БРОВАРИ +17
НБУ USD 26.87

За що голосували на сесії? Короткий огляд основних питань

20 червня відбулася 57 чергова сесія Броварської міської ради VII скликання, депутати активно дискутували, жваво обговорювати і врешті підтримали низку питань, внесених до порядку денного. В своєму огляді ми спробуємо висвітлити найбільш вагомі та важливі для громади рішення, які були прийняті за засіданні.

Басейн «Лідер» отримав шанс на друге життя

У попередніх матеріалах ми вже висвітлювали питання щодо необхідності відновлення занедбаних спортивних споруд у Броварах. Один з таких об’єктів – басейн «Лідер», більш відомий як басейн ЗОШ №5, що розташований за адресою вул. Марії Лагунової, 11Б. Це один з трьох шкільних басейнів, які раніше працювали в місті.
На сьогодні з усіх об’єктів працює лише басейн «Схід» (ЗОШ №9). Та він не може повноцінно забезпечити всіх школярів міста уроками плавання. Звісно, для цих цілей використовують плавальний басейн «Купава», але і цього замало.
Тож, міською владою вирішено розробити проект на реконструкцію спортивного комплексу «Лідер» та замовити кошторис на відновлення басейну. На цей підготовчий етап депутати виділили близько 500 тис. грн.

На СК «Світлотехнік» збіль­шили фінансування

А ось у спортивному комплексі «Світлотехнік», що на Торгмаші, активні будівельні роботи в самому розпалі. Тож, депутати одноголосно виділили додаткові 5 млн. грн. на модернізацію даного закладу. Нагадаємо, що згідно з проектною документацією на об’єкті будуть виконані внутрішні і частково зов­нішні роботи. Такі, як заміна внутрішніх інженерних мереж; демонтаж приміщень вбудов ного другого поверху; реконструкція внутрішнього оздоблення та підлог; заміна вікон на енергоефективні з двокамерними склопакетами та заміна зовнішніх дверей. На випадок морозної погоди передбачено встановити прилади опалення з автоматичними терморегуляторами. Також плануються і роботи із встановлення об’єктів для зручності для маломобільних груп – до головного входу в будівлю облаштують пандус та окремий санвузол.
Після закінчення внутрішніх робіт будуть проведені реконструкція та благоустрій прилеглої території.
По закінченню ремонтних робіт комплекс матиме оновлений сучасний вигляд і наші спортсмени матимуть можливість готуватись до змагань у комфортних умовах.

Програму забезпечення житлом прийняли, а грошей ПОКИ ЩО не дали

У минулому номері газети №3 (125) від 30 травня 2019 р. ми детально інформували про умови «Програми забезпечення житлом мешканців м. Бровари на 2019–2023 рр.».
Коротко нагадаємо, що суть і мета цієї програми – акутивізувати квартирну чергу, яка рухається вкрай повільно. Тож, відтепер особи, які перебувають на черзі та потребують поліпшення житлових умов, на придбання свого власного житла зможуть отримати пільговий кредит під 7% річних за рахунок коштів міського бюджету.
Також місцева влада визначила п’ять соціально незахищених категорій громадян, яким надаватимуть безвідсотковий кредит: багатодітні родини, громадяни з числа учасників бойових дій та учасників АТО/ООС, особи з числа дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (старші 23 років), учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, працівники комунальних закладів медицини та освіти.
Кредит надаватимуть на строк до 20 років, але не більше ніж до досягнення старшим з подружжя пенсійного віку.
Зазначимо, що це питання викликало неоднозначну реакцію у депутатського корпусу. Лунали думки, що 7% занадно мало та інфляція за період кредитування їх «з’їсть». Та все ж голосування було одностайним – 27 голосів «за» – рішення прийнято.
Та обирати квартиру і збирати документи ще зарано. Виділення коштів на фінансування Програми та Порядку формування і ведення реєстру кандидатів на отримання кредиту відклали на потім. Тож, остаточно Програма забезпечення житлом для броварчан запрацює не раніше серпня.

В багатоповерхівках встановлять загальні лічильники на воду

На виконання вимог Закону Украї­ни «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», на сесії міської ради було підтримано програму «Питна вода міста Бровари». У кожному багатоквартирному домі має бути встановлений загальнобудинковий лічильник води. Варіантів встановлення може бути чотири (див. табл.). Як бачимо, у Броварах обрали останній варіант і обладнають будинки комерційними вузлами обліку не за рахунок мешканців багатоповерхівок, а за рахунок бюджету міста. На ці потреби у 2019 році виділили трохи більше 11,3 млн. грн.
Крім того, майже 5,6 млн. грн. – на виготовлення проекту та проведення робіт з реконструкції реагентного господарства водоочисної станції по вул. Металургів, 52 та 1,4 млн. грн. на робочий проект: «Капітальний ремонт. Заходи щодо відновлення і підтримання сприятливого гідрологічного, екологічного режиму та санстану Красилівського скидного каналу та водоприймача осушувальної системи р. Красилівка на території Броварсь­кого, Бориспільського та Баришівського районів Київсь­кої області».

Vsta

Лікарські засоби для «пільговиків»

Одноголосно депутати підтримали рішення про виділення додаткових коштів на забезпечення пільгових категорій населення міста Бровари лікарськими засобами та медичними виробами на 2019 рік. В першу чергу, ці зміни стосуються пацієнтів з онкологічними захворюваннями. Нагадаємо, що на рівні держави таким хворим не встановлено жодних пільг на закупівлю ліків, тому вся надія залишається на місцеву владу. Так, для забезпечення пацієнтів препаратами для проведення хіміотерапії міські депутати виділили додатково 3,5 млн. грн.
Ще 500 тис. грн. додали на забезпечення лікування учасників бойових дій, дітей і осіб з інвалідністю з дитинства.
Попередньо вже було виділено 10 млн. грн. та дофінансування пов’язане з тим, що на даний час коштів для належного фінансування програми недостатньо.

Дітей-сиріт застрахують за кошти міської ради

Ще одне питання, яке викликало дискусії серед депутатів – схвалення змін та доповнень до міської комплексної Програми підтримки сім’ї та захисту прав дітей «Щаслива родина – успішна краї­­на» до 2022 року. Зміни стосувались виділення коштів на страхування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які досягнули 8 років.
Суть цієї ініціативи в тому, щоб за рахунок міського бюджету застрахувати дітей на суму 50 тис. грн. до досягнення пов­ноліття. Щорічно ця сума буде збільшуватись за рахунок відсотків. Таким чином, виходячи в доросле життя соціально незахищені категорії дітей матимуть початковий капітал або на перший внесок для придбання власного житла, або на будь-які інші потреби, наприклад, відкриття власної справи.
Після виступів та обговорень рішення було прийнято. Всього на обліку в Броварах перебуває 160 таких дітей, однак на цей рік виділили 3,1 млн. грн., аби оформити страховки на 62 особи, яким виповнилось 8 років.

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

П’ятниця, 29 травня 2020, 10:19

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ