БРОВАРИ +16
НБУ USD 27.74

Підтоплення в місті на вулиці Фельдмана: як вирішується питання?

Наприкінці весни, коли в Броварах відгриміли численні зливи, про себе вкотре нагадала проблема підтоплення вулиць. Чи не найбільше постраждали мешканці вулиць Фельдмана, Ялинкової, Зіркової та Кобилянської, де місцеве озеро не впоралось з потоком дощових вод та вийшло з берегів. Про те, як міська влада вирішує таке важливе для місцевих жителів питання з підтопленням, розповідає «Громадський ревізор».

У чому полягає проблема?

Мешканці вулиці Фельдмана проживають в приватних будинках. Під час масштабних злив, котрі пройшли у Броварах 30 та 31 травня, відбулося серйозне підтоплення, яке зачепило не лише вулиці, а й подекуди самі будівлі. У підвалах деяких будинків стояла вода, місцями навіть до 30-40 сантиметрів.

Причин цьому є декілька. По-перше, неподалік знаходяться озера, які через значні опади вийходять з берегів. По-друге, Бровари розташовані в низинній частині. З усіх його боків є виступи, які не дають воді стікати, тож вона затримується в цьому «пониженому» осередку. По-третє, справа полягає ще й у ґрунті: в Броварах він глинистий, через що волога не може швидко просочитися до глибинних шарів. До того ж, саме місто стоїть на місцині, яка здавна була болотистою.

За словами радника міського голови з комунальних питань Григорія Голубовського, проблема з водовідведенням, яка трапляється у різних районах міста, має коріння ще з радянських часів і повинна була б вирішуватися під час розбудови Броварів. Одначе тоді ніхто навіть не задумався про прокладення повноцінних мереж зливової каналізації.

«Коли почали розбудовувати 4-й мікрорайон, був розроблений проект будівництва зливової каналізації. Її мали прокласти по вулицям Чорновола, Чубинського, Фельдмана та вивести у стару частину міста, аж у район Прокуратури, за Розвилкою. У нас тут вже є збудований перехід, колектор, який веде до 2-го житлового району. Зливові води мали потрапляти в цей канал та впадати в річку Осинка, поруч з залізницею. Звісно ж, цей проект є надзвичайно грандіозним та потребує великих коштів», - пояснює суть проблеми Григорій Голубовський.

На жаль, план був реалізований лише частково, як проект «Будівництво мережі дощової каналізації по вулицях Чорновола і Фельдмана в м. Бровари Київської області». Коштів вистачило лише до кінця вул. Фельдмана (останній колодязь встановлений на перехресті з вул. Ольги Кобилянської). А для того, щоб ця вода зливалася, від останнього колодязя був зроблений тимчасовий водовідвід в озера на вул. Кобилянської.

«Одначе при будівництві тимчасового водовідводу діаметр трубопроводу з колодязя переходить з 1200 на 600 мм. Пропускна спроможність знижується одразу в декілька разів. Зі значними зливами ця труба не справляється, тож створюється підтоплення усіх колодязів на Фельдмана, і через них вода виливається на вулиці», - доповнив радник міського голови.

Potop222

Варіанти вирішення питання

За словами радника міського голови, вирішити проблему підтоплень у зазначеному районі можна повноцінною реалізацією вищезгаданого проекту. Але станом на минулий рік він вже вартував близько 32 мільйонів гривень. Таких коштів в бюджеті немає, зокрема й через те, що величезні фінанси позапланово пішли на боротьбу з коронавірусною інфекцією. А отже, міськрада зараз проводить консультації щодо отримання кредитування.

Допоки питання з отриманням кредиту не буде вирішеним, за дорученням міського голови розроблюють тимчасову схему відведення дощової води з вул. Фельдмана. Планується збільшення діаметру труби з колодязів до озер, а також вирішення проблеми з самими водоймами, які не витримують величезних злив, виходять з берегів та затоплюють вже вулицю Ялинкову.

«Для того, щоб забезпечити водовідвід з даної ділянки, є передпроектне рішення щодо «транзиту» води в бік «SOS-Кіндердорф». Через вулицю Шевченка у води вже в є можливість стікати природнім шляхом. Для реалізації цього проекту теж треба більше 3 млн. грн. Ми вже замовили топозйомку ділянки, аби зрозуміти усі особливості місцини. Роботи вже підходять до завершення, після топозйомки ми зможемо остаточно ухвалити рішення про принципи водовідведення у цьому районі», - пояснив Григорій Голубовський.

Третя пропозиція – розчистити одне з озер на вул. Кобилянської (ред. - друге декілька років тому розчистили), аби воно могло приймати більше води. Однак за попередніми розрахунками на це також потрібна значна сума – майже 10 млн.

Є й четвертий варіант, який чи не найцікавіший. Через майже безсніжну зиму та доволі спекотне літо в парку «Приозерний» обміліло озеро. А отже виникла ідея вивести воду з «перенавантажених» озер на Кобилянської та з підтопленого мікрорайону до парку «Приозерний», встановити локальні очисні споруди та поповнити ресурси обмілілої водойми. Одначе в такому випадку доводиться проводити колектор через Дарницьку лісопаркову зону. Міськрада вже направила листа до Дарницького лісопаркового господарства з відповідним запитом та отримала відповідь, що реалізація такого плану можлива, за умови, якщо не будуть пошкоджені зелені насадження та за рішенням Київської міської ради. А отже зараз проводяться відповідні консультації та обстеження.

Розраховувати на блискавично швидке рішення проблеми не варто. Для реалізації будь-якого з цих проектів потрібні чималі кошти, час на розробку усіх планів та розгляд найменших нюансів. Одначе за це питання взялися з усією серйозністю, тож у мешканців вул. Фельдмана є усі шанси позбавитися такої болючої для них проблеми.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ