БРОВАРИ -16
НБУ USD 28.19

Поради лікаря: чим небезпечне запалення ясен

практично кожній людині. Багато хто недооцінює цей хвороботворний процес, вважаючим його несуттєвим. Та насправді запалення ясен є сигналом багатьох більш серйозних захворювань ротової порожнини. Про усі небезпеки цього явища розповідає Юрій Дмитриченко - лікар-стоматолог, хірург І категорії, член Асоціації імплантологів України.

Чому виникає запалення ясен?

Причинами виникнення запалення ясен може бути безліч факторів. Найчастіше це неправильна гігієна ротової порожнини. Через це починають розвиватися різноманітні бактерії, котрі викликають запальні процеси. Ще одна причина – зубний наліт, який вчасно не видаляють.

Запалення ясен може виникнути і через захворювання чи травми. Негативним фактором є навіть знижений імунітет, через що тканини ясен стоншуються та майже не чинять супротиву бактеріям. «Однак навіть якщо ви доглядаєте за здоров’ям своєї ротової порожнини за усіма правилами, ви все одно не захищені від запалення ясен. Подібні проблеми інколи можуть бути генетичними, виникати через індивідуальні особливості організму, вживання певної їжі чи напоїв, або ж через паління. Наприклад, якщо у людини від природи неправильний прикус, це порушує природне очищення зубів, що також може спричинити запалення», - розповідає Юрій Миколайович.

Яким буває запалення ясен?

Проце запалення ясен є вкрай дискомфортним та часто заважає нормальному способу життя людини. «Розпізнати цю проблему може кожен. Ясна та тканини навколо зубів починають набрякати. При споживанні їжі чи чищенні зубів вони кровоточать. І навіть у спокійному стані людина може відчувати біль та дискомфорт у яснах», - коментує Юрій Дмитриченко.

Запалення ясен буває різним. Найпоширенішим його різновидом є гінгівіт, коли вражаються саме поверхневі тканини. Одразу ж починаються кровоточивість та почервоніння, чутливість ясен підвищується, виникають больові відчуття. Також поширеним є парадонтит, котрий небезпечний можливим розхитуванням зубів. Між ними можуть виникати щілини, а людина відчуває характерну пульсацію.

Також запалення ясен може привести до парадонтозу. При цьому тканини ясен вражаються, відстають і можуть гноїтися. Больові відчуття стають доволі гострими, виникає постійний або періодичний свербіж.

Як вберегтися від запалення ясен?

Найголовнішою порадою, яку дає лікар Дмитриченко, є правильний догляд за станом своєї ротової порожнини. Регулярне чищення зубів та полоскання рота після кожного прийому їжі допоможуть попередити чимало стопатологічних проблем.

Також лікар радить слідкувати за своїм раціоном. Їжа має бути багатою на вітаміни та мінерали, сезонні овочі та фрукти. А от від надмірної кількості солодкого, навпаки, варто відмовитися. Так само варто уникати вживання холодної та гарячої їжі одночасно, адже через перепади температури у ротовій порожнині можуть виникати мікротріщини, які сприяють потраплянню бактерій до ясен та зубів.

І, звісно ж, не забувайте регулярно відвідувати свого стоматолога, адже лікар може помітити будь-які проблеми зі здоров’ям, поки вони ще не встигли поглибитися. Саме від своєчасної діагностики залежить подальше ефективне лікування виявленої хвороби.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ