Напевно немає в Броварах людини, яка б не чула цієї назви – спортивний комплекс «Сапсан». Велика територія, навчальні та розважальні майданчики, власне виробництво боєприпасів. Звісно, такий центр дозвілля не міг не потрапити під пильний погляд «Громадського ревізора».
Екскурс в минуле
Спортивний комплекс «Сапсан» займає територію колишнього військового аеродрому. Існує комплекс із 1993 року, з того ж часу носить почесне звання олімпійської підготовчої бази.
«У мене було доручення від тодішнього Прем’єра Леоніда Кучми – підготувати збірну України до Олімпійських ігор. Я тоді займався зброєю для полювання. Мені доручили профінансувати та організувати підготовку збірної, яка на той час нараховувала п’ять осіб. І ми шукали навколо Києва місцевість, де можна було б організувати таку підготовчу базу. Виявилося, що в Броварах є покинутий військовий аеродром. І ми тут побудували один майданчик, потім другий. Я почав займатися виробництвом боєприпасів, побудували виробничий корпус, потім добудували спортивний комплекс та отримали статус бази олімпійської підготовки»,– згадує Юрій Кізько, власник комплексу.
До 89‑го року «Сапсан» був у підпорядкуванні заводу «Сокіл», так само хотіли назвати й комплекс. Однак в районі вже була організація з такою назвою. Тому за порадою дружини Юрія Кізька, для найменування обрали один з підвидів соколиних, найшвидшого в світі птаха – сапсан. З того часу комплекс зазнав багато перевтілень та трансформацій, але назва його залишалась незмінною.
Активна громадська позиція
На сьогоднішній день спортивний комплекс «Сапсан» – це повністю самодостатнє підприємство. На території закладу розташований власний завод з виробництва боєприпасів з найсучаснішим італійським обладнанням, 16 тренувальних полігонів, професійні викладачі з різноманітних видів стрільби та навіть невеличкий зоопарк, стайня і музей, експозиція якого постійно змінюється.
Броварський «Сапсан» – це один з найбільших у Європі спортивних стрілецьких комплексів. Окрім підготовки спортсменів для участі в Олімпіаді, на його території функціонують навчальні гуртки зі стрільби з пістолета, рушниці та довгоствола.
Керівництво комплексу активно співпрацює з міською владою, зокрема управлінням освіти. Тут проводять заняття з військово‑патріотичного виховання школярів, практичної та польової стрільби. А також щороку на його території організовують дозвілля для літніх пришкільних таборів.
Допомогти державі
Враховуючи складні часи, останній рік на території колишнього аеродрому проводять бойові навчання два броварських батальйони самооборони та шість київських.
До того ж на полігонах «Сапсану» тренуються усі державні підрозділи Київської області, які мають дозвіл на табельну зброю: стріляють військові, міліція, ДАІ, прокуратура, податкова тощо.
«Через складну ситуацію на сході нашої держави, до нас також перейшли усі стрілкові чемпіонати по Україні. У цьому році ми повинні провести більше ніж десять чемпіонатів, хоча раніше проводили один, максимум два – Кубок Губернатора та плановий Кубок Клубу. А зараз склалась така ситуація, що все лягло на наші плечі»,– розповідає Юрій Кізько.
Наполеонівські плани
Але така завантаженість не тільки не лякає завзяту команду броварських стрілків, а й дає ще більше стимулів для розвитку.
«На даний момент у нас немає секції стрільби з лука, бо ми не можемо знайти спеціаліста-викладача. Зараз до Броварів переїхав чудовий лучник, ми ведемо з ним переговори щодо співробітництва, але наразі остаточної відповіді не маємо. Також мріємо організуватися так, аби в Броварах проводили Чемпіонати Європи та Світу. Я вважаю, що це цілком досяжна мета»,– ділиться планами керівник «Сапсану».
Здавалося б, аби обслужити такий величезний комплекс, потрібні сотні людей. Проте на сьогодні кількісний склад налічує не більше 40 співробітників. При цьому керівництво бази приймає активну участь у житті звичайних броварчан та радо відчиняє свої двері для усіх охочих. Будь-то приватний сімейний відпочинок, загальноосвітня шкільна програма, чи проведення святкувань з військовою тематикою.
Дозвілля на будь-який смак
До речі, «Сапсан» пропонує дозвілля не тільки для бажаючих полоскотати нерви зі зброєю у руках. Є тут також більш «спокійні» розваги, як, наприклад, прогулянка верхи на конях. Або ж «посиденьки» в ресторані української домашньої кухні.
А для бажаючих провести весело час, «Сапсан» пропонує гру у пейнтбол. За словами керівництва комплексу, кращого проведення часу, приміром, для корпоративу, годі й шукати. Саме цей вид дозвілля користується неабияким попитом.
Наші враження від «Сапсану» – шикарний комплекс, де почуваєш себе, ніби у кінофільмі. Постріляти, нам не пропонували, адже, самі розумієте, що такі розваги – не для всіх. Враховуючи все вищезазначене, можемо підсумувати, що в тому числі і завдяки такому комплексу, як «Сапсан», Бровари носять почесне звання найспортивнішого міста Київщини.
Ксенія Хотянович