БРОВАРИ +13
НБУ USD 27.61

«Орієнтир-Буделемент» освоює IT-технології: вражаючі переваги ВІМ-моделювання

ТОВ «Орієнтир-Буделемент» – найпотужніший завод з виробництва газобетонних блоків в Європі – першим в Україні зробив крок назустріч IT-технологіям в будівництві. Відтепер увесь асортимент газобетонних блоків ТМ «Стоунлайт» доступний для ВІМ-моделювання: з березня 2020 року їх включено до найпопулярніших міжнародних бібліотек «ЛІРА-САПР», Archicad, Revit.

ВIM (Building Information Model) – інформаційне моделювання будівель, яке було запроваджено державами Євросоюзу ще в 2013 році, завдяки чому розрахункова економія будівельних матеріалів у державах складає понад 20%. В Україні ВIM-моделювання газобетонних блоків у будівництві почало впроваджуватися в кінці 2019 року.

Традиційний підхід до проєктування використовував 2D-моделі: плани, креслення, паперову документацію... А ВIM-моделювання – новий технологічний підхід, який передбачає використання 3D-моделей та дозволяє переводити справжній об’єкт в цифровий вимір.

Завдяки використанню точних віртуальних моделей будівель з’являється можливість легко контролювати будівництво на всіх етапах: від залучення інвестицій та проєктування до розрахунку вартості матеріалів, експлуатації та зносу будівлі.

Відтепер усі дані, які відомі та необхідні проєктанту (креслення, документація…), знаходяться в одній програмі, в одному файлі. І якщо треба замінити хоча б один параметр чи характеристику об’єкта будівництва, весь проєкт автоматично перерахується. Це значно зменшує ризик помилок і суттєво заощаджує витрати.

Якщо перекласти переваги ВIM-моделювання на мову цифр, то результати вражають:

41% – скорочення помилок

35% – спрощення комунікації між проєктувальниками та іншими учасниками процесу будівництва

31% – скорочення неминучих проєктних змін

23% – економія вартості будівництва

21% – зростання точності прогнозу та контролю над витратами

19% – економія часу повного циклу будівництва

Не менш вражає показник часу, необхідного для аналізу та перевірки проєкту замовниками. Порівняно з іншими технологіями, часові витрати зменшуються майже в 6 разів.

Прикладом переваг використання BIM-моделювання (а саме збільшення швидкості, якості будівництва та суттєвої економії коштів) є будівництво корпусу Музею Мистецтв у Денвері (США, штат Колорадо). За інформацією генерального підрядника, організаційне використання BIM-моделювання дозволило скоротити терміни будівництва на 14 місяців

muzei

Лідерами з впровадження та використання ВІМ-моделювання є конструкторські та архітектурні бюро Великобританії, Норвегії, Данії, Фінляндії, Сінгапуру та США. На сьогодні ця сучасна технологія набуває широкої популярності в усьому світі та використовується не тільки для масштабних об’єктів, а й для будівництва в приватному секторі.

infogra

 

Найбільш популярні

П’ятниця, 14 травня 2021, 17:16
Вівторок, 30 березня 2021, 13:29

Останні статті

П’ятниця, 14 травня 2021, 17:16
Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ