БРОВАРИ +8
НБУ USD 28.45

Тетяна Тоцька: «Ялинка» — заклад, який виховує дітей за педагогічною спадщиною Сухомлинського

Броварський дошкільний навчальний заклад «Ялинка» був відкритий майже 40 років тому. Це перший з відомчих садків, який в часи перебудови було віддано місту. Сьогодні це один із найзатишніших закладів для дітей дошкільного віку, в якому створені всі умови для їх комфортного та всебічного розвитку, і це є важлива, проте не першочергова його особливість. Детальніше про це дізнавалися журналісти «Громадського ревізора»

Творчі та досвідчені педагоги

Сьогодні педагогічний склад «Ялинки» налічує 20 спеціалістів. Це психологи, вихователі, методисти та вчителі, кожен з яких володіє досконалими навичками та вміннями організації освітнього процесу з дітьми дошкільного віку. Налаштуванню цих процесів вже впродовж 30 років сприяє завідувачка закладу — талановитий організатор, педагог-ентузіаст та викладач дошкільної педагогіки і психології Тетяна Тоцька.

«В нашому колективі я не тільки керівник, але й порадник. Я пишаюся тим, що в нас немає плинності кадрів. Люди, які працюють сьогодні у “Ялинці”, це неймовірно мудрі та здібні педагоги. Вже впродовж багатьох років ми є не просто колективом, а однією великою сім’єю», — розповідає про свою роботу та своїх колег Тетяна Петрівна.

Статус закладу імені видатного українського педагога Василя Сухомлинського

Дошкільний навчальний заклад «Ялинка» — перший та єдиний садок у Броварах, який проводить виховання та навчання дітей, базуючись на ідеях видатного українського педагога-новатора та письменника Василя Сухомлинського. З 2005 року завідувачка закладу отримала статус члена Української асоціації В.О. Сухомлинського, а з 2007 — стала членом бюро цієї асоціації. Вже згодом «Ялинці» було надано статус експериментального навчального закладу Всеукраїнського рівня, в якому науковим консультантом експерименту виступила сама Ольга Сухомлинська — академік Національної академії педагогічних наук України та донька відомого діяча.

totska

«Ми пройшли вагомий шлях, вивчаючи глибинну філософію праць Василя Олександровича. Проводили безліч семінарів на базі нашого закладу, а також відвідували семінари інших педагогів по всій Україні, передаючи одне одному власний досвід. За цей час ми розробили комплекс методичних посібників морально-естетичного виховання дітей за літературними творами діяча, які отримали гриф МОН України. Це суттєві досягнення, якими наш колектив особливо пишається», — коментує Тетяна Петрівна.

Морально-естетичні принципи виховання дітей

Методика Василя Сухомлинського базується на високоморальних і естетичних принципах. Його відомі уроки з вихованцями під відкритим небом спонукали дітей заглиблюватися у власні почуття, розвивали вміння мислити, не боятися висловлювати свою думку та зміцнювати в собі повагу до навколишнього світу. Це одна із найвідоміших методик, яку практикують досвідчені педагоги закладу і мають для цього усі умови.

«Наш садочок розташований у затишному та квітучому місці: поруч є озеро, ліс та зелені галявини. Саме у таких місцях проводив свої відомі уроки Василь Олександрович, навчаючи дітей зосереджуватися у моменті, відчувати природу, любити і поважати її», — пояснює завідувачка.

Виховання діток Тетяна Тоцька називає своєю місією, яку їй вдається гідно втілювати впродовж життя. Дошкільний навчальний заклад «Ялинка» — беззаперечний доказ тому. Саме у цьому місці зростають особистості з життєвими принципами, побудованими на повазі та чесності перед собою, людьми та світом. Це доводить і той факт, що заклад виховує вже декілька поколінь броварчан, оскільки нових вихованців до нього, як правило, приводять батьки, які в минулому ходили саме до цього садочка.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Понеділок, 26 жовтня 2020, 11:49

Останні статті

Понеділок, 26 жовтня 2020, 11:49

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ