекомендують перебути протягом всього періоду карантину вдома, в безпеці. Начальник управління, Лідія Сенько відмічає, що останніми днями потік пенсіонерів до їх закладу зменшився, що говорить про свідоме відношення людей до ситуації в країні. Тим не менше щоденно до установи приходить близько 100 осіб.

«У більшості запитів немає нічого надтермінового, що не могло би зачекати ці два-три тижні карантину. Ми маємо ресурси для дистанційної роботи і максимально просимо клієнтів з будь-яких питань звертатись за телефоном по консультацію (конт. тел. (04594) 6‒50‒94, прим.редакції). Це заходи безпеки, які вбережуть ваше життя та життя ваших рідних!

В той же час ми піклуємось про безпеку своїх співробітників: замовили і пошили захисні маски, купили їм одноразові рукавички – спеціалісти на прийомі працюють лише так. Тричі на день проводимо вологе прибирання приміщень пенсійного фонду. Власне, це наші превентивні заходи, а так працюємо у штатному режимі, – говорить Лідія Іванівна. – всі нарахування пенсій відбуваються своєчасно та в повному обсязі».

Під час карантину пенсіонери отримують кошти на власні картки, як завжди. Зняти пенсію можна через відділення «Укрпошти», яка також працюватиме у звичайному режимі чи банку. Але безперечно, при сьогоднішній гострій епідситуації найкраще обирати дистанційні шляхи отримання коштів та користуватись банкоматом. Тим хто отримував пенсії додому поштарі, як і раніше, будуть її доставляти згідно графіку.

Соцвиплати та субсидії залишаються

Управління соціального захисту населення Броварської міської ради за розпорядженням міського голови прийом громадян поки припинило. Натомість, всі заяви та звернення щодо переоформлення будь-яких соціальних послуг чи субсидій можна подати в довільній формі на електронну пошту управління: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Після завершення карантину фахівці управління будуть зв’язуватись з заявниками та призначати час, коли можна буде підійти та оформити заяву та подати всі необхідні до неї документи в паперовому вигляді.

Також, в адмінбудівлі за адресою: вул. Гагаріна, 18 встановили скриньку «Для заяв» на вході в управління.

«В той же час хочемо заспокоїти всіх отримувачів пільг, субсидій і державних допомог – всі виплати будуть проводитись у звичайному порядку. На строки фінансування спеціальний режим роботи управління ніяк не вплине. Так само у визначені терміни будуть розглядатись всі заяви громадян» – повідомила начальник управління соціального захисту Алла Петренко.

Разом з тим в управлінні повідомили, що будуть виконувати норми Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)», який прийнятий 16 березня. Цим Законом серед іншого передбачена заборона на скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (на період карантину та на 30 днів після його відміни), а також низка заходів, спрямована на захист прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб та недопущення припинення надання житлових субсидій.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Понеділок, 21 вересня 2020, 16:08
Середа, 09 вересня 2020, 14:18
Понеділок, 14 вересня 2020, 11:29

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ