БРОВАРИ -16
НБУ USD 28.19

Поради лікаря: як уникнути переохолодження?

Вже за кілька днів розпочнеться зимовий сезон і погода стане по-справжньому прохолодною. Через це ті, хто ще не встиг налаштуватися на зиму та вчасно оновити свій гардероб, ризикують підхопити переохолодження. Як вберегти себе від подібних неприємностей, читайте у матеріалі «Громадського ревізора»

Які ознаки має переохолодження?

Вважається, що чи не єдиний симптом переохолодження – дискомфортні відчуття в усьому тілі, і особливо – у кінцівках. Та насправді симптоматика цього стану є набагато ширшою. Наприклад, у дітей при переохолоджені спостерігаються почервоніння шкіри та млявість, а руки та ноги стають холодними на дотик. У дорослих можна помітити й деякі інші ознаки:

- фізичне та емоційне виснаження,

- порушення чіткості вимови,

- млявість та сонливість,

- відчуття тремтіння в усьому тілі,

- тимчасова втрата пам’яті,

- складнощі з втриманням предметів у руках.

Також характерною ознакою є зниження температури тіла. Якщо вона сягнула вже менше, ніж 34°, є ризик виникнення більш складного стану – обмороження.

Що робити при переохолодженні?

Найперше та найочевидніше рішення при переохолодженні – увійти в тепле приміщення (під час тривалих прогулянок це варто робити щогодини). Для того, щоб зігрітися, лікарі рекомендують випити будь-який теплий напій (але ні в якому разі не алкогольний, адже алкоголь розширює судини, через що тіло швидше втрачає тепло). Мокрий одяг потрібно терміново зняти та одягнути щось тепле та сухе.

Якщо людина оцінює своє самопочуття як достатньо погане, обов’язково потрібно виміряти температуру тіла. Якщо вона становить менше за 34°, рекомендується зателефонувати до сімейного лікаря або викликати швидку допомогу: у такому стані багатьом пацієнтам вже потрібна госпіталізація. Якщо температура тіла сягає 28° та нижче, - життя людини перебуває під загрозою, і вона потребує термінового ушпиталення.

Як уникнути переохолодження?

Загалом, лікарі не радять виходити на вулицю, якщо температура повітря становить -10° та нижче. Та якщо ви все ж збираєтесь на прогулянку, заздалегідь потурбуйтесь про те, щоб відчувати себе максимально комфортно.

Багато хто вважає, що найкращий спосіб уникнути переохолодження – вдягатися якомога тепліше. Та це не зовсім так. Найголовніше – знайти правильний баланс, аби не спітніти при мінусовій температурі повітря. Це означає, що набагато доцільніше одягнути 2-3 легких светри, а не один занадто теплий. Багатошаровість одягу допомагає зберегти додаткове тепло.

Також не варто одягати занадто тісний одяг, який також сприяє тому, що людина може спітніти. Усі відкриті ділянки тіла варто захистити, одягнувши рукавички, шарф та шапку. Взуття має бути у хорошому стані і ні в якому разі не повинне продуватися чи протікати.

Якщо ви плануєте провести чимало часу на вулиці, можна взяти з собою змінний светр чи кофтину. Металевих прикрас краще уникати взагалі, адже вони дуже швидко охолоджуються та можуть створювати дискомфорт.

У зимну погоду також не варто виходити з дому голодними. Якщо ви все ж змерзли – з’їжте щось тепле. Рідини також має бути достатньо – для довгих зимових прогулянок краще запастися термосом з гарячим чаєм чи кавою.

Отже, лише кілька простих правил допоможуть вам стійко витримувати будь-які зимові примхи. Будьте здоровими!

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ