БРОВАРИ +10
НБУ USD 28.45

Позачергова ТЕБ та НС: окремі класи на карантин та відновлення постів у лікарні

14 вересня міський голова Ігор Сапожко скликав термінову позачергову Комісію з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС). Розширена комісія включала обговорення ситуації, пов’язаної зі зростанням статистики захворюваності на ковід у Броварах. Це, в свою чергу, впливає на плани й роботу закладів освіти, культури та медицини міста. Детальніше про результати засідання в матеріалі «Громадського ревізору»

День міста в онлайн

Першим питанням обговорювали заходи заплановані відділом культури до Дня міста, який святкують вже найближчими вихідними, 19 вересня. Міський голова зазначив, що для запобігання масового скупчення людей, абсолютно всі оффлайн події (наживо) відміняються. «Кошти, які передбачені на День міста відділу культури, пропоную вилучити та перенаправити на закупівлю ПЛР-тестів у лікарню, та на нове обладнання для первинної ланки», - запропонував Ігор Сапожко. Комісія одноголосно підтримала дане рішення.

Що зі школами?

Про поточну ситуацію у школах коротко доповіла Тамара Стельмах, заступник начальника управління освіти й науки: «Із 15 506 дітей у школах станом на п’ятницю, 11 вересня, мали 2 230 хворих. З них хворих на ковід лише одна дитина, з Гімназії ім. Олійника. Є інформація від сьомої та п’ятої шкіл, що хворіють батьки дітей. Решта дітей, що лікуються, хворі на сезонні ГРВІ».

Інформацію по ситуації у школах, зі свого боку, доповнив міський голова і повідомив, що зранку стало відомо про захворювання на коронавірус вчителя у Гімназії на Торгмаші. Класи, в яких викладав педагог у п’ятницю, вирішено відправити на самоізоляцію та дистанційне навчання. Також Ігор Сапожко нагадав, що у разі відсутності у класах більше 20% дітей, ці окремі класи мають закривати на карантин та відправляти на дистанційне навчання. Діти, батьки яких з підтвердженим діагнозом ковід, мають лишатись вдома на самоізоляції та переходити на онлайн навчання.

Ігор Кравцов доповів, що відповідно його даних по первинній ланці, на теперішній момент у Броварах зафіксовано п’ятеро хворих дітей. Серед них як школярі, так і діти молодшого віку. Ігор Андрійович зазначив: більшість ситуацій із захворюваннями дітей зараз – результати сезонної захворюваності після літніх канікул. Але робити ПЛР-тести немає потреби, якщо у дитини відсутня симптоматика ковіду.

Ігор Сапожко підсумував: «Ставлю на голосування комісії по галузі освіти: відправляти окремі класи на дистанційне навчання, коли кількість відсутніх перевищує 20% (незалежно від захворювання – ГРВІ чи інший діагноз) та у випадках підтвердження захворювання учнів чи педагогів на коронавірус». Комісія підтримала дану пропозицію.

Відновлення постів у ББКЛ

До керівництва Броварської багатопрофільної клінічної лікарні надійшло прохання своїми силами відновити пости та організувати розподіл потоків відвідувачів та лікарів. Міський голова наголосив, що у даній епідситуації надзвичайно важливо відділити хворих, які переносять ковід-інфекцію від решти пацієнтів, а особливо від медперсоналу. Це комісія проголосувала наступним питанням.

У свою чергу, представник адміністрації ББКЛ Сергій Седлер звернувся до міського голови з проханням допомогти із пришвидшенням отримання ПЛР-тестів. Вони необхідні для повторного проходження тестування пацієнтами, що одужують. Це допомогло б швидше звільняти ліжкомісця в інфекційному відділенні від тих, хто чекає виписки після повторного тестування на ковід.

Посилення санконтролю у всіх галузях

Відновити посилену дезінфекцію та контроль за її проведенням у салонах громадського транспорту та не випускати на рейси маршрутки, що не пройшли обробку; обмежити масові заходи у закладах громадського харчування та обмежити години їх роботи – ці питання також підіймались під час засідання комісії. Особливою увагою відмітили нічний заклад «911», який неодноразово порушував санітарні правила карантину та отримував приписи від контролюючих органів. Стосовно них було вирішено, в зв’язку з постійними порушеннями, дати попередження і дозвіл на роботу виключно до 24-ї години, а у випадку подальших порушень – ініціювати закриття закладу.

Ігор Васильович також зазначив, що броварські заклади торгівлі зарано послабили контролюючі та санітарні заходи. Він підкреслив необхідність повернутись до суворого контролю кількості відвідувачів відносно квадратури приміщень торгівельних залів, посилення маскового контролю, наявності деззасобів та одноразових рукавичок на вході.

Всі результати роботи і рішення комісії, що прийняті в умовах протиепідемічного стану по Броварах, зафіксовані у Протоколі №30 позачергового засідання ТЕБ та НС. Ознайомитись детально з Протоколом можна на сайті Броварської міської ради. Хочеться сподіватись, що зазначені вище заходи та контроль за санітарними нормами призупинять зростання кількості захворювань у нашому місті, і ми зможемо видихнути, зрештою, з полегшенням.

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Понеділок, 26 жовтня 2020, 11:49

Останні статті

Понеділок, 26 жовтня 2020, 11:49

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ