БРОВАРИ +23
НБУ USD 26.93

Сезон кліщів розпочався: як не натрапити на кровожерів

Незважаючи на те, що травень та початок літа особливою спекою не відрізнилися, кліщі все ж розпочали своє традиційне щорічне полювання. Вони з’являються вже тоді, коли температура сягає 8°C, а значить, їх можна підхопити навіть за умови теплої зими. До того ж, усім відомо, що кліщі переносять надзвичайно небезпечні захворювання: енцефаліт та хворобу Лайма. Про те, як вберегтися від цих кровожерів, розповість «Громадський ревізор».

Чому укус кліща такий небезпечний?

Багато хто позиціонує кліща як комаху. Насправді ж, це членистонога тварина, яка є близьким родичем павука та навіть скорпіона. Стрибати вони не вміють, а отже скочити на людину з дерева кліщу не вдасться фізично. Найчастіше вони чатують у кущах та високих травах, звідки й залазять на свою жертву.

Здебільшого укуси кліща є безпечними, але й ризик натрапити на того самого розповсюджувача інфекцій є високим. Зокрема, саме ці тварини можуть бути переносниками інфекційного енцефаліту – запалення кори головного мозку. Одначе ця хвороба є надзвичайно рідкісною та може не фіксуватися у нашій країні роками.

Набагато вищим є ризик підхопити бореліоз, більш відомий як хвороба Лайма. Більш того: ця інфекція передається виключно через укуси чотирирогого кліща. Зараження відбувається не одразу: за даними медиками, кліщ має пробути у шкірі людини щонайменше добу. Інфікування бореліозом не є рідкістю: щороку цей діагноз ставлять тисячам українцям.

Як вберегтися від кліщів?

Існує декілька правил, які допоможуть кожному захистити себе від кліщів:

- Збираючись на відпочинок на природі, обов’язково одягайте закритий одяг. Це має бути кофтина з довгими рукавами, замість шортів краще одягнути штани, а на голові обов’язково повинна бути хустина чи капелюх.

- Надавайте перевагу світлому однотонному вбранню. На ньому можна буде швидше помітити кліща та скинути його до того, як він дістанеться шкіри.

- Кожні дві години оглядайте себе та дітей. Особливу увагу приділяйте волосистим ділянкам тіла.

- Вдома усі речі потрібно пропрати та обов’язково пропрасувати.

- За можливості користуйтеся усілякими спреями чи кремами для захисту від комах.

Якщо ж кліщу все ж вдалося пробити оборону і ви помітили його на своїй шкірі, терміново зверніться до сімейного лікаря, котрий запропонує подальший алгоритм дій.Завідувач Відділення організації епідеміологічних досліджень Броварського міжрайонного відділу лабораторних досліджень Василь Сич розповів, що після укусу протягом тижня потрібно пильно слідкувати за своїм самопочуттям. «Якщо місце укусу почервоніло – терміново звертайтеся до лікаря, який буде призначати специфічне лікування. Здавати аналізи на предмет інфікування, чи ні – вибір самого пацієнта. Зробити це можна у приватних лабораторіях, або ж у лабораторії особливо небезпечних інфекцій на базі обласного лабораторного центру. Там роблять аналізи не тільки на бореліоз, а й на енцефаліт», - підкреслив Василь Сич.

Приміром, аналіз крові на антитіла до хвороби Лайма можна здати у Броварській приватній лабораторії «Дніпролаб» (230 грн), а до енцефаліту – у «Synevo» (280 грн). Самого кліща беруться дослідити лабораторії столиці та деякі ветеринарні клініки (залежно від закладу та комплексу дослідження ціна буде коливатися від 200 до 1100 грн.).

Якщо звернутися до лікаря ви не маєте змогу, видалити кліща можна власними силами. Захопіть його пінцетом максимально близько до шкіри та перпендикулярно потягніть розхитувальними рухами в різні боки, або ж круговими по часовій стрілці. Місце укусу обробіть йодом, зеленкою чи спиртом. Інколи кліщ може витягнутися без хобітка. В такому разі його видаляють стерильною голкою.

Коли будуть обробляти броварські парки від кліщів?

За словами начальниці Управління будівництва, житлово-комунального господарства, інфраструктури і транспорту Світлани Решетової, обробку броварських парків від кліщів планують розпочати вже найближчого місяця: «Зараз нам значно заважають дощі, тож поки що ми не можемо почати окроплювати паркові зони. Плануємо зробити це вже протягом місяця, коли дозволить погода».

Та хоч подібна обробка зможе знизити ризики розповсюдження кліщів, забувати про власну безпеку не варто. Пам’ятайте, що навіть такий маленький шкідник зможе стати причиною по-справжньому великих проблем.

klischi1

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

П’ятниця, 03 липня 2020, 15:57

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ