«Громадський ревізор» завершив цикл шкільних ревізій та готовий, нарешті, визначити найкращу школу Броварів.
Під час кожної перевірки навчальний заклад оцінювався за декількома критеріями: шкільна програма, організація позашкільного дозвілля, кількість дітей, благодійні внески, фінансування та загальне враження. За кожний пункт школа отримувала 1 або 0 балів.
Учбовий план
На сьогоднішній день існує безліч варіантів навчальних програм для школярів, затверджених Міністерством освіти. Серед них модна система «Росток», яка орієнтується на поглиблений розвиток дитини. У програмі «Інтелект України», наприклад, ставку роблять на абстрактне мислення. Проте багато шкіл продовжують навчати дітей за загальноосвітнім планом.
Звісно, не в нашій компетенції вирішувати, яка з програм краща, а яка гірша. Свої бали ми розподілили згідно з кількістю медалістів у школі, призерів олімпіад та відповідно до адаптації і комбінування освітніх програм для школярів у кожному із закладів.
Після прискіпливого аналізу за цим критерієм по одному балу отримують ЗОШ №2, 3, 5, 7, НВК та Гімназія ім. С.Олійника.
Позашкілля
У цьому пункті ми брали до уваги пришкільну територію, дитячі майданчики, де можна гратися навіть після закінчення занять, та групи позашкільного навчання – танцювальні та музичні класи, творчі курси тощо.
Таким чином по одному балу отримує ЗОШ №5 за нову сучасну бібліотеку, ЗОШ №1 за музей історії школи, ЗОШ №2 за новітній спортивний майданчик зі штучним покриттям. За це ж отримує бал Гімназія ім. С.Олійника. А також по балу відходить до ЗОШ №7 та НВК за благодійні концерти дитячої творчості та шкільну газету.
Завантаженість класів
Кількість школярів – це неабиякий показник. Наразі, коли можна віддати дитину до будь-якого навчального закладу, не прив’язуючись до місця проживання, батьки намагаються вибрати найкращу школу. Тож до уваги треба брати кількість викладачів та завантаженість класів учнями, а також наявність другої зміни та порядок розподілення уроків поміж класами.
Аналізуючи шкільні заклади Броварів, особливо відмічаємо балами школи №2, 3, 7, 9, 10 та Гімназію ім. С.Олійника.
Благодійні внески
Батьківська допомога у кожній школі має свій розмір. Звісно, точну суму, яку треба викласти на ремонт школи, учбові матеріали, охорону тощо, можна вирахувати лише контактуючи не один рік з батьківським комітетом. Але суб’єктивні висновки нам таки вдалося зробити.
Так, найбільші витрати на шкільні потреби у Гімназії, ЗОШ №5 та 7. А по балу за так звану доступність навчання отримують ЗОШ №1, 6, НВК та 9.
Фінансування
Фінансування з боку влади або приватних інвесторів відіграє значну роль при виборі школи. Адже оновлені кабінети, харчоблок, спортивна зала, інтерактивні комп’ютерні заняття – це запорука вибору саме цього учбового закладу батьками.
У час новітніх технологій, коли більшу долю інформації суспільство отримує через медіа-засоби, дуже важливо і в освітніх закладах йти в ногу з часом. Але захмарні ціни на гаджети не дозволяють школам самотужки укомплектовувати робочі кабінети. Тут в гру і вступають інвестиції ззовні.
Фаворитами сильних світу цього серед броварських храмів науки виявилися ЗОШ №2, 6 та 7.
Загальне враження
Наші журналісти побували у кожній школі Броварів. Поспілкувалися з директорами, вчителями, учнями та батьками. Прогулялися коридорами, заглянули до спортивних залів, класів, харчоблоків та усіх потаємних куточків.
На основі своїх вражень та коментарів з боку батьків, ми якомога об’єктивніше намагалися оцінити кожну школу. За загальне враження по балу отримали ЗОШ №3, 5, 7, 10 та Гімназія ім. С.Олійника.
Громадська думка
Окрім власних ревізій у шкільних закладах, ми також запустили голосування на сайті «Громадського ревізора». Протягом трьох місяців, поки наші журналісти спілкувалися з представниками шкіл та готували розгорнуті ревізії усіх загальноосвітніх закладів, кожен охочий, будь то випускник, школяр, вчитель чи батько, мав можливість проголосувати за найкращу, на його думку, школу нашого міста за допомогою лише одного кліку.
Не зважаючи на те, що думки громади розділилися, лідери були обрані з великим відривом. Найкращими школами, за думкою учасників голосування, виявилися ЗОШ №7, 5 та Гімназія ім. С.Олійника.
Остаточний вердикт
Поєднуючи результати Інтернет-голосування та оцінки наших ревізій, ми отримали переможців серед загальноосвітніх навчальних закладів.
Отже, I місце почесно займає ЗОШ №7. Напевно, тут велику роль відіграє новітня система навчання, мультимедійні класи, інтерактивні сенсорні панелі та індивідуальний підхід до кожного учня. Зокрема, можливість обрати профіль навчання вже з 8 класу.
На II місці – єдина в Броварах Гімназія. Тут велика увага приділяється іноземним мовам та загальному рівню підготовки дітлахів. Вступ до Гімназії на конкурсній основі, 2–3 особи на місце. По закінченні молодшої школи, аби підтвердити своє право навчатися тут, учні здають комплексний вступний іспит до 5‑го класу. Такі методи навчання та чималі розумові навантаження допомагають завжди тримати дітлахів в тонусі, сприяють концентрації уваги та не дають учням розпилятися на дрібниці.
III місце, не зважаючи на купу проблем, виявлених «Громадським ревізором», посіла ЗОШ №5. Мабуть через те, що школа щорічно випускає велику кількість медалістів, призерів олімпіад та активних творчих дітей. У п’ятій школі робиться велика ставка на іноземні мови. Тут, окрім англійської та німецької, можна також вивчати іспанську, італійську та польську.
Отже, сподіваємося, наші висновки допоможуть багатьом батькам у виборі школи. Тепер вам не доведеться витрачати години в Інтернеті, аби розібратися, чим вирізняється кожен заклад освіти.
Ксенія Хотянович