Вже не вперше звертаються до «Громадського Ревізора» мешканці вулиці Короленка стосовно пішохідного бульвару, що в народі вже давно охрестили Алеєю кохання. Лист-запрошення, що прийшов нещодавно до редакції, і став поштовхом до прогулянки територією з такою романтичною назвою
ЛИСТ ПОКЛИКАВ У ДОРОГУ
Якраз у період проливних дощів, мешканці будинків 64, 64-а та 64-б, що по вулиці Короленка, запросили нас прогулятися біля їх будинків.
«Шановна редакція! Запрошуємо Вас прогулятися після дощу по пішохідній алеї з вул.Короленка (від магазину «Ясені») до вул.Київської. Після прокладення труб, ця алея перетворилася на грязьову канаву. Дійти після дощу від будинку 64, 68 по вул.Короленка до ЗОШ №10 просто неможливо! Діти бредуть по коліна в грязюці. Невже не можна благоустроїти цю територію?! До речі, перед кожними виборами це питання стоїть під №1 в програмах кандидатів у міську раду. Можливо, хоч Ви нагадаєте місцевим депутатам про їх обіцянки, та посприяєте у вирішенні цього питання. Щиро вдячні, мешканці будинків 64, 64а, 64б!»
Озброївшись пристроєм для фіксації фактів, а простіше фотоапаратом, вирушаємо акурат після рясного дощику на місце «виклику». Ну, що можна сказати. Дійсно, це явно не Ріо- де-Жанейро, як казав відомий класичний персонаж. Вивернуті плити, зруйноване та пооране узбіччя доріжки, калюжі та купи глини, яка міцно вчіплюється на взуття та розноситься в квартири, шкільні коридори та класи ЗОШ№10, адже саме цією, з дозволу сказати, алеєю діти ходять до школи. Про те, щоб проїхати мамі з дитячим візочком і мови не може бути – застрягнуть на перших же метрах. Катастрофа, та й годі – абсолютно згодні ми з мешканцями.
МАНДРУЄМО ДАЛІ
Побродивши по пішохідній алеї, з мокрими ногами та поганим настроєм вирушаємо до міського відділу капітального будівництва. Можливо, тут нам пояснять, коли нарешті броварчани зможуть порадіти кардинальним змінам алеї та чи взагалі хоч щось робилося чи бодай планувалося в цьому питанні.
Яким же було наше здивування, коли нам не тільки розповіли, а й показали яскравий ескізний проект майбутньої зони відпочинку, на яку має перетворитися нинішнє непрохідне болото.
«Зараз у цьому районі дійсно дуже брудно, адже тут нещодавно закінчилися роботи по прокладенню напірного каналізаційного колектора від КНС-9 до бульвару Незалежності», – пояснює начальник відділу капітального будівництва Людмила Павлик.
А потім демонструє проект будівництва нового пішохідного бульвару, що протягнеться від вулиці Київської до бульвару Незалежності. На папері – враження справляє вражаюче. Передбачено близько десятка різноманітних зон відпочинку – зони прогулянок з майданчиками відпочинку, зони для відпочинку дорослого населення з вуличними спортивними тренажерами, майданчики для відпочинку дітей різного віку, велодоріжки та – увага! – скейтпарк. Про вартість проекту, за словами Людмили Павлик, поки що говорити зарано.
«Оперувати якимось цифрами ми не можемо на сьогоднішній день, адже маємо наразі тільки передпроектні пропозиції у вигляді ескізів, які нам надали проектанти. Цю концепцію зони відпочинку буде розглянуто, вивчено і у разі затвердження загальної концепції, буде зроблено проект, передано його в експертизу та після усунення всіх зауважень по проектній документації, будемо оголошувати тендер на виконавця робіт та приступати до конкретних дій на цьому об’єкті», – каже очільниця відділу капітального будівництва Людмила Павлик та ділиться оптимістичними прогнозами – якщо все піде, к кажуть, за планом, перші підготовчі роботи на алеї розпочнуться вже через рік.
Роботи плануються досить масштабні, тому реалізовуватись проект буде у декілька етапів – спочатку загальнобудівельні роботи, розмітка вело доріжок та пішохідних зон, потім озеленення та зонування з благоустроєм і нарешті – встановлення лавок, гойдалок, спортивних тренажерів, облаштування декоративних клуб та роботи по освітленню алеї.
Отож, задоволені та сповнені оптимізму, наші журналісти мерщій діляться з вами, шановні читачі, планами та намірами, а ось наскільки швидко та якісно ця картинка стане реальністю – будемо слідкувати разом з вами.
Олена Марченко