Літо так швидко пролетіло. Перше вересня вже не за горами. Але у броварських школах було не до відпочинку. Ремонти кипіли майже в кожному навчальному закладі. Де тільки стелю пофарбували, а де й до капітальної перебудови взялись. Усе це в огляді «Громадського Ревізора».
ЗОШ №1
Перша школа вважається найстарішим навчальним закладом Броварів. З цієї нагоди у школі навіть облаштований музей рідного краю. Але небагато батьків роблять знижку на історичне значення навчального закладу. Кількість учнів з кожним роком зменшується. Одна з причин – те, що зараз в Броварах є достатньо шкіл з більш сучасною матеріально-технічною базою.
А згадати, яка у ЗОШ №1 була актова зала? Без сліз не глянеш! Мало того, що іти треба до неї шкільним подвір’ям, так і всередині завжди жахлива погода. Але з цього літа ситуацію кардинально змінено. Стару будову не впізнати. Тепер там нові вікна, батареї, а освітлення та сцена наче у справжнісінькому театрі. А вже до 10 вересня обіцяють закінчити зовнішні роботи зі вхідною групою, облаштувати подвір’я та оновити фасад будови.
На додаток до чарівної зали, першого вересня на дітлахів чекатимуть оновлені навчальні класи та новий дах.
ЗОШ №2
На Торгмаші теж не відпочивали. В ЗОШ №2 цього літа за бюджетні кошти проведені роботи з капітального ремонту спортивної зали, вхідної групи та системи опалення. З першого вересня школярі попрямують до нових знань відремонтованими вхідними сходами.
ЗОШ №3
Для цієї школи у влади також є гарний подарунок. Відтепер всі заняття фізкультурою будуть проводитись в оновленій спортивній залі. Більше дітям не потрібно хвилюватись за своє здоров’я під час складання шкільних нормативів. А оновлена підлога з яскравою розміткою так і запрошує зіграти в міні-футбол чи баскетбол.
ЗОШ №6
Вже не перший рік у цієї школи найнижчі показники з кількості учнів. Не останньою причиною став занедбаний стан закладу. Але цього року місцева влада вирішила безповоротно змінити ситуацію на краще. Вже з 20 серпня школу буде не впізнати: новий харчоблок, пластикові вікна – а їх не мало – аж 138 на всю школу.
Але головна гордість – сучасний стадіон зі штучним покриттям за європейськими стандартами. «Облаштувати один такий стадіон коштує близько 1,1 млн. гривень. У Броварах до цього року вже було у декількох школах таке покриття, а з першого вересня до їх переліку додадуться ще два навчальні заклади. Також поряд зі стадіоном дуже багато землі. Ми плануємо облаштувати бігові доріжки зі спеціальним гравійним покриттям та відповідною розміткою»,– розповідає заступник міського голови з гуманітарних питань Лариса Виноградова.
До речі, за санітарними нормами вікна у спортивних залах повинні відкриватись для провітрювання. Згадайте оті старі дерев’яні глухі рами під стелею. Але тепер, після ремонту, спортивна зала відповідає усім вимогам.
СЗОШ №7
Незважаючи на те, що за цією школою давно закріпилась слава однієї з найкращих у Броварах, як за навчальним рівнем, так і за технічним устаткуванням, у цьогорічній програмі по проведенню ремонтних робіт у закладах освіти заклали кошти на капітальний ремонт харчоблоку закладу.
На сьогоднішній день більшість кухонного обладнання застаріла та підлягає утилізації, тому у їдальню придбали нового устаткування та провели косметичний ремонт у приміщенні.
НВК
Як і в ЗОШ №6, у навчально-виховному комплексі оновили стадіон. Відтепер школярі будуть грати у футбол на спеціально призначеному для цього штучному покритті. Також повністю оновлена система освітлення коридорів.
«У НВК проведені ремонтні роботи по облаштуванню роздягалень та вбиралень. Вони вже завершені. Залишилось лише закінчити роботи по освітленню, і школа буде повністю готова приймати школярів»,– зазначає начальник управління освіти і науки Володимир Онищенко.
ЗОШ №9
В цьому навчальному закладі так само зробили капітальний ремонт харчоблоків. Нові витяжки, електричні плити та кахель на стінах і підлозі. Також вирішили оновити спортивну залу. Хоча капітального ремонту і не проводили, але підфарбували розмітку, поновили лавочки й у тих місцях, де була потреба, замінили підлогу.
ЗОШ №10
Десята школа у цьому році причепурилася оновленим фасадом. «Ми зробили чіткий розрахунок кошторису програми та включили до нього усі види робіт, яких потребували навчальні заклади. Вирішили провести оновлення в комплексі. Тому навіть якщо харчоблок та спортивна зала у школі в задовільному стані, ми все одно намагаємось урахувати всі недоліки і усунути їх»,– каже Володимир Онищенко.
Також через збільшення дітей шкільного віку у місті за бюджетні кошти докуповують парти та стільці. «Дуже багато дітей у цьому році переїхали з зони АТО та Криму, а також є сім’ї, які отримали у квартири новобудовах і відтепер мешкають у Броварах. Їх ми також ураховуємо, тому закуповуємо шкільні меблі та доукомплектовуємо навчальні заклади кадрами»,– додає Володимир Онищенко.
З 15 серпня очікується прибуття на роботу молодих спеціалістів‑педагогів за вакансіями викладачів інформатики та початкових класів.
Замість епілогу
Звісно, на словах і на папері все звучить дуже солодко, але як же насправді ідуть справи? Наші журналісти вирушили разом з мером міста на інспекційний об’їзд навчальних закладів, аби на власні очі побачити результати таких масштабних оновлення. Адже через якихось два тижні школи зустрічатимуть своїх учнів, а тому всі ремонтні роботи вже мають бути на фінішній прямій. На жаль, деякі підрядники, що виграли тендери, не дуже сумлінно ставляться до своїх обов’язків.
Під час перевірки мер Броварів висловив зауваження управлінню освіти, що не встигли зробити заплановане в строк. Він ще раз підкреслив, що всі роботи по закладам освіти повинні бути завершені до 20 серпня, аби діти приступили до занять у приміщеннях без запаху фарби.
«На сьогоднішній день вже виконано 80% запланованих робіт. Залишилось завершити лише актову залу у першій школі, та харчоблок у шостій. До початку навчального року всі ремонтні роботи мають бути завершені на 100%»,– запевнив Ігор Сапожко.
Тож за результатами особистої перевірки можемо оцінити, що з кожним роком броварські школи все більше наближаються до європейського рівня як за якістю навчання, так і за матеріально-технічною базою.
Кристина Славінська