БРОВАРИ +23
НБУ USD 26.93

«Creative Hub»: як дитяче хобі може стати професією

Турбота про молоде покоління, його правильне виховання та якісне навчання – запорука майбутнього процвітання нашої держави. Саме такої думки дотримується броварський підприємець Олег Потієнко, котрий заснував у нашому місті арт-простір для дітей «Creative Hub», та організував цікаві і корисні напрямки підготовки.

Профорієнтація – запорука успішного майбутнього

«Вже більше 20 років у місті Бровари працює мій невеличкий бізнес. Ми займаємося виробництвом взуття (фабрика взуття «Caman» – авт.). Останнім часом ми намагаємося знаходити нових людей для нашої фабрики, в тому числі й залучати до роботи молодь, зокрема, учнів професійних училищ та ліцеїв. Але це доволі складно, адже сучасні діти не бачать себе в нашій галузі не хочуть бути розкрійниками або швачками», - розповідає Олег Потієнко.

Щоб дізнатись про бажання та потреби молоді варто звернутись до самої молоді. Саме тому підприємець вирішив створив арт-простір «Creative Hub» для дітей та підлітків. Тут підростаючому поколінню допоможуть визначитися з майбутньою професією та навіть спробувати свої сили в тій чи іншій галузі, з якою доведеться в майбутньому пов’язати життя.

v13 potienko 1

«Ми обрали пул професій, які будуть актуальними на ринку праці у наступні 10-15 років. І при цьому, якими цікавляться діти. По кожній з цих професій ми робимо стислий базовий курс з фахівцями. Це фінанси, банківська та юридична галузі, дизайн, IT тощо. Кожна дитина може обрати найцікавіший для себе напрямок, те, що вона хоче спробувати вживу. Наступні кілька місяців вона робить свій проект та намагається зрозуміти, чи «її» ця галузь, чи ні. Ми намагаємося зберегти час та ресурси дітей і батьків, щоб потім було менше помилок з вибором професії», - підкреслив підприємець.

Окрім того, в «Creative Hub» можна просто цікаво провести час та розважитися. Наприклад, до карантину тут влаштовували гру «Мафія» для підлітків, а діти мали змогу прийти з батьками, помалювати картини чи спробувати себе у майстерності складання мозаїки.

v13 potienko 2

Навчання ІТ онлайн

За словами Олега Потієнка, найпопулярнішим напрямком очікувано стала ІТ-галузь. Спочатку курси запустили в режимі офлайн: діти мали змогу позайматися безпосередньо в арт-просторі, котрий знаходиться по вул. Київська, 243-А. Одначе карантин узяв своє, тож викладання довелося перевести в онлайн-формат. А отже, була створена онлайн-академія «IT-покоління» (academia-it.info). Тут дітям пропонують одразу декілька цікавих напрямків: комп'ютерна грамотність, програмування у Scratch, створення сайтів з нуля, блогінг. Загалом, до курсів запрошують долучатися дітей віком від 6 років.

Важливо, що дітям обов’язково дають домашні завдання. Та якщо учень відчуває, що не може з ним впоратися, він завжди може домовитися зі своїм викладачем про допомогу та додаткові пояснення.

Також під час навчання дітям влаштовують системи мотивації. Наприклад, учні, які досягають особливих успіхів, мають змогу відвідати ІТ-компанії та на власні очі побачити їх функціонування зсередини.

Створення власної справи

Ще однією цікавинкою «Creative Hub» є можливість спробувати себе у створенні власного бізнесу. Дитині пропонують придумати стартап та розробити бізнес-план з його реалізації. В ході навчання їй допоможуть у створенні власного сайту для просування власних ідей. А наприкінці – під час захисту проекту між дітьми пройде голосування на визначення переможця. Організатори обіцяють допомогти втілити в життя проект-переможець та підтримувати його автора.

Зараз до курсів долучилася одна з приватних шкіл міста Харкова. Там дітей навчають тому, що їм справді цікаво, але не входить до шкільної програми. Наприклад, майже уся школа (а це більше сотні учнів) активно займається створенням сайтів. Можливо, дещо згодом подібну практику спробують налагодити і в Броварах, але для цього спершу треба дочекатися повного виходу держави з карантину.

v13 potienko 3

Щодо вартості курсів – поки вони проводилися у стаціонарному режимі, вони були безкоштовними. Після того, як довелося перейти в онлайн, навчання стало платним. Але, як каже Олег Потієнко, їхня вартість невисока та рівноцінна кільком обідам у Макдональдсі. До того ж, кожній дитині надають можливість пройти перший пробний урок безкоштовно, аби вона змогла визначити, подобається їй це, чи ні.

«Я відкритий до будь-яких ідей. Хто є фахівцем в будь-якій галузі, кому є що сказати – будь ласка, звертайтеся! Будемо робити сумісні проекти для наших дітей, нашого майбутнього, нашого міста та країни», - резюмував Олег Потієнко.

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

П’ятниця, 03 липня 2020, 15:57
Вівторок, 16 червня 2020, 16:31

Останні статті

П’ятниця, 03 липня 2020, 15:57

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ