БРОВАРИ +26
НБУ USD 28.27

У Броварах вшанували пам’ять українських воїнів, що загинули під час Іловайської трагедії

29 серпня 2014 року — одна із найтрагічніших сторінок війни в сучасній історії України. В цей день в Іловайському котлі загинуло найбільше українських бійців за весь час подій на сході України.

Без жодних попереджень та за жорсткою підлістю окупантів з Російської Федерації, українські захисники опинилися у підступній пастці — в пекельному котлі, по якому відкрили вогонь російські військові та сепаратистські формування на Донбасі. Вихід з оточення, що мав стати «зеленим коридором» та шляхом довгоочікуваного повернення додому, виявився для наших військових дорогою смерті, де було вбито і поранено близько 800 воїнів. Того дня 128 захисників потрапили у полон, а 42 — зникли безвісти. Щоб вшанувати пам'ять кожного, хто поклав своє життя за наш спокій і мир в Україні, державою було прийнято рішення визначити 29 серпня офіційною датою Дня Пам’яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність держави. Офіційним символом цього дня став жовтогарячий соняшник, який поспіває на полях наприкінці літа, на початку осені. Проте зібрати його у 2014 році стало неможливим через запеклі бої та кров наших військових, яка проливалася того дня.

ilovaisk1

В цей день пам'ять українських Героїв вшановують в кожному куточку нашої держави, в тому числі, і в Броварах. Урочистий захід відбувся 29 серпня о 12:00 на Броварському цвинтарі. Пам'ять об’єднала броварчан, які брали участь у бойових діях, друзів та близьких загиблих, а також представників влади і громади, які поклали квіти до могил захисників. Участь у заходах взяв міський голова Ігор Сапожко та настоятель Свято-Покровського Храму отець Михайло Лесюк, який і провів поминальну панахиду. На честь Героїв тричі пролунали залпи військового салюту.

Також з метою вшанування пам’яті загиблих у міському парку культури та відпочинку відбувся показ фільму «Іловайськ-2014». Його автор — учасник бойових дій Тарас Констанчук, що має позивний «Бітуш», та особисто брав участь у подіях, що відбулися того серпневого дня у так званому «зеленому коридорі».

ilovaisk3

«Сьогодні ми з вами бачимо, як день Іловайської трагедії відзначається на державному рівні. Це важлива згадка для усього нашого суспільства, і я маю надію, що з роками все більше людей буде вшановувати цей день. Для цього ми зняли і презентували українцям наш фільм, який, ми сподіваємося, увійде в історію, і залишить пам'ять на довгі роки про тих, хто загинув в цей день», — розповідає Тарас Констанчук.

ilovaisk

Перед переглядом фільму Ігор Сапожко оголосив хвилину мовчання, щоб вшанувати пам'ять Героїв, які поклали своє життя заради мирного життя українців. Він висловив співчуття родинам загиблих та всім, кому довелося стати свідком жорстких серпневих подій. Міський голова подякував кожному, хто приєднався до вшанування пам’яті Героїв і не лишився осторонь, оскільки Іловайська трагедія і досі залишається болючою згадкою для всіх українців. Незламність духу наших військових та вірність народу, які вони проявили у боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, гідні безкінечного вшанування та передання пам’яті про них з покоління у покоління.

                                                     

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ