БРОВАРИ +26
НБУ USD 26.6

21 травня - День вишиванки. Свято української душі

Вишиванка – це код української нації, нашої самоідентификації в усьому світі. Магічна сила її візерунків заряджає радістю, дарує впевненість та відчуття гордості за те, що ти народився в Україні. Вона личить кожному, і не зважаючи на різномаїття нинішньої моди, залишається актуальною до сьогодні.

Мабуть тому, вигадане 15 років тому студентами Чернівецького університету свято, День вишиванки, рік від року набирає все більше популярності по всьому світу. Ідея полягала в тому, щоби в будній день всім одночасно прийти у вишиванках – до університету, у школу, чи на роботу. Власне, тому День вишиванки святкують обов’язково у будні - кожен третій четвер травня. Підхоплена спочатку студентством, а далі поширена завдяки соцмережам та українським спільнотам в інших країнах, ідея прижилась і набрала нині багато послідовників.


Так приємно було останніми роками спостерігати як у день свята вулиці міста заповнювались школярами та містянами у старовинних чи сучасних вишиванках. На жаль, цього року через протиепідемічні заходи мусимо дистанціюватись й дотримуватись карантинного режиму. Але створити собі святковий настрій все одно варто! Одягнути вишиванку вдома, чи приєднатись до флешмобу в соцмережах, поділитись своїми красивими фото у День вишиванки, чи надіслати фото з привітаннями друзям.

vyshyvanka

До речі, у Фейсбук є навіть окрема сторінка «Всесвітній день вишиванки», яка збирає прихильників цього свята. На 21-ше травня вони запропонували цілу розважальну програму. Це онлайн включення з українськими спільнотами з усього світу, спільний перегляд фільму про вишиванки «Спадок нації» та навіть «Укротека» - дискотека із запальних українських пісень, що звучатимуть в прямому ефірі на сторінці спільноти у Фейсбук. Організатори вважають, що навіть дотримуючись карантину, не варто сумувати.

Отже, завтра одягайте вишиванку, долучайтесь до святкування разом з українцями усього світу та заряджайтесь позитивом. Об’єднаймось у День вишиванки, і нехай всі негаразди відступлять перед духовною силою нашого роду.

*фото надані Броварським ПАТ "Софія"

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ