БРОВАРИ +13
НБУ USD 27.61

Броварщина отримає рекордне фінансування з обласного бюджету: які проекти реалізують

Бровари – місто, що стрімко розвивається. Щорічно тут реалізовують чимало інфраструктурних проектів. Більшість з них фінансуються за рахунок міського бюджету. Але є й доволі масштабні проекти, кошти на які виділяє Київська обласна рада (КОР). На 2021 рік Облбюджет виділить рекордну за останні роки суму фінансування, деталі – розповідає «Громадський ревізор»

Більше уваги Броварщині

За словами Марини Сапожко, депутата Київської обласної ради, цьогоріч на розвиток Броварського району Обласна рада спрямує майже в 2 рази більше коштів, ніж за попередні роки: «Основною моєю задачею було згуртування депутатів навколо Броварів і Броварського району. Наше місто має потребу у реалізації, а головне – фінансуванні багатьох вкрай важливих проектів. Цього року ми змогли досягти запланованого спрямування коштів до бюджету Броварської міської територіальної громади на загальну суму 65 млн. 795 тис. грн. Для порівняння, у 2019 році громада отримала лише 33 млн. 261 тис. грн., а у 2020 – 36 млн. 795 тис. грн. Тож вже у цьому році ми зможемо реалізувати в рази більше інфраструктурних проектів».

Важливість обласного фінансування броварських проектів підкреслює й Броварський міський голова Ігор Сапожко: «Сьогодні в Броварах заплановано багато масштабних проектів. Усі вони потребують чималих коштів на реалізацію, які досить складно, а в більшості випадків – взагалі неможливо виділити виключно з бюджету міста. Саме тому наша ОТГ потребує значних трансфертів та субвенцій від області. Це допомагає нам швидше завершувати вже розпочаті проекти та братися за нові. У попередні роки Броварам приділяли не так багато уваги, як хотілося б. На цей раз нам надали рекордні за останні три роки обсяги фінансування. Хотілося б, щоб така тенденція зберіглася й надалі».

Будівництво школи по вул. Симона Петлюри, 17Б

Бровари – місто, населення якого зростає чи не найшвидшими темпами на Київщині. Тож сьогодні найголовнішим та найзатребуванішим проектом для міста є будівництво загальноосвітньої школи І ступеню по вул. Петлюри Симона (Черняховського), 17Б. У 2021 році на зведення цього освітнього закладу з обласного бюджету надійшло 20 мільйонів гривень.

Нагадаємо, що це буде початкова школа, розрахована на 960 учнів (32 класи, 8 паралельних класів). Загальна площа триповерхової будівлі становитиме 15676,2 м². Для дітей облаштують спортивний та гімнастичний зали, актову та універсальну зали, танцювальну студію, затишну їдальню, сучасну бібліотеку та функціональний дах. Також заплановано будівництво одразу кількох спортивних майданчиків та благоустрій території з озелененням.

proekty6

Станом на сьогодні будівництво школи у розпалі. Підрядна компанія вже розпочала встановлення вікон. Паралельно з цим проводяться роботи по облаштуванню внутрішніх комунікацій та встановленню шумоізоляції в підлозі. Змонтували експлуатовану покрівлю та встановили зенітні ліхтарі. Після Великодня розпочнуть фарбувати фасади. Новий навчальний заклад буде готовий приймати учнів вже у наступному році.

Реконструкція інфекційного відділення Центру «Дитяча лікарня»

Сьогодні інфекційне відділення Центру «Дитяча лікарня» перебуває не в дуже прийнятному стані. Його фасад періодично вкривають тріщини, з’явилися проблеми з фундаментом та покрівлею. Тим самим, відділення потребує капітального ремонту конструктивних елементів. Місто вже зробило інструментальне обстеження та готується проектна документація.

proekty3

Планується, що в дитячому інфекційному відділенні відремонтують конструктивні елементи, фасад, покрівлю, підвальне приміщення та інфекційні бокси. Фінансове питання реконструкції цього відділення вирішуватиметься за рахунок двох бюджетів. Київська обласна рада надасть 26 млн. 881 тис. грн. за Програмою будівництва. З міського бюджету Броварів на цей проект спрямують 6 млн. 720 тис. грн.

Реконструкція каналізаційного колектору

Більш тривалим проектом є «Реконструкція каналізаційного колектору від вул. Шолом-Алейхема 13/1 до бульв. Незалежності, 12». Його розпочали ще три роки тому і завершать, за планом, приблизно через два роки. У 2017 область профінансувала проект на 15 млн. 469 тис. грн.; у 2018 – 4 млн. 431 тис. грн.; у 2019 - 7 млн. 407 тис. грн., а у 2020 - 4 млн. 876 тис. грн.

«На цей рік також будуть виділятися кошти, але точна сума буде відома дещо згодом, адже наразі вона потребує коригування. Чому цей проект необхідний? Каналізаційні стоки, які стікаються з міста на КНС-2 на вул. Шолом-Алейхема, 13/1, перекачуються двома колекторами. Їм, як і самій КНС, вже понад 40 років і вони вже «доживають» свого віку. Саме з цієї причини у цьому районі часто трапляються аварійні ситуації. Тому введення нового колектору з сучасних матеріалів, які не піддаються хімічній корозії – це модернізація, яка дозволить забезпечити надійність каналізаційної системи міста»,- коментує Григорій Голубовський, директор КП «Броваритепловодоенергія».

Капітальний ремонт частини приміщень Броварської гімназії ім. С.І. Олійника

Ще один проект, який профінансує Київська обласна рада - Капітальний ремонт частини приміщень Броварської гімназії ім. С.І. Олійника. На ці заходи Область спрямовує трансферт на суму 3 млн. 730 тис. грн.

proekty2

Виділенні кошти будуть спрямовані на оздоблення коридорів будівлі гімназії. Справа в тому, що будівля навчального закладу – далеко не нова (її ввели в експлуатацію ще в 1956 році). При облицюванні стін коридорів застосовувалися горючі матеріали, тому ремонт – необхідність, викликана не лише естетичними потребами, але і нормами пожежної безпеки.

Будівництво доріг

Капітальний ремонт очікують й броварські дороги. Серед них – дорога по вул. Металургів (від бульвару Незалежності до вул. Київська). Сьогодні більша її частина є ґрунтовою, але навіть заасфальтовані ділянки вкриті ямами та вибоїнами. Тож це – ділянка перешкод як для водіїв, так і для пішоходів. На капітальний ремонт цієї дороги буде спрямована дорожня субвенція на суму 20 млн. грн. Завдяки реалізації проекту вдасться звільнити центральні вулиці Броварів від вантажного транспорту, який прямує в промислову частину міста, адже на вулиці Металургів розташована велика кількість броварських підприємств.

proekty

Ще один об’єкт в планах - провулок Івана Сокура, який знаходиться за ТЦ «МаркМол». Зараз там тимчасова бетонна дорога, а вже незабаром заплановано побудувати асфальтований проїзд. На реалізацію проекту спрямують 9 млн. грн. Нова дорога в дві смуги буде шириною 5,5 м. Поруч буде прокладена велосипедно-пішохідна доріжка з бар’єрним огородженням. Нова дорога допоможе розвантажити перехрестя вул. Київська з вул. Гагаріна (виїзд з вул. В’ячеслава Чорновола в бік Києва), адже в години пік ця транспортна артерія міста часто потерпає від заторів.

proekty4

Інші проекти для району

Як повідомила Марина Сапожко, в цьому році виділяються кошти не лише на Броварську об’єднану територіальну громаду, а й на інші ОТГ, які входять до Броварського району. «У цьому році нам вдалося отримати трансферт з обласного бюджету на будівництво артезіанської свердловини для забезпечення питною водою жителів села Морозівка Баришівської ОТГ. На це з бюджету спрямують близько 3,5 млн. грн. Ще 7,5 млн. грн. Область надає для капітального ремонту Семиполківської ЗОШ І-ІІІ ступенів-ДНЗ). Я переконана, що Обласна рада має й надалі активно вирішувати питання Броварщини. І я буду продовжувати працювати над лобіюванням інтересів громади Броварського району задля ефективного розвитку регіону», - резюмувала Марина Сапожко.

Найбільш популярні

П’ятниця, 14 травня 2021, 17:16
Вівторок, 30 березня 2021, 13:29

Останні статті

П’ятниця, 14 травня 2021, 17:16
Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ