БРОВАРИ +15
НБУ USD 27.61

Підсумки сесії: збільшення фінансування на медицину та ліквідація комунальних підприємств

27 травня, відбулася шоста чергова сесія міської ради. У ході сесії було розглянуто ряд важливих питань. Деякі з них викликали бурхливі обговорення та навіть суперечки. У результаті, депутати міської ради все ж прийняли рішення та затвердили програми, спрямовані на розвиток міста.

Додаткові кошти на медичну допомогу населенню

Одним з рішень депутатів поточного скликання стало встановлення обсягу фінансування «Комплексної Програми розвитку охорони здоров'я в Броварській міській територіальній громаді на 2021 рік». Загалом на Програму спрямують 60 млн. 920,0 тис. грн. Нагадаємо, що ця програма передбачає такі заходи, як модернізація системи охорони здоров’я в Броварській міський територіальній громаді, стоматологічна допомога дітям та окремим категоріям дорослих, забезпечення пільговиків лікарськими засобами та медвиробами.

Також з бюджету виділили додатковий 1 млн. грн. на «Централізовані заходи з лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет».

Варто зазначити, що в Броварській громаді 684 хворих на цукровий та нецукровий діабет, з них 55 дітей, —досить високий показник.

Хто фінансуватиме лікарню?

Міська рада ухвалила рішення про зміну засновників КНП «Броварська БКЛ» та ухвалила статут лікарні в новій редакції. В ухваленому документі чітко прописані частки громад-засновників відповідно до кількості, які в них проживають.

«Увесь цей час, після виходу з участі Броварського району, фінансує клінічну лікарню лише Броварська ОТГ», — наголосив під час обговорення питання на сесії Ігор Сапожко.

Відтепер розподіл часток участі серед засновників буде наступний:

- Броварська міська територіальна громада —63% (121 543 осіб – кількість населення).

- Великодимерська селищна територіальна громада —19,7% (38 122 осіб).

- Калитянська селищна територіальна громада —6,7% (12 892 осіб).

- Зазимська сільська територіальна громада —5,6% ( 10 732 осіб).

- Калинівська селищна територіальна громада — 5% ( 9 631 осіб).

Нагадуємо, що раніше Броварська багатопрофільна клінічна лікарня фінансувалася з бюджетів міста Бровари та Броварського району. У зв’язку із проведенням реформи децентралізації, район вийшов зі складу засновників, оскільки змінились межі та немає районного бюджету як такого. Відтоді було ухвалене рішення про входження до складу засновників закладу 5 ОТГ в межах колишнього Броварського району: Броварської міської та Калитянської, Великодимерської, Зазимської та Калинівської селищних тергромад.

Зідно з новим статутом, органом управління КНП «Броварська БКЛ» буде відділ охорони здоров’я Броварської міської ради.

Ліквідація княжицького «Добробуту» та требухівського «Сервісу»

Комунальні підприємства сіл Броварської об’єднаної територіальної громади – КП «Сервіс» (Требухів) та КП «Добробут» (Княжичі) рішенням депутатів будуть ліквідовані. З цією метою створюють ліквідаційні комісії для кожного з підприємств. Усе майно «Добробуту» та «Сервісу» буде інвентаризоване. Також будуть проведені розрахунки з бюджетом, дебіторами та кредиторами.

Обслуговування території цих сіл відтепер покладається на КП «Бровари-Благоустрій».

Додаткове фінансування ЖЕКам

Рішенням чергової сесії Броварської міської ради, загальне фінансування «Програми фінансової підтримки комунальних підприємств Броварської міської територіальної громади на 2021 рік» збільшили на 1 млн. 100 тис. грн.

Після ухвалення відповідного рішення, КП ЖЕК-1 отримає додаткових 150 тис. грн., ЖЕК-2 – 100 тис. грн., ЖЕК-3 – 250 тис. грн., ЖЕК-4 – 400 тис. грн., а ЖЕК-5 – 200 тис. грн. Тим самим, загальне фінансування комунальних ЖЕКів на рік за вказаною Програмою становитиме: ЖЕК-1 - 250 тис. грн., ЖЕК-2 – 200 тис. грн., ЖЕК-3 – 350 тис. грн., ЖЕК-4 – 500 тис. грн., ЖЕК-5 – 300 тис. грн.

Серед інших планових проєктів рішень, які були ухвалені на засіданні, – здебільшого робочі питання, що стосувалися внесення змін до раніше прийнятих рішень. Загалом сесія міської ради була конструктивною та плідною: депутати, розглянули 52 питання та прийняли стільки ж рішень.

Найбільш популярні

Останні статті

П’ятниця, 14 травня 2021, 17:16
Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ