БРОВАРИ +23
НБУ USD 26.93

Селтік ТБО: відповіді на поширені питання читачів

У своїх матеріалах «Громадський ревізор» вже знайомив читачів із роботою компанії по вивозу побутових відходів ТОВ «Селтік ТБО», в яких обіцяв детально розібратись із принципами нарахування абонентської плати. Також користуючись нагодою, попросили ТОВ «Селтік ТБО» дати роз’яснення на перелік найпоширеніших питань наших читачів. Отже, розбираємось разом із наболілими питаннями броварчан.

Як формуються тарифи на вивезення побутових відходів компанії ТОВ «Селтік ТБО»?

Для житлових багатоквартирних будинків нарахування плати за послугу поводження з побутовими відходами здійснюється з урахуванням кількості зареєстрованих осіб у житловому приміщенні.
Норми надання послуг для житлових багатоквартирних будинків затверджено на рівні 0.18 куб.м на одну особу. Цей показник розраховувався підприємством «Селтік ТБО», його затверджено виконавчим комітетом Броварської міської ради. Тариф на послугу в розмірі 152 грн./1 куб.м сміття виконком затвердив уже в цьому році.

Виходячи з норми побутових відходів та тарифу, наведемо приклад розрахунку вартості вивозу побутових відходів для родини з трьох осіб:

1) 0,18куб.м/міс*3 = 0,54 куб.м - розрахована норма сміття на родину за місяць
2) 0,54 куб.м*152 грн./міс.= 82,08 грн./міс. – вартість послуги з вивозу побутового сміття

Як розраховується абонплата і з чого вона складається?

Розмір плати за абонентське обслуговування на кожного абонента послуги поводження з побутовимивідходами, щонадаються споживачам багатоквартирних будинків визначається за такою формулою:

РПгрн = Пмін ×СДсер × Кд × Кжкп × К,

14 грн. 64 коп. = 2102*2,58*2*0,15*0,009

Пмін – розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць: 2102,00 грн.

СДсер – середній кількісний склад домогосподарства: 2,58 особи;

Кд – коефіцієнт дохідності домогосподарства, що становить два прожиткових мінімуми на одну особу в розрахунку на місяць: 2

Кжкп – коефіцієнт середнього по Україні розміру витрат домогосподарств на оплату житлово-комунальних послуг: 0,15;

К – коефіцієнт відшкодування домогосподарством витрат для багатоквартирних будинків: 0,009

Нагадуємо, що абонплата на час карантину абонплата тимчасово не сплачується!


На підставі чого мешканці отримують платіжки і розрахунки, якщо фактично вони не підписували договори з ТОВ "Селтік ТБО"?

Згідно нового Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживачі, що раніше оплачували вивезення сміття у складі плати за утримання будинку, на даний час отримають окрему квитанцію за послугу поводження з побутовими відходами. Законом передбачено можливість безперервного надання послуги, але це не звільняє абонентів від необхідності укладання договору з ТОВ "Селтік ТБО".

Для укладення договору кожен споживач повинен з’явитися з документами (паспорт та ідентифікаційний код, при наявності пільгове посвідчення) до Центру обслуговування компанії «Селтік ТБО» за адресою вул. Лагунової Марії, 4Б, конт. т. (067) 344 41 52; (067) 344 22 72; (067) 344 15 13.

Як нараховується платіж, якщо кількість проживаючих та зареєстрованих осіб фактично відрізняється?

Суму оплати можна змінити в залежності від кількості фактично проживаючих. Для цього необхідно надати підтверджуючі документи, на тих хто проживає, та документи, що підтверджують місце фактичного проживання тих осіб що зареєстровані, але не проживають. Після отримання необхідних підтверджуючих документів, ТОВ «Селтік ТБО» корегує інформацію в базі, і з наступного місяця платіж буде перераховано.

Чи планується найближчим часом збільшення вартості послуг компанії? Якщо так, то коли і наскільки?

Ні. Збільшення вартості поки не планується. Тарифи були затверджені рішенням виконавчого комітету БМР від 03.03.2020 № 206, компанія працює за визначеними тарифами.

Які передбачено санкції за несплату?

У разі виникнення заборгованості, ТОВ «Селтік ТБО» направляє попередження. Якщо громадянин не реагує на заклики оплатити спожиті послуги, свідомо накопичує борги, не звертається за допомогою, то справу можуть передати до суду, за рішенням якого на боржника накладають санкції: від заборони виїзду за кордон до арешту рухомого та нерухомого майна. В такому разі всі судові витрати відшкодовується боржником. Тому ТОВ «Селтік ТБО» наполегливо рекомендує громадянам вчасно сплачувати за послуги, не накопичувати борги.

 

Останні статті

П’ятниця, 03 липня 2020, 15:57

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ