БРОВАРИ +19
НБУ USD 28.31

За боржників зі сплати «комуналки» взялись всерйоз

Сьогодні міський голова Ігор Сапожко провів спільну нараду з виконавчою службою, юридичним управлінням, директорами ЖЕК-ів та КП «Броваритепловодоенергія» з приводу стягнення заборгованостей по комунальних послугах зі злісних неплатників.

Відомо, що на теперішній час у Броварах по боржниках відкрито 631 виконавче провадження загальною сумою 7 млн.грн., з яких 2 млн.грн. – заборгованість по юридичних особах та майже 5 млн.грн. – по населенню. За словами міського голови, як не дивно, найбільш сумлінними платниками міста є пенсіонери, а платоспроможні громадяни, на жаль, часто ігнорують свої зобов’язання по сплаті комунальних послуг. Як впливати на таких людей? Та які існують механізми стягнення боргів у виконавчої служби?

«Спершу ми повідомляємо про відкриття виконавчого провадження та заборгованість повідомленням, яке разом з квитанцією на оплату, надсилаємо боржнику. Кожна особа, по якій відкрито виконавче провадження, автоматично потрапляє до Єдиного реєстру боржників. Тобто, боржник не може вчинити жодних юридично значимих дій зі своїм майном, наприклад, нерухомість не може бути продана», - повідомляють працівники виконавчої служби.

Вони також повідомили: є спільна домовленість з МВС, що надсилає виконавчій службі інформацію про постановку на реєстрацію транспортного засобу боржника.

«Якщо житло не приватизоване, то квартиру ви не арештуєте, - коментує почуте міський голова. – Тому, в такому випадку треба робити реєстрацію права власності на помешкання територіальною громадою, і повідомляти про виселення, в зв’язку з тим, що людина не сплачує комунальні послуги. Це в правовому полі діючого законодавства.

Звичайно, по кожному випадку треба працювати індивідуально. Є серед наших боржників «безнадійні» випадки, у яких дійсно нема можливості платити, ми поки їх до уваги не беремо. Візьмемось за тих, хто платоспроможний, але свідомо не платить», - завершив промову Ігор Сапожко.

Для ефективної роботи з боржниками на зустрічі було домовлено, що виконавча служба зможе отримувати не лише підтримку від місцевих органів влади й комунальних служб, але при потребі, залучати працівників поліції.

Отже місцева влада серйозно взялась за стягнення боргів. Сподіваємось, ви всі комунальні сплатили вчасно…

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Понеділок, 21 вересня 2020, 16:08
Середа, 09 вересня 2020, 14:18
Понеділок, 14 вересня 2020, 11:29

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ