Ось уже досить тривалий час комунальники проводять справжні «бойові дії» на перехресті вулиць Вербної та Радгоспної. Що насправді відбувається у цьому мікрорайоні дізнавався «Громадський Ревізор».
БЛАГІЇ НАМІРИ
Розпочалася ця історія зі звичайної для комунальників діяльності – розчистки озера та зливоприймальних каналів, що пронизують увесь район броварської Оболоні. Господарі багатостраждальних плаваючих садиб цього «мокрого» мікрорайону нарешті з полегшенням зітхнули. Адже, після проведеного комплексу робіт вода з погребів та городів повільно, але системно почала відходити туди, де їй, власне, і місце – у землю.
І головне – озеро почало набувати цивілізованого вигляду, відновилася циркуляція води, місцеві почали навіть будувати плани щодо благоустрою водойми та облаштування зони відпочинку.
«Тут же раніше риба водилася, знаєте яка? Огооо!, – розводить руками майже на метр місцевий любитель риболовлі. – Так хотілося б знову посидіти з вудкою в холодочку, увечері комарів погодувати – це ж красота! І нікуди їхати не треба, все під хатою»
І молоді мами з надією та сподіваннями дивилися на прибережну зону – ну нарешті можна буде тут зробити скверик, прогулятися з дітками по берегу, може, навіть, у водичці похлюпатися.
«Тут зробити доріжку, лавочки поставити, дерева підсадити, як же гарно було б!», – з надією в голосі каже Людмила.
Так і планували, мріяли. Працівники КП «Бровари-Благоустрій» тим часом благополучно відзвітувалися про розчистку лотків та озера на вул.Вербній. Роботи закінчено, лотки закриваємо, техніку забираємо, гайда на інші не менш важливі об’єкти.
НЕ ТАК СТАЛОСЯ, ЯК ГАДАЛОСЯ
Щоправда, були з самого початку деякі досить неприємні, як у плані законності, так і в плані запаху «відкриття», а точніше – розриття.
«Під час проведення робіт по розчистці зливових лотків в районі вулиці Вербна та Радгоспна, нами було виявлено численні врізки приватних осіб з метою скидання побутової каналізації в канали», – розповідає головний інженер КП «Бровари-Благоустрій» Олександр Галицький.
Майже тиждень пішов на те, щоб провести своєрідне детективне розслідування – де ж початок труби, що виходить в лоток? Хто власник чи то порушник?
Тим часом усі дружно відхрещуються від незаконних врізок. Не моє, мовляв,вам здалося, все наклепи та підступність ворогів! А труба – так то…сусіда справа, чи зліва, чи взагалі – общєствєнна! Врешті, кінців труби не знайдеш.
Однак, декілька порушників було точно виявлено, врізки задокументовано та направлено офіційного листа до УЖКГ, де вказано адреси забруднювачів навколишнього середовища.
«Такі врізки було виявлено під час розчищення траси №1 – Вербна, 16, траси №2 – Вербна, 14, траси №3 – Вербна, 28, траси №5 – З.Космодем’янської, 27 та 36, а також врізка зливових вод за адресою вул.Молодіжна, 7/2. На даний час всі врізки затомповані», – показує нам листа директор КП «Бровари-Благоустрій» Андрій Василенко.
Оскільки пішов такий галас, мешканці вдень скидати нечистоти перестали. А вночі біля кожного двору ж не поставлять поліцейського, а не спійманий – не порушник!
СКАНДАЛ МІСЦЕВОГО МАСШТАБУ
Тиждень тому група активних мешканців, що ретельно слідкують як за якістю проведених робіт «Бровари-Благоустрою», так і за станом лотків та озера, забила на сполох.
«У суботу ми побачили, що з лотка прямісінько в озеро бурхливим потоком зливаються каналізаційні відходи – чорного кольору, з жахливим запахом! Це було щось неймовірне! Ця гидота просто бурлила, вливаючись у чисту воду нашого озера!», – емоційно розказує Марія Юріївна, мешканка вулиці Вербна.
Самотужки виявити чиїми саме стараннями «ароматизується» озеро, активісти так і не змогли, тож сповнені емоціями та обуренням, вже в понеділок попрямували до мерії.
«Допоможіть розібратися! Невже люди не розуміють, що це назріває екологічна катастрофа?! Треба поставити на місце порушників!», – говорили між собою городяни.
Вислухавши мешканців, які прийшли просто в кабінет до мера, Ігор Сапожко вже за годину особисто виїхав на Вербну. Там його чекали ще близько двох десятків жителів цієї вулиці. Їх садиби знаходяться у безпосередній близькості до величезних новобудов.
«Каналізації централізованої немає, у кожному дворі вигрібна яма, але ж викачувати доводиться часто, у деяких будинках по 15-18 чоловік проживає, увесь час прання сушиться, а вода ж куди дівається?! А я відповім – у озері нашому! Хіба ж це так можна?!», – обурюється Михайло.
Люди вимагали прийняти на місцевому рівні рішення щодо покарання таких «кулібіних».
«І не сотню гривень щоб, а 20-30 тисяч хай хоч один заплатить – іншим буде урок!», – кажуть броварчани.
Вислухавши скарги та пропозиції, мер разом з комунальниками прийняли рішення – тимчасово перекрити лотки до виявлення усіх місць незаконних врізок та паралельно вивчити питання щодо введення штрафних санкцій за забруднення водойми господарсько-побутовими відходами.
Тому – далі буде…
Катерина Ковальчук