БРОВАРИ +6
НБУ USD 28.18

Громада погодила зонінг Броварів

23 січня в залі засідань виконавчого комітету відбулись громадські слухання з обговорення плану зонування території міста в частині звіту про стратегічну екологічну оцінку проекту. Що означає для громади прийняття даного документу в матеріалі «ГР».

Зонінг або іншими словами план зонування території – це один з видів містобудівної документації. Основна задача цього документу поділити територію міста на однотипні зони (підзони) та визначити умови їх використання. Наприклад, відділити зони садибної забудови від багатоквартирної, закріпити документально зони рекреації, щоб замість скверу не побудували житловий масив чи зони промисловості.

Важливо, що цей документ відображає не лише існуючий стан забудови міста та розміщення основних об’єктів, а й є дороговказом для майбутньої забудови міста. А для Броварів, які активними темпами розбудовуються, план зонування просто необхідний.

Zonuvannya 1

 

Переваги зонінгу:

- уникнення хаотичної забудови та встановлення правових гарантій для громадян, що біля їхніх приватних будинків раптово не з’явиться чергова багатоповерхівка або переробне підприємство;

- створення сприятливих умови для залучення інвестицій у місто, а це створення нових робочих місць і наповнення бюджету;

- регулювання планування та забудови територій з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів. Це означає, що забудова житлових масивів буде здійснюватись на територіях, які відповідають санітарним нормам щодо відстані від промислових підприємств тощо.

Розробником плану зонування стало ДП Український державний науково-дослідний інститут проектування міст «Діпромісто» імені Ю.М.Білоконя.

Громадське обговорення плану зонування відбувалось з 14 липня по 14 серпня 2017 року. Однак, в зв’язку зі зміною законодавства необхідно пройти ще один обов’язків крок перед винесенням на розгляд депутатів – провести громадське обговорення звіту про стратегічну екологічну оцінку (розділ «Охорона навколишнього природного середовища»).

На слухання зібрались представники розробника та громадськість міста. Після двогодинного обговорення більшістю голосів громада схвалила звіт про стратегічну екологічну оцінку запропонованого зонінгу. Тож, тепер документ може бути винесений на розгляд сесії міськради.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Середа, 25 березня 2020, 16:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ