БРОВАРИ +15
НБУ USD 27.61

Повірка лічильників на воду: як її пройти та скільки це коштує

Попередження про необхідність повірки лічильників води періодично з’являється у платіжках броварчан. Для чого це потрібно? Як часто повинна проводитися повірка? Що буде, якщо від неї відмовитися? На ці та інші питання відповідає «Громадський ревізор»

Що таке повірка лічильників?

Індивідуальний прилад обліку водопостачання, тобто лічильник, - це механізм, який рахує воду, котру використовує окремий споживач. І, звісно ж, як і будь-якому приладу, лічильникові потрібне періодичне обстеження, яке покаже, чи правильні показники він демонструє. Саме це обстеження і називається повіркою.

При цьому, процедура повірки лічильників води передбачає не лише визначення правильності нарахування кубометрів використаної води. Спеціалісти додатково проводять профілактичну чистку приладу та під високим тиском перевіряють його на герметизацію. Тож своєчасна повірка та заміна лічильників врятувала не одних споживачів від ризику затоплення сусідів знизу.

Як часто проводиться повірка?

Згідно до законодавства України, інтервал між повірками лічильника має становити не більше 4 років. Крім того, нормами передбачено максимальний термін експлуатації встановленого приладу обліку води, який, не може перевищувати 10-12 років. Більш детальну інформацію про це ви можете подивитися в паспорті свого лічильника. Там в обов’язковому порядку вказана дата виготовлення приладу, яка і буде рахуватися як перша повірка лічильника. Також виробник вказує рекомендований міжповірочний інтервал.

Якщо ваш лічильник свого часу вже проходив повірку, у вас обов’язково має бути спеціальне Свідоцтво про повірку засобу вимірювальної техніки. На тому ж Свідоцтві вказана дата, до якої воно є чинним. Тому повірку лічильника треба провести не пізніше закінчення цього терміну.

Скільки коштує повірка лічильника в Броварах?

Кожен домовласник має право самостійно обирати підприємство, у якого є дозволи на надання послуг з повірки лічильників. Зокрема, броварчани можуть звернутися до КП «Броваритепловодоенергія». Закон України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання передбачає, що повірка чи заміна лічильників води має здійснюватися за власні кошти користувачів послугами, тобто споживачів.

На офіційному сайті комунального підприємства зазначено, що вартість повірки засобів обліку води в квартирах та будинках приватного сектору (1од) – 543 грн.

Залишити заявку на повірку квартирних приладів обліку холодної води КП «Броваритепловодоенергія» можна за телефонами: (04594) 3-40-10, (067) 323-19-91, (050) 444-22-98, (050) 477-01-41.

Як проходить процедура повірки?

Для початку споживачеві треба написати заяву до установи, обраної для проведення повірки. Після цього на його адресу виїде спеціаліст, який проведе візуальний огляд, перевірить стан вузла обліку води та виконає демонтаж лічильника.

За допомогою спеціального обладнання сервісний центр виконає промивку та повірку лічильника, оформить відповідні документи та внесе отримані дані в електронну базу. Якщо лічильник буде справним – його повернуть споживачеві, змонтують та опломбують.

Чи можна виконати повірку без демонтажу?

Раніше в Броварах така послуга була доступна, одначе, як повідомили представники КП «Броваритепловодоенергія», наразі її надання призупинено. Разом з тим броварчани можуть залишити заявку на повірку лічильників саме таким способом (вартість послуги – близько 300 грн), і як тільки вона знову стане доступною, представники комунального підприємства зателефонують замовникові послуги та обговорять усі деталі.

Що буде, якщо відмовитися від повірки?

Якщо споживач відмовиться від повірки лічильників, нарахування оплати за послуги централізованого водопостачання та водовідведення відбуватимуться на підставі показників загальнобудинкового вузла обліку. Якщо ж його немає – згідно до норм водоспоживання на кожну зареєстровану особу.

На офіційному сайті КП «Броваритепловодоенергія» наведено приклади для розуміння. Так, середні нарахування на 1 особу (за повіреним лічильником) – 54,53 грн, а за неповіреним – 134, 05 грн. У розрахунку на трьох осіб це вже 163,58 грн за повіреним лічильником та 402,14 грн. за неповіреним.

А може краще одразу встановити новий лічильник?

Такий вихід дійсно є чи не найкращим. Найголовніша перевага – економія часу, адже стандартна процедура повірки лічильника може тривати близько двох тижнів та передбачає два приїзди спеціаліста: для зняття та встановлення приладу.

Щодо фінансової частини питання – однозначно сказати, який варіант вигідніший, не можна. Так, зателефонувавши до «Броваритепловодоенергії», «ГР» дізнався, що вартість повірки з демонтажем становитиме 543 гривні. За цю суму до вас завітає спеціаліст, виконає демонтаж лічильника, встановить замість нього тимчасовий. Якщо прилад все ж виявиться несправним, замовнику послуги доведеться заплатити лише за новий водомір (від 375 грн). Сам процес монтажу лічильника вже буде включений до тих самих 543 гривень, тож усе, що буде потрібно – дочекатися повторного візиту спеціаліста.

Якщо ж користувач не захоче витрачати час на повірку лічильника та вирішить просто замінити його на новий, то до вартості нового приладу (ціни на лічильники води стартують від 375 грн) додасться лише послуга з його заміни (до послуги входить розпломбування старого, непридатного лічильника, його демонтаж, встановлення нового та його опломбування (402 грн). У сумі виходить від 777 грн.

Тож яким шляхом йти – обирати лише вам. У будь-якому випадку висновок один: квитанція на сплату за водопостачання з неповіреним лічильником буде боляче вдаряти по вашій кишені, а отже з повіркою краще не затягувати.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

П’ятниця, 14 травня 2021, 17:16
Вівторок, 30 березня 2021, 13:29

Останні статті

П’ятниця, 14 травня 2021, 17:16
Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ