БРОВАРИ +23
НБУ USD 26.93

ЖК «Діамант»: влада зробила черговий крок по захисту інвесторів

Житловий комплекс «Діамант» - сумнозвісний у Броварах об’єкт будівництва. Його історію не можна назвати стандартною, адже забудовник ще станом на 2017 рік звів перші три будинки та навіть дав мешканцям змогу туди заселитися. Одначе вже зовсім скоро виявилось, що добудова інших секцій в плани забудовника не входить, а інвесторів, які вклали кошти в квадратні метри просто ошукали. Люди змушені були перекривати дорогу та звертатись до місцевої влади по допомогу. І ось нарешті відбулись чергові зрушення в цій історії: на позачерговій сесії міської ради прийнято рішення про припинення дії договору оренди земельної ділянки, на якій здійснюється будівництво ЖК. Що це означає та чого чекати – далі в матеріалі «ГР»

Як «Діамант» ошукав інвесторів

Недобудований житловий комплекс «Діамант» розташований по вул. Київська, 261. Як зазначено на сайті забудовника, запроектований ЖК складається з шести будинків з різноманітними плануваннями: від економ-житла до елітних квартир.

Загалом в будівництво житлового комплексу «Діамант» вклали свої кошти 450 родин. Але пощастило не всім. Забудовник – ТОВ «БудСтандартІнжиніринг» встиг звести лише перші три секції.

Одначе перші проблеми почали виникати вже під час заселення до зведених будинків у 2017 році. Тоді через відсутність прямих договорів на постачання електричної енергії в будинках почались перебої зі світлом, а електроенергія пропала взагалі. Люди не мали змогу користуватися побутовими приладами, ліфтами, зникла вода та опалення. Саме тоді з’ясувалося, що «БудСтандартІнжиніринг», що окрім заборгованості за світло має величезні борги ще за встановлення віконних систем. Історія повторилася і в 2018 році, коли електроенергія знову зникла майже на тиждень. Тоді інвестори остаточно впали у відчай, навіть перекривали дороги та почали звертатись до міської влади по допомогу.

Тим часом, інші запроектовані будинки взагалі «заморозили» та перестали добудовувати. За словами інвесторів, станом на минулий рік, вони були готові хіба що на третину.

Перевірений алгоритм вирішення справи

Протягом 2019 року міський голова Ігор Сапожко неодноразово зустрічався з вкладниками ЖК «Діамант», аби обговорити можливі варіанти вирішення ситуації на користь інвесторів. Врешті було вирішено рухатись по аналогії з ще одним довгобудом Броварів, який розташований по вулиці Симона Петлюри, 21Б.

Першим кроком стало розпорядження міського голови від 15 січня 2020 року, згідно якого створили робочу групу з вирішення проблем вкладників цього ЖК. На тому ж тижні Управління будівництва житлово-комунального господарства інфраструктури та транспорту розпочало перевірку документів інвесторів ЖК «Діамант» та формування їхніх списків з чітким зазначенням суми фінансових інвестицій.

Другий етап, який реалізували – затвердили остаточні списки вкладників, рішенням виконавчого комітету від 03 березня 2020 року № 211 «Про затвердження списку інвесторів ЖБК «Діамант» в м. Бровари Київської області».

Черговий крок міська влада зробила 23 травня. На позачерговій сесії було прийнято рішення про припинення дії договору оренди земельної ділянки, на якій здійснюється будівництво житлового комплексу, укладеного між Броварською міською радою Київської області та ТОВ «БудСтандартІнжиніринг». Тим самим рішенням, земельна ділянка, на якій зводиться ЖК «Діамант», відійшла у постійне користування Управління будівництва, житлово-комунального господарства, інфраструктури та транспорту.

Це лише початок шляху: невдовзі міськрада матиме змогу оформити дозвільну документацію на будівництво за УБЖКГІТ і лише після цього оголосити інвестиційний конкурс на пошук нового забудовника, який зможе добудувати незавершений ЖК.

Зазначимо, що подібний механізм перевірений на вже згаданій скандальній недобудові по вул. Симона Петлюри (Черняховського). Саме на прикладі цього об’єкта міськрада змогла реалізувати алгоритм, котрий став справжнім ноу-хау в Україні та реально допоміг захистити права ошуканих інвесторів у нерухомість. Земельну ділянку з недобудовою також перейняли у комунальну власність, оформили проектну документацію на управління будівництва та зрештою шляхом проведення інвестиційного конкурсу знайшли нового забудовника (ПАТ «Виробнича проектно-будівельна фірма «Атлант»). Сьогодні довгобуд зводить надзвичайно активними темпами, і за планом інвестори після десятирічних поневірянь зможуть заселитися до своїх квартир вже цієї осені.

Хочеться вірити, що справу з добудовою ЖК «Діамант» вдасться довести до кінця якомога швидше, і квартирне питання ошуканих вкладників зможе вирішитися вже найближчим часом.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

П’ятниця, 03 липня 2020, 15:57

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ