БРОВАРИ -17
НБУ USD 28.19

Електронні петиції: містяни за озеленення та проти транзитного транспорту

Днями на сайті Броварської міської ради дві електронні петиції були підтримані броварчанами й, відповідно, потрапили на розгляд виконавчого комітету БМР. Містяни вимагають у петиціях від влади висадження нових дерев та кущів і заборони проїзду транзитного транспорту через місто. Детальніше про суть петицій і їх розгляд на виконкомі у нашому матеріалі. 

17 вересня на сайті Броварської міської ради зареєстрували дві електроні петиції: «Боротися із важким та брудним повітрям можуть дерева і інші зелені насадження» та «Транзитний транспорт – це проблема».

Суть першої петиції у тому, що місто активно забудовується і потребує озеленення: «Останні два роки в Броварах активно взялись за вирубування дерев вздовж центральних вулиць, на територіях комунальних закладів, лікарні. Влітку відсутність дерев вздовж пішохідних доріжок і тротуарів позбавляє пішоходів тіні для комфортного пересування містом. Отже, необхідність озеленення міста – очевидна і обґрунтована» - говориться у тексті першої петиції. Також там вказується користь від зелених насаджень та необхідність збереження існуючого фонду та поповнення його новими деревами.

Стосовно транзитного транспорту в петиції йшлось про три основні проблеми, які виникають через нього: «1. Збільшення заторів та ДТП, які набувають масштабних розмірів; 2. додаткове забруднення атмосферного повітря; 3. пошкодження та короткостроковий знос автодорожнього покриття.» Та далі пропонувалось вирішувати ці проблеми за рахунок підключення програми «Безпечне місто» та надходження даних з веб-камер над автодорогою у поліцію для штрафування порушників.

За 1,5 місяці на сайті БМР петиції подолали необхідний мінімум у 250 голосів, та були передані на розгляд виконкому, що відбувся 10 листопада 2020 року. Активісти-екологи особисто прийшли представляти свої петиції та намагались донести до виконавчого комітету важливість обох питань.

«Ми просимо активніше садити дерева та ввести систему чіпування дерев, яка дозволяє слідкувати за станом зелених насаджень у місті», - звернулась до членів виконкому броварчанка Тетяна Харченко.

Поточну ситуацію з цього питання пояснив міський голова Ігор Сапожко: «Одна з вимог, яку ми ставили підрядникам для реалізації програми «Смарт-сіті» була інвентаризація і чіпізація зелених насаджень. Ми готуємо на проект бюджету КП «Бровари-Благоустрій» дану програму. Крім встановлення чіпу вона включає огляд дерева та повний його опис».

Ігор Васильович також повідомив, що місто довго шукало підрядника який дав би адекватну ціну на програмне забезпечення, оскільки перші прорахунки були досить дороговартісні. Лише нещодавно вдалось знайти компанію, яка дала найменшу ціну на сьогодні, що складає 350 тис. грн. за 20 тисяч дерев.

Розгляд питання стосовно заборони проїзду транзитного транспорту через Бровари та центральну вулицю Київську виявив необхідність створення робочої групи, яка б включала представників поліції, спеціалістів з програмного забезпечення, що займаються обслуговуванням камер на в’їздах у місто, активістів та виконавчих служб міста. Зі свого боку представники групи «Екологія в Броварах» висловили готовність співпрацювати та максимально бути корисними в роботі групи.

Обидва питання були підтримані виконкомом. Петицію про озеленення передано в роботу КП «Бровари-Благоустрій», а питання транзитного транспорту - Управлінню  будівництва, житлово-комунального господарства, інфраструктури та транспорту.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ