БРОВАРИ +23
НБУ USD 26.93

Чим пахне «Роза»?

Мешканці ЖК «Фамільний» останнім часом «б’ють в усі дзвони» - скаржаться на сусіднє з будинком підприємство Фабрики «Роза». Їх непокоять хімічні запахи, незрозумілий густий пар, який повсякчас з’являється над виробництвом. На проблему містян звернув увагу міський голова, та запросив керівництво ПрАТ Трикотажна фабрика «Роза» на особисту зустріч, щоб з’ясувати у чому проблема і знайти вихід із ситуації.

roza 2

«За весь час роботи в нас лише двічі траплялись поломки на виробництві, які дійсно стали причиною перевищення викидів в атмосферу. Був збій роботи скрубера (апарат, що використовується для очищення твердих або газоподібних відходів від домішок у різних хіміко-технологічних процесах – прим.редакції). Відповідальні за ті інциденти покарані, на жаль, виробництва без збоїв не буває. Однак, хочу зазначити, що до цього часу за півтора роки роботи підприємства у місті, скарг на нас не було», - підкреслив Голова наглядової ради ПрАТ Михайло Вайнберг.

roza 3

 Він також відзначив, що підприємство оснащене за останніми сучасними технологіями й передбачає всі системи захисту з дотриманням екологічних норм. Останні місяці фабрика працює цілодобово, виконуючи державні замовлення на оборонну та медичну промисловості. Так, виробництво включає фарбувальні та сушильні процеси, однак шкідливі викиди з його відходів, за словами керівництва фабрики, повністю нівелюються працюючим скрубером.

roza 9

«Якщо збій обладнання був лише двічі, то чому скарги у групи екології на ваше підприємство надходять регулярно? Останні зафіксовано буквально вночі з учора на сьогодні. Мешканці ЖК «Фамільний» скаржились на запах пластику», - запитує присутній на зустрічі Богдан Мельниченко, начальник Управління інспекції та контролю.

roza 10

Михайло Вайнберг пояснив, що їх виробництво не дає запаху пластику: «Можете самі переконатись – ми відкриті до діалогу, покажемо вам весь процес. Нещодавно у нас були активісти з сусіднього будинку і депутати, ми провели їх виробництвом, все розповіли – нам немає чого приховувати.
Але варто пам’ятати, що Бровари – промислове місто, за фабрикою купа інших підприємств, що можуть давати такий запах. Не виключаю, що співпали обставини і вітер був з нашого боку, але пластик – це не наші відходи».

Щоб розібратись у ситуації, міський голова, Ігор Сапожко, запропонував керівництву фабрики встановити на території датчики, що фіксують склад та кількість викидів у атмосферне повітря: «У нас в місті була аналогічна ситуація з підприємством «Орієнтирбуделемент». Теж багато скарг надходило на них, неодноразово приїздили з перевірками. Встановили датчик фіксації викидів на основній трубі – всі питання зняли».

roza 6

Михайло Вайнберг пообіцяв вивчити технічну документацію від Відділу екології БМР, з’ясувати вартість обладнання і визначитись із остаточним рішенням. Богдан Мельниченко також нагадав, що крім запаху мешканців дуже турбує густа пара від виробництва. Впевнитись, що вона дійсно безпечна, можна лабораторним шляхом. Тобто, підприємство попередить завчасно про планований час очистки обладнання, коли виділяється найбільше пари, щоб можна було приїхати взяти проби та зробити лабораторний аналіз її складу.

На завершення зустрічі, Голова наглядової ради ПрАТ Трикотажна фабрика «Роза» Михайло Вайнберг, запросив міського голову Ігоря Сапожка на виробництво і особисто переконатись у його якості та безпеці для екології Броварів.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

П’ятниця, 03 липня 2020, 15:57
Вівторок, 16 червня 2020, 16:31

Останні статті

П’ятниця, 03 липня 2020, 15:57

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ