БРОВАРИ +9
НБУ USD 27.98

День соборності України. Свято єднання

22 січня 1919 року на Софійській площу у Києві відбулось проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки. На честь цієї визначної події в історії України сьогодні, 102 роки потому, ми відзначаємо День соборності та єднання українських земель

У тексті Акта Злуки 1919го року стверджувалось: «Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західно-Українська Народна Республіка (Галичина, Буковина і Угорська Україна) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка». І хоч фактичного об’єднання після проголошення документу не сталось (через кілька тижнів після проголошення Акта Злуки більшовики захопили Київ, пізніше поляки окупували Східну Галичину, а Чехо-Словаччина - Закарпаття), але цей день назавжди закарбувався в пам’яті українців.

Вперше його святкували 1939 року в Карпатській Україні, що перебувала в складі республіці Чехо-Словаччина. Про цей день пам’ятали й відмічали в Україні радянських часів. Наприклад, у 1990му році українці на знак єднання 22 січня організували «живий ланцюг». Тоді мільйони радянських українців узялись за руки від Києва до Львова, відзначаючи День Соборності та показуючи прагнення до свободи. У незалежній Україні нового часу офіційно це свято було встановлено з 1999 року.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ