БРОВАРИ +13
НБУ USD 27.61

Сергій Богуцький: «Місто робить все можливе, щоб інвестори ЖК «Діамант» отримали своє житло»

Проект рішення щодо зміни цільового призначення земельної ділянки, яку виставлятимуть на інвестконкурс для забудовника, який візьметься за добудову ЖК «Діамант» викликав шквал обговорень у соцмережах. Причина в тому, що дана земля нині призначена для будівництва дошкільного навчального закладу. «Громадський ревізор» поспілкувався з Сергієм Богуцьким, секретарем Броварської міської ради, та дізнався чим зумовлено таке рішення, чи є альтернативи та чи отримає цей мікрорайон запланований дитсадок

- Сергію Васильовичу, розкажіть про передумови винесення саме цієї земельної ділянки на конкурс для майбутнього інвестора ЖК «Діамант».

- Це рішення пов’язано з тим, що у найближчих планах Броварської міської ради є оголошення конкурсу на добудову житлового комплексу «Діамант». Ще з 2018 року недобросовісний забудовник залишив напризволяще біля 300 родин-інвесторів. В основному вкладниками «Діаманту» є мешканці Броварської ОТГ. І сьогодні мета міської влади - допомогти нашим мешканцям вирішити таку гостру для них проблему.

Щоб добудова цього житлового комплексу зрушила з місця, нам потрібно оголосити конкурс для пошуку нового забудовника. Для нього будуть чітко прописані умови, яких переможець буде дотримуватися. Найголовнішою з них буде, звичайно ж, завершення будівництва «Діаманта». Але для того, щоб заохотити забудовників взятися за цей дороговартісний проект, місто має запропонувати йому альтернативну земельну ділянку, яка буде інвестиційно приваблива. Після довгих пошуків зупинитися саме на цій ділянці як на безальтернативному варіанті.

- Ця ділянка – єдиний можливий варіант «компенсаційної» землі для забудовника?

- Загалом забудовник, який в результаті конкурсу буде обраний для добудови «Діаманта», зможе отримати 2 ділянки. Перша – саме та, яку зараз так активно обговорюють в соцмережах. Площа цієї ділянки – 0,83 га, знаходиться вона по вул. Симоненка, 115 і фактично межує з ЖК «Діамант». Але є питання: сьогодні цільове призначення цієї землі - будівництво дитсадка. Тому, на найближчій сесії нам потрібно прийняти рішення про зміну цільового призначення на житлову забудову.

Друга ділянка розташована за фабрикою «Роза». ЇЇ площа приблизно 2,64 га. Одразу зазначу, що ця земля призначена під будівництво об’єктів промисловості. Забудова цієї території житлом – неможлива. І ми проконтролюємо, щоб підприємства, які туди «заселяться», були абсолютно безпечними з точки зору екології.

Щодо можливих альтернатив – їх, на жаль, немає. Справа в тому, що добудова «Діаманту» лише за попередніми оцінками обійдеться майбутньому інвестору в приблизно 70 млн. грн. (точна сума буде відома після розрахунків, проведених самим інвестором). Місто хоче залучити до вирішення проблеми «Діаманту» лише перевірених та надійних забудовників. А значить, і «компенсаційні» земельні ділянки мають бути відповідними: розташовуватися в інвестиційно-привабливому мікрорайоні, мати достатню площу тощо.

Повірте, рішення про зміну цільового призначення землі на Симоненка, 115 далося непросто. Однак залишити ошуканих інвесторів наодинці зі своєю бідою ми просто не можемо. Тим паче, що у Броварів вже є успішний та унікальний для всієї країни досвід допомоги ошуканим вкладникам. Згадаймо історію ще одного довгобуду по вул. Симона Петлюри. Сьогодні там вже мешкають родини. Тож і цього разу ми використаємо аналогічний механізм вирішення проблеми, який виявився ефективним та дієвим.

- А що буде все-таки з дитячим садочком чи буде виділена земельна ділянка під його будівництво в 5-му мікрорайоні?

Те, що на цій ділянці з’явиться багатоповерховий будинок, зовсім не значить, що місту доведеться відмовитися від будівництва дошкільного навчального закладу. Згідно до проектних рішень, тут мав бути зведений дитсадок на 220 місць. І всі ці місця для дошкільнят так і залишаться у вказаному мікрорайоні, але їх доведеться розділити на два окремих дитсадки.

Ми вирішили прописати в інвестиційних умовах обов’язкову вимогу – у багатоквартирному будинку на даній «компенсаційній» ділянці переможець конкурсу має передбачити вбудований заклад дошкільної освіти на 80 місць. Ще один садочок на 140 місць ми запланували по вул. Василя Симоненка, 72. До речі, ця ділянка вже перебуває в постійному користуванні Управлінні освіти та науки Броварської міської ради.

Щодо вбудованого дитсадка, хочу додати, що така практика є доволі поширеною в світі, де в багатьох житлових комплексах є власні дитсадки. Це доволі зручно для батьків, яким не потрібно витрачати час на те, щоб відвезти та забрати свою дитину з дитсадка, адже для цього буде достатньо спуститися на перший поверх свого будинку. Місце для прогулянки вихованців закладу теж буде передбачено. Тому таку компактність, скоріше, можна вважати за перевагу.

- Чому, на вашу думку, депутати мають підтримати це рішення?

- Я сподіваюсь, що депутати міської ради підтримають цей проект так, як його вже підтримали члени земельної комісії, до якої входять представники майже всіх фракцій.

Інших варіантів у нас немає: ми маємо 300 сімей, які вже декілька років не можуть отримати своє житло. Люди вклали туди чимало коштів. Деякі родини збирали гроші на квартири роками. І в їхній ситуації міг опинитися кожен. Місто зі свого боку робить усе можливе, щоб ошукані інвестори змогли отримати довгоочікуване житло.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

П’ятниця, 14 травня 2021, 17:16
Вівторок, 30 березня 2021, 13:29

Останні статті

П’ятниця, 14 травня 2021, 17:16
Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ