БРОВАРИ +17
НБУ USD 26.87

У День вишиванки про вишиванки : зустріч з відомою майстринею Ніною Федірко

Здається ще кілька років тому прогулюватися вулицями наших міст у вишиванці здавалося дещо дивним.

Людину в національному вбранні сприймали досить неоднозначно. На щастя, сьогодні ситуація докорінно інша. Вишиванка – це тренд сучасності: її з гордістю носять усі українці, вона надихає світових дизайнерів.

visivanki

Цьогоріч День вишиванки відзначають 16 травня. І саме у цей день у виставковій залі Броварського краєзнавчого музею пройшла зустріч з людиною, яка присвятила українській вишиванці усе своє життя.

Ніні Іванівні Федірко 82 роки. Вона відома вишивальниця, заслужений майстер народної творчості України. Її руки створили тисячі полотен, сотні вишиванок і десятки килимів. До того ж, майстриня знає понад 180 технік вишивання.

visivanki3

Про зустріч з нею у День вишиванки просили багато людей, проте вона вирішили провести його на рідній Броварщині.

На виставці були представлені лише кілька із численних робіт Ніні Федірко. Зокрема можна було побачити і вишитий портрет Великого Кобзаря, який знаменита вишивальниця ще минулого року подарувала у фонд краєзнавчого музею.

visivanki7

Послухати історію вишиванки, її символіку прийшли як знайомі та друзі Ніни Іванівни, так і броварські школярі. Майстриня залюбки розповідала про справу свого життя, ділилася зі слухачами цікавими моментами та відповідала на питання.

visivanki2

Після зустрічі усі охочі мали нагоду сфотографуватись зі знаменитою вишивальницею.

Нагадуємо, що Всесвітній день вишиванки в Україні вперше відзначили у 2006 році. Спочатку це була студентська акція, ідейним творцем якої стала студентка Чернівецького університету ім. Юрія Федьковича Леся Воронюк. Однак згодом така форма популяризація традиційних українських цінностей і символів серед молоді отримала всенародну популярність.

visivanki1

visivanki5

visivanki6

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

П’ятниця, 29 травня 2020, 10:19

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ