БРОВАРИ +23
НБУ USD 26.93

Капітальні ремонти житлового фонду: кому чекати заміни вікон у 2020 році

Одним з пріоритетів капітальних ремонтів конструктивних елементів житлових будинків є заміна вікон у місцях загального користування. По-перше, це допомагає доволі старим будівлям естетичніше виглядати. По-друге, встановлення нових металопластикових вікон замість старих дерев’яних значно зменшують тепловтрати будинку, що надзвичайно важливо в холодну пору року. Мешканці яких будинків можуть розраховувати на нові вікна? Про це далі у матеріалі «Громадського ревізора»

Де проводять ремонти?

Заміну вікон у під’їздах житлових будинків реалізує Управління будівництва, житлово-комунального господарства, інфраструктури і транспорту. За словами його очільниці Світлани Решетової, у 2020 році такі проекти планують реалізувати одразу у п’ятьох будинках. «Сьогодні вже розпочалися роботи за адресами: вул. Симона Петлюри, 23-Б та 17, бульвар Незалежності, 3, та вул. Марії Лагунової, 19. Зовсім скоро почнуть виконувати заміну вікон у будинку по бульв. Незалежності, 10», - розповідає начальник УБЖКГІТ.

v13 vikna 2

Дані щодо кількості встановлених вікон та вартості робіт можна побачити у таблиці

v13 vikna table

Що входить до комплексу робіт?

Зазначимо, що за проектами ремонтники не просто будуть замінювати вікна, а й відновлювати віконні відкоси. Самі ж вікна будуть якісними й сучасними, тож стануть відмінною альтернативою старим дерев’яним конструкціям, багато з яких з часом вже просто прогнили.

v13 vikna 4

Загалом проблема заміни дерев’яних вікон у під’їздах є більш гострою, ніж може здатися на перший погляд. Одним з найголовніших недоліків таких конструкцій є їхня нестійкість до зовнішніх подразників. Наприклад, на деревині може з’явитися грибок. Він не лише шкодить самому вікну, а й несе чималу шкоду для людей, які просто проходять повз і можуть вдихати його спори.

Окрім того, особливо «древні» дерев’яні віконні рами можуть розсипатися навіть при спробі відчинити вікно для провітрювання сходового майданчика. Забезпечити відносно якісну службу таких віконних конструкцій важко навіть за умови правильного догляду, включно з регулярним фарбуванням.

v13 vikna 3

Разом з тими, доведено, що встановлення нових металопластикових вікон у під’їздах допомагає підвищити енергоефективність кожної квартири. Завдяки цьому середня температура у будинку взимку підвищиться в середньому на 2-4 градуси, що, своєю чергу, знизить енергоспоживання.

Саме тому у планах Управління будівництва, житлово-комунального господарства, інфраструктури і транспорту щорічно стоїть заміна вікон у тих будинках, де ця потреба є особливо нагальною.

Перешкоди для ремонтників

Загалом, далеко не всюди встановлення нових вікон проходило без перешкод. Зокрема, у будинку по вулиці Симона Петлюри, 23Б мешканці самовільно обладнали комори безпосередньо на сходових майданчиках. Звісно ж, такі приміщення були зачинені на замок, а їх власники вдень були на роботі чи деінде, тож ремонтники просто не мали змогу до них потрапити.

За словами Світлани Решетової, подібні проблеми, зрештою, вдалося владнати. Десь на поступки йшли самі «власники» комор, а десь доводилося залучати на допомогу Управляючі компанії.

За планом, усі проекти, передбачені на 2020 рік заплановано реалізувати вже до серпня. А отже, вже до кінця літа мешканці вищевказаних будинків можуть розраховувати на нові вікна у своїх під’їздах.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

П’ятниця, 03 липня 2020, 15:57

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ