БРОВАРИ +18
НБУ USD 28.31

Позачергове засідання БМР: продуктивність Броварської ПЛР-лабораторії підвищать

Одним з найбільш гострих питань, які були обговорені на сьогоднішньому позачерговому засіданні міської ради, стало питання організації ПЛР-тестування на коронавірус у Броварській багатопрофільній клінічній лікарні.

Нагадаємо, що згідно до розпорядження МОЗ, кожен пацієнт, який має пройти госпіталізацію у зв’язку з плановою операцію, або ж хіміотерапію, обов’язково має здати ПЛР-тест на CОVID-19. До того ж, як зазначив міський голова Ігор Сапожко, багато роботодавців при поновленні роботи компанії у звичайному режимі, вимагають від своїх працівників надати ПЛР-тест, який би підтвердив, що вони здорові. Окрім того, ця процедура стала обов’язковою й для медичних працівників (які мають її проходити що п’ять днів), для тих, хто планує закордонну поїздку, й для тих, хто контактував з людьми, хворими на коронавірус. Тим самим, коло осіб, для яких це тестування є необхідним, значно розширилось.

У цьому місяці ББКЛ отримала свою міні-лабораторію, за допомогою якої можна робити ПЛР-тест безпосередньо у закладі. Втім, це обладнання є не надто потужним, і може виконувати усього 16 тестувань за 8 робочих годин. Виходить, що деяким пацієнтам доводиться переносити планові операції, чекаючи, доки до них дійде черга на ПЛР-тест. Саме тому на засіданні міськради було поставлено питання, чи варто придбати додаткову міні-лабораторію, аби збільшити можливу кількість тестувань.

Одначе, очільниця Відділу охорони здоров’я Броварської міської ради Ніна Хорошаєва запевнила, що у цьому поки що немає сенсу. Натомість вона запропонувала збільшити години роботи вже придбаної міні-лабораторії з 8 до 12 годин. Для цього потрібно буде навчити працювати з цим обладнанням додаткового медичного працівника.

plr 3

Також Ніна Хорошаєва зазначила, що в Київській області зявилось більш потужне обладнання, яке дозволяє проводити до 3000 ПЛР-тестів на тиждень. Тому відділу охорони здоров’я міської ради вдалося домовитися, щоб два рази на тиждень у період епідемії проводити дослідження біоматеріалів броварчан саме там. Однак у такому випадку, час очікування результатів може розтягнутися на декілька днів.

plr 2

Разом з тим, вже сьогодні Броварська лікарня поповнилася новим обладнанням. Для потреб реанімаційного та пульмонологічного відділень 12 моніторів стеження за станом пацієнта, 12 шприцевих насосів, 2 спірометри для вимірювання легень, набори для інтубації трахеї, 12 ортопедичних матрасів, а також бактерицидні лампи, штативи та понад 1000 пробірок. Усе це обладнання було придбане відділом охорони здоров’я за кошти бюджету міста Бровари по Міській програмі захисту населення в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19.

plr

plr 1

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Понеділок, 21 вересня 2020, 16:08
Середа, 09 вересня 2020, 14:18
Понеділок, 14 вересня 2020, 11:29

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ