БРОВАРИ -16
НБУ USD 28.19

Чистий четвер для чистих справ і думок

Сьогодні, 16-го квітня православні українці святкують Чистий четвер – свято, коли починають готуватися до Великодня. У цей день важливо приділити увагу не лише своїй оселі та чисто прибрати кожен її куточок, але навести лад у думках та почуттях, позбутись негативу та відновити рівновагу, налаштуватись на добро.

Біблійна передісторія цього свята пов’язана з останнім днем Ісуса Христа напередодні арешту. Тоді Він зібрав всіх учнів на Тайну вечерю, омив їм ноги та повідомив звістку, що скоро його зрадять. На вечері вони з учнями переломили хліб та пили вино з рук Його - це переросло у Таїнство Євхаристії, причастя.

В українській традиції важливо у чистий четвер стати до схід сонця та омитись водою, це символізує очищення від гріхів та дарує здоров’я на весь рік. Після того вже наводили лад у домівці, мили вікна, підлогу. А коли й оселя була чиста, хазяйки брались до приготування великодніх страв: пекли паски, запікали м’ясо, фарбували яйця. Традиція зазначала обов’язково все робити у такому порядку, адже пекти паски у неприбраному домі ніяк не можна.

«Громадський ревізор» вітає всіх броварчан із Чистим четвергом, бажає віднайти світло та радість у собі, не піддаватись на страхи й паніку, і вірити у найкраще для всіх нас. До привітань напередодні Великодня долучились Глави броварських церков, їх відео звернення пропонуємо вашій увазі:

Відеозвернення настоятеля парафії Пресвятої Богородиці Православної Церкви України Михайла Лесюка

Відеозвернення настоятеля парафії Трьох Святителів Української Греко-Католицької Церкви Олега Панчиняка

Відеозвернення настоятеля Храму Святих апостолів Петра і Павла Української Православної Церкви протоієрея Олександра Левчука.

Відеозвернення настоятеля парафії Святого апостола Іоанна Богослова Української Православної Церкви протоієрея Іоанна Мисіва

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ