БРОВАРИ -16
НБУ USD 28.19

День юриста в Україні — свято, що об’єднує тих, хто захищає наші права

Порядок всередині держави та благополуччя громадян невід’ємно пов’язані з дотриманням найважливіших прав людини і розширенням її юридичних можливостей. За це відповідають професійні юристи та адвокати, виконуючи відповідальну і, відверто кажучи, непросту місію. 8 жовтня в Україні відзначають їх професійне свято — День юриста, до відзначення якого приєдналися і журналісти видання «Громадський ревізор» разом із знаними представниками юридичної галузі міста Бровари

Як з’явилося свято в Україні?

З моменту здобуття Україною статусу незалежної держави, розпочалося запровадження особливих професійних свят. Вважають, що така тенденція прийшла до нас із Заходу, де кожен спеціалістважливий і повинен мати «свій» день.

Так, започаткування Дня юриста в нашій країні відбулося ще в минулому столітті, майже 23 роки тому. Ініціатива про його відзначення належить Міністерству юстиції України, Спілці юристів України та Спілці адвокатів України, яка була затверджена Указом Президента у 1997 році. З того часу професійне юридичне свято відзначають кожного року 8 жовтня, висловлюючи подяку українським фахівцям.

Юриспруденція як одна із найскладніших професій

Сьогодні юристи та правознавці виконують важке завдання для відносно молодої держави, оскільки щоденно стикаються із різноманітними проблемами і питаннями, для вирішення яких необхідно завжди бути в курсі подій. Для того, щоб бути гарним юристом в Україні, недостатньо просто мати диплом з університету. Так стверджує Олександр Каштанюк — начальник юридичного управління Броварської міської ради:

«Я займаюся цією професією більше 25 років. З них значний час своєї діяльності я присвятив роботі в «Укрсоцбанку»‎, де пропрацював майже 20 років. Я займався юридичною роботою, більш направленою на фінансовий сектор: зокрема, з судовими справами на повернення боргів. Маючи такий досвід, я можу сказати, що найскладніше в юридичній роботі — нестабільність законодавства у нашій державі, яке весь час змінюється, і ці зміни потрібно постійно враховувати. Тому в нашій державі, працюючи юристом, потрібно вчитися увесь час. Неможливо отримати диплом і одразу стати гарним спеціалістом. Досвід — головний інструмент нашої роботи, який треба завжди вдосконалювати та накопичувати».

kashtanuk

 

Розібратися у «нових порядках», що виникають час від часу в нашому законодавстві, не завжди під силу пересічному українцю. Одна справа — щось десь почути та почитати, і вже зовсім інша — знати як це все працює на офіційному державному рівні. Саме тому юридична допомога має настільки високий рівень відповідальності. Не помилитися можуть лише кваліфіковані та досвідчені професіонали.

«Складно бути не просто юристом, а бути відповідальним фахівцем у своїй роботі. Ти повинен вміти вчасно приймати правильні та грамотні рішення. Тому, особисто для мене найважчим у професії є відчуття відповідальності перед клієнтом, з яким я працюю. Звертаючись до мене за допомогою, він проявляє величезний рівень довіри, який я, як спеціаліст, не можу не виправдати», — пояснює директор з юридичних питань у компанії «Інвест Форейн Трейд» Тарас Леочко, який 20 років тому успішно склав адвокатський іспит та отримав свідоцтво про право на здійснення адвокатської діяльності.

leochko

 

Знати право, служити праву, захищати право

Відверто кажучи, робота з правовими гарантіями вимагає неабияких зусиль і ерудиції. Тому фахівці-правознавці, які досконало знайомі з юридичними науками, чинним законодавством і мають практичну діяльність в області права, завжди будуть затребувані в цивілізованому суспільстві. Можливість виконувати свою роботу якісно, полегшуючи життя інших, — краща нагорода для сучасного юриста. Цю думку підтримує і Олеся Чернюк — юристконсульт ТОВ «СІТІ КОНСАЛТ ДЕВЕЛОПМЕНТ», а також виконавчий директор Благодійного фонду «Альтернатива». Вона поділилася з нами своїм власним досвідом роботи:

chernuk

«Це був складний вибір, оскільки після закінчення школи мені вдалося скласти вступні іспити та пройти конкурс на історичний факультет в Ужгороді та юридичний в Києві. Більш за все, мені, звісно, до душі була історія. Однак, можливість навчатися в історичному червоному корпусі Київського національного університету ім. Тараса Шевченка виявилася більш переконливою і я зрозуміла, що повинна спробувати. Відразу після закінчення магістратури в 2006 році мене запросили на державну службу на посаду юрисконсульта. Так, вже майже 14 років я працюю в цій сфері і знаю, що найприємніше — це допомогати і бути корисною у вирішенні складних питань: як для колег, так і для громади. Можливість пошуку рішень в складних юридичних питаннях робить професію юриста цікавішою. Саме за це я її люблю».

Любов до людей та повага до своєї професії — найголовніша запорука підвищення правової культури в Україні. На цьому наголошує і Тарас Леочко:

«Я щиро люблю допомагати людям, незалежно від того стосується моя робота правозастосування чи ні. Якщо я зміг комусь допомогти та вирішити проблему — це найкраща нагорода для мене».

Важливість роботи юриста полягає в тому, що він забезпечує порядок у всіх справах: від маленьких та побутових до визначних на державному рівні. Але так чи інакше, саме з маленьких кроків починаються великі справи. В цьому переконаний Володимир Левенцов, професійний адвокат з 15-річним досвідом роботи у сфері цивільного, сімейного, трудового, господарського, адміністративного та кримінального права:

«Розпочинаючи юридичну діяльність, я визначив головний принцип своєї роботи — порядність. Вона не вимагає від нас особливого героїзму. Тому для того, щоб добре виконувати свою роботу, треба просто бути людиною. Поважати права інших, бути гідним громадянином, розуміючи наслідки власних вчинків перш, ніж ти їх скоїш. Саме на цьому наголошує юриспруденція, а я, як її представник, вважаю своєю місією донести ці принципи до свідомості громадян у нашому суспільстві».

leventsov

 

Привітання для коллег

У День юриста «Громадський ревізор» приєднується до привітань фахівців у всіх сферах правової діяльності та бажає їм наснаги у щоденній практиці та міцного здоров’я. Зі святом вас!

«Своїм колегам, які займаються саме приватною діяльністю, я хочу побажати гарних клієнтів. І звичайно, стабільного законодавства нам всім!», — Олександр Каштанюк.

«З урахуванням ситуації, яка відбувається нині в світі, хочу побажати своїм колегам здоров'я та мирного неба над головою», — Олеся Чернюк.

«Хочу побажати колегам завжди приймати тверді і правильні рішення, та бути відповідальними. Допомагайте і перемагайте!», — Тарас Леочко.

«Знаючи всю складність нашої роботи, я хочу щиро привітати кожного із своїх колег та побажати всім нам рішучості і терпіння. Щодня ми з вами захищаємо, допомагаємо і посилюємо правові гарантії українців, які забезпечують спокій людей та верховенство права у нашій державі. Ми виконуємо важливу справу і робимо її чесно», — Володимир Левенцов.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ