Позавчора у селі Шевченкове Броварського району було зафіксовано випадок сказу у домашньої собаки, котра покусала людину. Відповідні дані з посиланням на ГУ Держспоживслужби у Київській області повідомляє Броварська районна військова адміністрація.
У зв’язку з цим надзвичайним випадком було терміново скликано засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії. У результаті було оголошено про накладання карантинних обмежень на наступні території:
неблагополучний пункт – с. Шевченкове
загрозлива зона
- мисливські угіддя ТОВ «Броварське УТМР»,
- ДП «Бонус»,
- населені пункти Броварського району: Великодимерська селищна територіальна громада (смт.Велика Димерка, с.Бобрик, с.Гайове, с.Рудня, с.Світильня, с.Гребельки, с.Михайлівка, с.Покровське, с.Жердова, с.Захарівка, с.Підлісся, с.Вільне, с.Тарасівка, с.Богданівка), Калитянська селищна територіальна громада (с.Заворичі, с.Мокрець, с.Бервиця)
Довідка: Сказ — це інфекційне захворювання всіх теплокровних тварин і людини. Передається в основному через укус хворою твариною. Свійські тварини та люди заражаються на сказ від диких м’ясоїдних тварин: лисиць, борсуків, єнотів, куниць, вовків. Небезпечні укуси кажанами.
Практично хвороба має абсолютну летальність, тобто при появі клінічних ознак видужання неможливе. Інкубаційний період триває від 7 днів до 1 року найчастіше 30-45 днів, рідше менше 10 діб, все залежить від місця проникнення вірусу, його кількості та вірулентності.
Основним джерелом для людини стають безпритульні тварини (коти, собаки), а також домашні тварини, котрі не щеплені проти сказу і безконтрольно вигулюються на вулиці. Інкубаційний період (період від моменту нанесення покусу до початку захворювання) в середньому складає 30-50 днів, хоча може тривати 10-90 днів, а в деяких випадках – більше 1 року.
Щоб вберегти себе від сказу, слід виконувати такі правила:
- щорічно доставляти на щеплення проти сказу домашніх собак та котів;
- при покусах терміново звертайтеся до лікаря за кваліфікованою допомогою тому, що успіх вакцинопрофілактики сказу залежить від того, наскільки швидко ви звернулись за допомогою. Надавайте правдиву інформацію медичному працівнику щодо обставин покусу.
- утримуватись від контактів з дикими та безпритульними тваринами;
- виконувати правила утримання домашніх тварин та норм поводження з ними;
- не вбивати здорових на вигляд тварин, які нанесли укуси та інші пошкодження, а терміново викликати ветеринарного лікаря;
