БРОВАРИ +8
НБУ USD 27.37

На Торгмаші з’явиться затишний куточок відпочинку

26 березня 2019 року виконком прийняв рішення про будівницт­во нового скверу в районі будинків №№ 2,4,6 по вул. Сергія Москаленка. Тож нарешті мешканці Торгмашу отримають свою упорядковану повноцінну зелену зону для відпочинку

Проблема з відсутністю парку чи скверу в цьому районі існувала давно і мешканці неодно­разово зверталися до місцевої влади з проханням облаштувати на Торгмаші місце, де можна було б прогулятися ввечері, відпочити з дітьми чи просто знайти затінок у теплий сонячний день. Однак, втілити в життя задум тривалий час не вдавалося, оскільки не могли знайти «підходящого» місця.
І ось, за дорученням міського голови Ігоря Сапожка комунальні служби знайшли вільну територію по вул. Сергія Москаленка, 2, 4 і 6 і запропонували саме там створити зону відпочинку. Тим більше, що поруч знаходиться приміщення колишнього дитячого садочка «Соколик», який місцева владає має намір відбудувати.
На сьогодні на території майбутнього скверу розташовуються незаконно встановлені гаражі. Однак, за словами директора КП «Бровари-Благоустрій» Олександра Галицького, найближчим часом їх демонтують і можна буде приступати до роботи.
«Спочатку власники цих гаражів будуть попереджені працівниками відділу контролю за станом благоустрою, що мають бути прибрані. А далі, якщо власники не відреагують, наш відділ буде вивозити ці гаражі. Також ми отримали доручення щодо розчистки аварійних дерев та самосійних чагарників на цій ділянці», – розповів Олександр Галицький.

skvertorgmash

А поки, вже цього тижня планують розпочати проведення топографічної зйомки, що дасть можливість виявити усі комунікації на цій території.
«Нам важливо, щоб усі мережі лишилися у зеленій зоні та у жодному разі не розміщувалися під доріжками, адже у випадку аварійної ситуації їх доведеться просто-напросто розбирати», – зазначила заступник начальника управління будівництва, житлово-комунального господарства, інфраструктури та транс­порту Тетяна Нагорна. – Далі ми будемо замовляти проект і лише після його погодження технічною радою проситимемо кошти у депутатів на будівництво даного скверу».
Терміни, за словами Тетяни Нагорної, поки орієнтовні. Однак, враховуючи бажання міського голови розпочати роботи якомога швидше, затягувати з цим питанням не будуть.
«ТП-зйомку у кращому випадку зроблять за 2 тижні, ще стільки ж знадобиться для проектування, тож на все про все у нас по факту лише місяць», – додала Тетяна Нагорна.
Попередньо сквер планують облаштувати лавами, алеями, фем-доріжками. Під питанням наразі ігрові форми для дітей, оскільки по вул. Олімпійській, 8 є повноцінний дитячий майданчик. Але у проекті, швидше за все, просто передбачать якусь міні-альтернативу, аби батькам все ж було чим зайняти свою малечу під час прогулянки.
У скільки місту обійдеться фінансування скверу, поки теж не зрозуміло – це стане відомо лише після того, коли буде повністю виготовлений проект і враховано кількість твердого покриття, зелених насаджень, малих архітектурних форм.
У будь-якому випадку, голов­не, що завдяки активності як мешканців мікрорайону Торгмаш, так і влади, ідею буде реалізовано, про що запевняє і мер Броварів Ігор Сапожко: «До мене не­одно­­разово зверталися мешканці Торгмашу з такою проб­лемою. Думаю, що це дійс­но чудова ідея і приємна новина для усіх мешканців мікро­району, які нарешті матимуть свою зелену зону для відпочинку. До того ж, якщо усе піде за планом, будівницт­во скверу розпочнеться вже на початку літа. Ми, насправді, довго до цього йшли, оскільки найскладнішим з усього виявився пошук підходящого вільного місця. Але я вдячний мешканцям, які зверталися, адже саме завдяки активній співпраці ми сьогодні маємо такий результат».
Радо сприйняли і підтримали ініціативу мера і місцеві депутати: «Торгмаш дійсно, один з найбільших мікрорайонів міста, а ніякого ні скверу, ні парку, де мешканці мали б змогу відпочити, немає, кругом тільки асфальт і будинки. Щось схоже на парк є по вул. Олімпійській, який облаштовувався років 15 тому і розташований він на прибудинковій території, тож дістатися до нього досить проблематично – його фактично не видно. Натомість новий сквер буде помітно одразу. Я дійсно рада, що у нас нарешті з’явиться такий зелений осередок», – зазначила Людмила Темченко, депутат від УП «Єдність».

Вікторія Ейсмут

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ