Підприємство державного масштабу, лідер у галузі, найбільше по кількості працівників у Броварах. Все це про «Київгуму», яка з середини 2013 року базується у нашому місті. У травні цього року підприємство буде святкувати своє 85‑річчя. Плануються пишні святкування та багато гостей. Враховуючи вагомість події, «Громадський ревізор» вирішив розповісти читачам про те, як «живеться» «Київгумі» у Броварах.
Нашим журналістам вдалося потрапити на оновлене підприємство та побачити на власні очі технологічний процес виготовлення товарів.
ВИРОБНИЦТВО ЗА ВИСОКИМ СТАНДАРТАМИ
Виробництво, яке налагоджене у Броварах – на європейському рівні. Вся продукція має відповідні сертифікати якості. У 2011 році ТОВ «Київгума» отримало «Знак якості» на дитячі соски. Також в арсеналі підприємства ряд інших значних нагород.
Умови праці теж європейські. Тут і нові виробничі лінії, і сучасні підходи до роботи персоналу. Залучають й людей з обмеженими можливостями. Так, в одному з цехів ми побачили співробітників, які мають вади слуху. Ця робота для них цілком підходить, оскільки не потребує комунікації – простіше кажучи, суто технологічний процес.
За всіма санітарно-гігієнічними стандартами підприємство не вважається шкідливим, хоча і відноситься до хімічної галузі. Тільки в підготовчому відділенні працівники на певних операціях тимчасово мають бути у захисних респіраторах (наприклад, завантаження сипучих речовин у виробничу лінію – тальк, технічний вуглець тощо).
НАЙБІЛЬШЕ ПІДПРИЄМСТВО ЗА БАГАТЬМА ПОКАЗНИКАМИ
Гумові грілки вже багато років зігрівають багатьох мешканців нашої великої країни. А медичні джгути, підкладна клейонка та пробки на пляшечках з ліками (той же пеніцилін чи фізіологічний розчин) бачив чи не кожен дорослий українець. Цю продукцію виготовляють саме на «Київгумі».
Загалом підприємство виробляє понад 2,5 тисячі найменувань продукції для всіх галузей промисловості: медичні вироби з гуми, латексу та ПВХ, спорттовари, вироби для сільського господарства, нафтогазової галузі, залізничного транспорту, засоби індивідуального захисту від уражень електричним струмом.
«Київгума» займає близько 2,5 гектарів землі, має декілька цехів та 520 працівників. «Ми наразі найбільше підприємство по чисельності у місті Бровари. В мене на сьогоднішній день практично немає жодної вакансії. Зараз буду трошки відділ продажу розширяти, тому що це сьогодні найбільша проблема. Але що стосується робітничих спеціальностей чи допоміжних служб – жодної вакансії», – розповідає генеральний директор Андрій Острогруд.
Керівництво без лишнього вихваляння розповідає, що у них на підприємстві заробітна плата на рівні середньої по Києву – близько 5200 грн у місяць. Причому ця зарплатня – чиста, ніяких конвертів.
Щодо самого виробництва, то показники на цей рік заплановані на рівні 225 млн грн. Минулоріч обсяги реалізації були 165 млн гривень. Проте у 2013–2014 роках «Київгума» не працювала на повну, тому ці періоди не можна вважати показовими.
ФОРС-МАЖОРНИЙ ПЕРЕЇЗД
Андрій Острогруд розповідає про причини переїзду неохоче: «Причиною послужило те, що дуже ласий шматочок землі був у центрі Києва, 9 га. Але зараз ми набагато потужніші і красивіші».
Декілька років тому у ЗМІ широко тиражувалася історія про те, що підприємство переїхало з центра Києва, щоб звільнити ділянку для будівництва спортивної арени для «Євробаскету-2015». Як відомо, змагання в Україні не відбудуться, дорогоцінні київські гектари тепер бурно заростають бур’янами, зате в Броварах з’явилось потужне виробництво та нові робочі місця.
СОЦІАЛЬНА ОРІЄНТОВАНІСТЬ ЗРОСЛА
Нам також цікаво було дізнатися, як вплинуло на експорт погіршення відносин із Росією. Керівництво стверджує, що майже нічого не змінилося. Адже 60% продукції залишається в Україні, а тільки 40% йде на експорт.
Військові дії хіба що зміцнили прагнення керівництва до соціальної відповідальності. Директор нам розповів, що 5 його співробітників були мобілізовані. І все спорядження та одяг закуповували коштом «Київгуми». А оскільки підприємство виробляє продукцію для медичної галузі, то неодноразово допомагало фронту й товарами на десятки тисяч гривень.
Загалом «Київгума» є соціально орієнтованим підприємством. Керівництво розповідає, що вони регулярно допомагають дитячій лікарні, до того ж коштів на будівництво релігійних споруд не жалкують.
В середині квітня на підприємство приїжджала делегація з Київської торгово‑промислової палати поглянути на позитивний досвід переїзду компанії зі столиці в регіон. Як виявилось, «Київгума» чи не єдине підприємство в Україні, якому вдалося успішно переїхати та з новими потужностями запустити виробництво.
Можливо, саме переїзд дав підприємству поштовх до розвитку. Адже зараз «Київгума» це повністю нові будівлі, нові виробничі потужності та нові умови виробництва. І в нинішніх тяжких економічних умовах йому вдається не просто виживати, а нарощувати виробництво. Адже «Київгума» – це бренд, добре знаний на теренах СНД.
Анна Межова