БРОВАРИ +15
НБУ USD 27.61

«Діамант» буде добудовано: інвестиційний конкурс вже скоро

На черговій сесії міськради після тривалих та бурхливих обговорень депутати ухвалили рішення про зміну цільового призначення земельної ділянки по вул. Симоненка, 115. Цю та ще одну ділянку вже скоро виставлять на інвестиційний конкурс для пошуку забудовника-інвестора, який візьметься за добудову ЖК «Діамант» - сумнозвісного броварського довгобуду. В деталях , розбирався «Громадський ревізор»

«Діамантова» історія

Про недобудований житловий комплекс «Діамант» так чи інакше знає майже кожен броварчанин. Його історія є дещо нестандартною, адже ще станом на 2017 рік забудовник все ж збудував дві з шістьох запланованих секцій і туди навіть встигли заселитися мешканці.

Та як з’ясувалося потім, у плани забудовника зовсім не входило добудовувати решту будинків. Більш того, коли люди почали заселятися до двох вже зведених, вони зіштовхнулися з чималими проблемами, зокрема – з постачанням електроенергії за промисловим тарифом. Після того, як ситуація не стабілізувалася й у 2018 році, а будівництво решти чотирьох секцій завмерло, інвестори остаточно впали у відчай та звернулися за допомогою до міської влади.

diamant3

Як вирішують питання?

Місто не лишилося осторонь проблеми «Діаманту». Влада вирішила діяти за аналогією до вирішення проблеми ще одного довгобуда міста – будинку по вул. Симона Петлюри, 21Б («Т-Фактор»). Його будівництво «затягнулося» більш ніж на десятиріччя, але минулої осені інвестори змогли в’їхати до свого омріяного житла.

Першим кроком до вирішення проблеми «Діаманту» стало створення робочої групи з вирішення проблем вкладників ЖК за розпорядженням міського голови Ігоря Сапожка від 15 січня 2020 року. Вже в березні були сформовані та остаточно затверджені списки всіх інвесторів, де чітко зазначені суми їхніх фінансових внесків.

23-го травня минулого року на позачерговій сесії було прийнято рішення про припинення дії договору оренди земельної ділянки, на якій здійснюється будівництво житлового комплексу, укладеного між Броварською міською радою та ТОВ «БудСтандартІнжиніринг». Тим самим, земельна ділянка, де будують «Діамант», відійшла у постійне користування Управління будівництва, житлово-комунального господарства, інфраструктури та транспорту.

Та тепер починається чи не найвідповідальніший етап: пошуки інвестора, який візьме на себе зобов’язання добудувати «Діамант». Для цього потрібно оголосити інвестиційний конкурс, підготовка до якого вже розпочалася.

«Компенсаційні» ділянки для конкурсу

Добудова цього житлового комплексу – це, перш за все, величезні капіталовкладення. Як розповів секретар Броварської міської ради Сергій Богуцький, лише за попередніми оцінками, щоб добудувати «Діамант», потрібно близько 70 мільйонів гривень – колосальна сума, яку жоден забудовник не буде готовий вкласти просто так.

diamant2

За словами секретаря ради для того, щоб заохотити до цього проекту надійних та перевірених забудовників, за аналогією до вирішення проблеми «Т-Фактора», міська рада запропонувала винести на конкурс дві «компенсаційні» земельні ділянки. Їх місто безкоштовно передасть забудовникові, який доведе будівництво «Діаманта» до завершення.

«Зважаючи на значні кошти, яких потребує добудова «Діаманту», абсолютно очевидно, що «компенсаційна» земля має бути інвестиційно привабливою. Після довгих пошуків та обговорень, було вирішено зупинитися на двох земельних ділянках.

Перша, площею 2,64 га, розташована за фабрикою «Роза». Її призначення – будівництво об’єктів промисловості. При цьому ми обов’язково проконтролює, щоб підприємства, які будуть розташовані на цій території, були абсолютно екологічно-безпечними для мешканців вказаного мікрорайону. Вибір другої ділянки, яка розташовується по вул. Василя Симоненка, 115 і фактично межує з ЖК «Діамант» викликав запеклі суперечки», - розповів Сергій Богуцький.

Які умови місто висуне майбутньому інвестору?

Перша і основна умова, яку місто поставить перед майбутнім забудовником – добудова чотирьох «заморожених» секцій ЖК «Діамант». Друга обов’язкова умова – відкриття вбудованого дитячого садочка в межах земельної ділянки, яка виділяється переможцю по вул. Симоненка, 115. А також облаштування відокремленої території для дозвілля дошкільнят.

Світлана Батинчук, начальник управління містобудування та архітектури БМР зазначає: «Містобудівною документацією передбачається будівництво в межах V-й мікрорайону двох дошкільних закладів – на 220 місць та 160 місць (ред. –заклад на 160 місць має збудувати ТОВ «БЗБК»). Обов’язковою умовою інвестиційного конкурсу з відбору забудовника, який завершить будівництво житлового комплексу «Діамант» стане розміщення вбудованого дитсадка на 80 місць. Відповідно до діючих нормативів, він матиме відокремлену територію. Для решти 140 місць збудують ще один окремий дитсадок по вул. Василя Симоненка, 72 (ред. – територія за «Епіцентром»). Важливо, що ця земля ще з 2013 року перебуває в користуванні Управління освіти та науки БМР та її цільове призначення якраз будівництво закладу дошкільної освіти».

Також Світлана Батинчук підкреслила, що сьогодні ділянка по вул. Василя Симоненка, 115 майже повністю забудована житловими будинками висотністю від 10 до 25 поверхів. Ділянка за «Епіцентром» є вільною по периметру від житлової забудови, а значить, це – більш зручний варіант для розміщення закладу дошкільної освіти.

«Щодо вбудованого дитсадка у майбутньому житловому будинку, зазначу, що така практика є доволі поширеною в світі, де в багатьох житлових комплексах є власні дитсадки. Це доволі зручно для батьків, яким не потрібно витрачати час на те, щоб відвезти та забрати свою дитину з дитсадка, адже для цього буде достатньо спуститися на перший поверх свого будинку. Місце для прогулянки вихованців закладу теж буде передбачено. Тому таку компактність, скоріше, можна вважати за перевагу», - прокоментував секретар БМР Сергій Богуцький.

Сесія міськради: «Діаманту» допоможуть

Остаточне рішення щодо питання «Діаманту» ухвалювалося на черговій сесії Броварської міської ради 27 квітня 2021 року. Поряд з будівлею міськради зібралось близько сотні інвесторів: ошукані вкладники завітали на засідання цілими родинами. Через карантинні обмеження до зали засідань допустили усього кількох інвесторів житлового комплексу, тож решта чекала на рішення депутатів під вікнами сесійної зали.

diamant

Міський голова Ігор Сапожко розповів депутатам, що такий варіант рішення проблеми «Діаманту» є безальтернативним. Крім того, він наголосив, що обранці мають поставити за пріоритет інтереси громади та допомогти більш як 300 родинам нарешті отримати своє житло. Зрештою, після запеклих майже двогодинних обговорень більшість депутатів підтримала відповідний проект рішення.

«Сьогоднішнє рішення – останній етап перед оголошенням інвестиційного конкурсу на пошук інвестора, який візьметься за добудову житлового комплексу. Що це рішення означає для міста. Головне – ми вирішуємо проблему, з якою стикнулись понад 300 родин інвесторів «Діаманту». Наступне, в місті з’являться два дитячі садочки: вбудований дошкільний заклад потужністю 80 місць з окремими прогулянковими територіями. Ще 140 місць буде створено в дошкільному закладі по вул. Симоненка, 72. УБЖКГІТ спільно з юридичним управлінням вже розпочинає підготовку конкурсної документації . Попередньо, інвестиційний конкурс відбудеться вже за 2-3 місяці. На реалізацію проекту в цілому знадобиться приблизно 1,5-2 роки», - прокоментував Ігор Сапожко.

А отже, в ошуканих вкладників «Діаманта» нарешті з’явилися шанси вже за кілька років заселитися у своє власне житло. «Громадський ревізор» слідкуватиме за ситуацією та розповідатиме про всі нові зрушення.

 

Найбільш популярні

П’ятниця, 14 травня 2021, 17:16
Четвер, 15 квітня 2021, 10:43
Вівторок, 30 березня 2021, 13:29

Останні статті

П’ятниця, 14 травня 2021, 17:16
Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ