БРОВАРИ +15
НБУ USD 27.61

Українські чоловіки зможуть йти в декретну відпустку

В Україні чоловікам офіційно дозволили брати декретну відпустку. Учора Верховна Рада схвалила у другому читанні законопроект №3695 щодо забезпечення рівних можливостей матері та батька на догляд за дитиною.

Ухвалений законопроект пропонує надати можливість матері або батькові дитини скористатися своїм правом на отримання декретної відпустки до досягнення малюком 3-річного віку. Тим самим, відтепер це є рівним правом кожного з батьків. До цього батько міг вийти в декрет лише в тому разі, якщо мати малюка вийшла на роботу чи тривалий час перебуває на лікуванні.

Окрім того, роботодавець власним коштом може надати одному з батьків частково оплачувану відпустку більшої тривалості по догляду за дитиною.
Законом передбачено, що працівник обов’язково має попередити роботодавця про дострокове припинення декретної відпустки не пізніше, ніж за 10 календарних днів.
Також в Україні вводиться іще один вид відпустки – «одноразова оплачувана відпустка при народженні дитини тривалістю до 14 календарних днів». Нею можуть скористатися:

- Чоловік, дружина якого народила дитину;
- Батько дитини, якщо він не перебуває в зареєстрованому шлюбі з матір’ю малюка, але вони проживають разом та пов'язані спільним побутом;
- Бабуся, дідусь чи інші повнолітні родичі дитини, які доглядають за малюком, якщо мати чи батько виховують його самостійно.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

П’ятниця, 14 травня 2021, 17:16
Четвер, 15 квітня 2021, 10:43

Останні статті

П’ятниця, 14 травня 2021, 17:16
Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ