БРОВАРИ +13
НБУ USD 27.61

COVID-19 АТАКУЄ: БРОВАРИ В «ЧЕРВОНІЙ» КАРАНТИННІЙ ЗОНІ

Ситуація з захворюваністю на COVID-19 у Броварах стрімко погіршується. Станом на 7 квітня в місті зафіксовано 1349 активних випадків інфікування на коронавірус. В зв’язку з цим в Броварах посилено карантинні заходи і встановлено жорсткі обмеження.

Медичні новини: коронавірус атакує

Ситуація з захворюваністю на COVID-19 у Броварах стрімко погіршується. Станом на 8 квітня в місті зафіксовано 1406 активних випадків інфікування на коронавірус.

На стаціонарному лікуванні перебувають 48 броварчан. Серед захворілих – 40 дітей. Трьох з них шпиталізували до Центру «Дитяча лікарня». Решта пацієнтів перебувають на амбулаторному лікуванні під постійним контролем сімейних лікарів.

З початку епідемії станом на 8 квітня в місті зафіксовано 5896 хворих. З них – 278 дітей та 491 медиків, які працюють у медичних закладах Броварів та району. Госпіталізації за цей час потребували 628 броварчан. Загалом коронавірус забрав життя 110 мешканців міста. Повністю одужало 1871 мешканців Броварів.

Вкотре нагадуємо про необхідність подбати про власну безпеку та дотримуватися усіх протиепідемічних заходів.

Правила посиленого карантину в Броварах

З 5 квітня в Броварах введено режим посиленого карантину. Усі обмеження та заборони були ухвалені відповідно до рішень обласної комісії з ТЕБ та НС.

Основні карантинні обмеження в місті стосуються саме освітньої галузі, адже останнім часом кількість дітей, інфікованих на коронавірус, активно зростає у більшості регіонів України. А отже, на засіданні міської комісії з ТЕБ та НС були надані наступні розпорядження:

- Учні усіх шкіл міста перейшли на дистанційне навчання. Дитячі садочки також зачинилися.

- Усі спортивні заходи в місті, незалежно від їх рівня, скасовано. Обмеження стосуються навіть тих заходів, що мали пройти в закритому режимі.

- Культурно-масові заходи на час жорсткого карантину опинилися під забороною. Культурні заклади міста (бібліотеки, музей тощо) зачинені на карантин.

- Керівників усіх установ, підприємств та закладів, за можливості, мають перевести працівників на дистанційну роботу.

- У державних установах звернення громадян приймають дистанційно: через електронну пошту або спеціально облаштовані поштові скриньки поряд з самими установами. В окремих випадках дозволено приймати громадян особисто за попередньою домовленістю.

- Також у місті посилено контролюють кількість парафіян, присутніх на богослужіннях. За карантинними нормами їх має бути не більше 1 особи на 10 квадратних метрів приміщення релігійної установи.

- Заклади громадського харчування, як і раніше, працюють у режимі «на винос».

- Магазини непродовольчих товарів, окрім тих, що реалізують засоби першої необхідності, зачинені.

«Маю прохання до броварчан: не нехтуйте карантинними обмеженнями, дотримуйтесь заходів індивідуального захисту та тримайте дистанцію. Я розумію, що всі втомились від затяжного карантину, але іншого виходу наразі немає», - прокоментував Броварський міський голова Ігор Сапожко.

Як працює транспорт під час карантину?

Посилення карантинного режиму вплинуло і на роботу громадського транспорту. Зокрема, в столиці він працює виключно для працівників критичної інфраструктури, які обов’язково повинні мати при собі перепустку та службове посвідчення. Без неї до громадського транспорту Києва просто не будуть пускати.

Разом з тим, посилення карантину в Броварах не передбачає введення «пропускної системи» для громадського транспорту. Як повідомив на своїй офіційній сторінці в фейсбуці міський голова Ігор Сапожко, транспорт в Броварах продовжує працювати згідно до обмежень «червоної» карантинної зони – заборонено перевозити пасажирів більше, ніж 50% місць від загальної пасажиромісткості.

Важливо, що проїзд між Броварами та столицею також повинен здійснюватися без перепусток. Тож якщо вас не будуть впускати до маршрутки Бровари-Київ, вимагаючи спеціальний квиток, знайте, що такі дії є незаконними.

У Броварській лікарні збільшують кількість місць для лікування хворих на COVID-19

Ситуація з коронавірусом в Броварах є не надто позитивною. Кількість захворілих на COVID-19 стрімко зростає кожного дня. До того ж, збільшується число пацієнтів, які потребують стаціонарного лікування. 6 квітня депутати Броварської міської ради зібралися на позачергову сесію, на якій вирішили надати фінансування на збільшення кількості місць для госпіталізації хворих на коронавірус. Детальніше про це – в матеріалі «Громадського ревізора»

На початку засідання сесії міський голова Ігор Сапожко ознайомив депутатів з актуальною статистикою захворювання та повідомив, що в Броварській лікарні та в пологовому відділенні на сьогоднішній день не вистачає місць для госпіталізації хворих на COVID-19.

«Наша лікарня – опорна для Лівобережжя. Тому до нас звозять на лікування багатьох людей з інших міст. У нас вже фактично заповнені пульмонологія та пологове відділення. Разом з тим, нам не вистачає місць для госпіталізації хворих з Броварів та району. Їх вимушені шпиталізувати до лікарень Борисполя, Переяслава, Яготина… Тож маємо необхідність збільшити кількість ліжок для лікування хворих на коронавірус. Наша мета – щоб броварчани мали змогу лікуватися в своєму місті», - прокоментував міський голова.

Кошти на збільшення кількості ліжок депутати спрямують до лікарні в рамках програми «Фінансова підтримка для покращення надання вторинної медичної допомоги населенню міста Бровари та відновлення матеріально-технічної бази КНП «Броварська багатопрофільна клінічна лікарня» на 2021 рік». Сумарно видатки на медицину збільшуються на 4 млн. 55 тис. грн.

КНП «Броварська багатопрофільна клінічна лікарня» напряму тримає 2 млн. З25 тис. грн. на встановлення кисневого резервуару на 5 тон. Ще 1 млн. 730 тис. грн. будуть спрямовані безпосередньо на Відділ охорони здоров’я. На ці кошти буде закуплено 2 апарати штучної вентиляції легень та 2 монітори контролю за станом пацієнта.

«Наразі ми не відчуваємо нестачу апаратів ШВЛ. Одначе якщо зросте кількість пацієнтів, ушпиталених з COVID-19, вони нам точно знадобляться. Тож наразі плануємо закупити 2 апарати як резервні та використовувати їх в екстрених ситуаціях», - прокоментувала начальниця Відділу охорони здоров’я Ніна Хорошаєва.

Щодо розташування додаткових ліжкомісць – для них відводиться частина кардіологічного відділення (4 поверх терапевтичного корпусу). Поруч з палатами, де будуть лежати пацієнти, у яких діагностували COVID-19, розташована окрема реанімація на 6 місць для найтяжчих хворих. До кожного з ліжок підведено кисень. Пацієнти, які сьогодні лікуються в правому крилі кардіології, будуть переведені до лівого (чоловіків та жінок зведуть в одне крило). Найтяжчих пацієнтів кардіологічного відділення планують перевести на лікування в Інститут серця.

«На початку епідемії наша лікарня потребувала близько 100 літрів кисню на добу. Сьогодні щоденне використання кисню сягає понад тонну. Якщо ми збільшимо кількість ліжкомісць – очікуємо, що на день нам знадобиться біля двох тонн кисню. Зараз ми вже маємо кисневий резервуар, розрахований на 2 тонни. Як тільки додасться новий, ми матимемо вже 7 тон. Цього буде достатньо для повноцінного забезпечення усіх пацієнтів, навіть якщо їхня кількість продовжить зростати», - коментує директор ББКЛ Валентин Багнюк.

Важливо, що територія для лікування хворих на коронавірус буде повністю ізольована від відвідувачів та решти пацієнтів. Доступ до неї буде відкритий виключно через ліфт, до якого пускатимуть тільки хворих з підтвердженим діагнозом та медичний персонал. Між відділеннями для пацієнтів з соматичними захворюваннями та для хворих на COVID-19 встановлять стаціонарну перегородку. Крім того, потоки відвідувачів лікарні будуть розведені по різних входах до терапевтичного корпусу. Усі ці заходи допоможуть уникнути можливого розповсюдження інфекції серед відвідувачів та пацієнтів ББКЛ.

За планом, лікарня буде готова приймати пацієнтів на нові ліжкомісця вже до кінця цього тижня.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

П’ятниця, 14 травня 2021, 17:16
Вівторок, 30 березня 2021, 13:29

Останні статті

П’ятниця, 14 травня 2021, 17:16
Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ