БРОВАРИ +13
НБУ USD 27.61

Пластмасові квіти на кладовищі – це порушення заповіді «Не убий»: духовенство міста звернулося до броварчан

Громадська організація «Духовність» напередодні Великодня, занепокоєна екологічною ситуацією в місті, звертається до броварчан із закликом не шкодити екології рідної домівки - місту Бровари.

«У Великоднє свято під час поминальних днів, тони штучних вінків і квітів люди несуть на кладовища, щоб вшанувати своїх рідних. Однак цей пластик не лише екологічно шкідливий, але і не має нічого спільного з правдивим вшануванням померлих. Прагнемо донести також інформацію, що масове використання пластмасових вінків і квітів – це одночасно і марнування Божих природних дарів, і токсичне забруднення довкілля, і загроза для життя людей, і порушення заповіді «Не вбий», і зрештою екологічний гріх.

Справді тішить, що на багатьох кладовищах по всій Україні ситуація кардинально змінилась. На деяких, взагалі важко вже знайти пластмасові квіти та вінки. Це є свідченням того що люди усвідомили недоцільність і шкідливість використання пластмасової атрибутики вшанування померлих. Віримо, що і на кладовищах у Броварах ситуація зміниться», - йдеться у зверненні, яке опубліковане броварським духовенством на сайті міської ради.

Друга проблема міста, котра вбиває екологію – це сміття у місцях відпочинку, лісопаркових зонах чи будь-де на природі. Представники «Духовності» називають це екологічним гріхом.

«У світлі християнської віри, наш світ – це Боже створіння, храм Божий, відповідно будь-яке забруднення цього Божого храму є провиною проти Творця.

Якщо ми кидаємо сміття в річку, залишаємо його на березі чи у лісі, або підприємство викидає шкідливі речовини виникає загроза для життя, здоров’я людини. Тим самим порушується Заповідь Божа «Не вбивай». Тому ми повинні зважати на волю Небесного Отця та бути мудрими й добрими, турботливими і люблячими домоуправителями Божого створіння.

Давайте разом турбуватися про наше довкілля, роблячи його чистішим. Почнемо із себе – адже кожен крок є великим внеском у спільний добробут. Не діліть довкілля на чуже і своє, адже Земля – це наш спільний дім», - нагадали броварчанам священики.

Під зверненням підписалися: 

- Олег Панчиняк, голова «Духовності», настоятель парафії Трьох Святителів УГКЦ

- Михайло Лесюк, настоятель парафії Покрови Божої Матері ПЦУ

- Роман-Руслан Глотов, настоятель парафії вмц. Варвари ПЦУ

- Олександр Левчук, настоятель парафії Св. Петра і Павла, УПЦ

- Олександр Степанюк, настоятель св. вмч. Димитрія Солунського УПЦ

- Петро Жук, настоятель парафії Пресвятої Тройці УГКЦ

- Анатолій Лепак, пастор Баптистської Церкви

- Рамін Квеквескірі, Пастор християнської церкви «Спасіння»

- Богдан Відоменко, пастор Християнської Церкви «Воскресіння»

- Анатолій Соломко, пастор Церкви «Благодать» євангельських християн баптистів

- Сергій Дудка, пастор християнської  церкви «Перемога»

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

П’ятниця, 14 травня 2021, 17:16
Вівторок, 30 березня 2021, 13:29

Останні статті

П’ятниця, 14 травня 2021, 17:16
Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ