Наступного сезону мешканці Броварів зможуть купатись та відпочивати на пляжі у рідному місті
З початку вересня в парку «Приозерний» тривають роботи з розчистки озера. У попередніх випусках ми вже писали про масштабні плани місцевої влади по реконструкції парку. Ось нарешті проект із паперу «перемістився» на місцевість. «Громадський ревізор» вирішив розібратися в технічних нюансах робіт.
За словами директора КП «Бровари-Благоустрій» Андрія Василенка для очистки водойми обрано найдешевший серед можливих спосіб. Та попри це реалізація проекту коштує немало. Загальний бюджет очисних робіт становить близько 4,5 млн гривень. Ці кошти виділено з обласного бюджету.
Зрозуміло, що для звичайних мешканців, які не знають технічних тонкощів, ця сума видається астрономічною. Не дивно, що броварчани очікували побачити ці гроші в дії, так би мовити, на власні очі. Але єдине, що на сьогоднішній день бачать люди–це бруд навколо озера.
«Я живу на Геологорозвідці вже 14 років. Останні кілька років підряд комунальники періодично чистять поверхню озера від бруду та очеретів. Те саме роблять і зараз – чистять очерет і витягують сміття на берег. На що ж тоді виділяти мільйони»,– скаржиться місцева мешканка Людмила Михайлівна.
Спеціалісти ж пояснюють, що механічна очистка озера дійсно є найдешевшою серед можливих (прим. – хімічна та біологічна коштують набагато більше). Але є один недолік – термін реалізації проекту займає від 6 місяців і складається з декількох етапів.
Тож, на сьогоднішній день процес перебуває лише на початковій стадії. А саме проводиться очистка берегової зони. Для того, щоб почати очистку власне водосховища, треба забезпечити належний доступ до нього для спеціальної техніки. Зараз берегову зону звільняють від очерету, тини, мулу та паростків.
Другий етап очистки – це утилізація непотребу, який вичистили на берег. Щоб належним чином його утилізувати, треба добре просушити.
Лише після цього можна переходити до наступного етапу – поглиблення озера. Щоб здійснити гідронамив, треба поглибити дно на 2,5–3 метри. Тоді разом із водою здійснюється відкачка піску, мулу, тини, які також треба правильно утилізувати. Озеро в «Приозерному» природне, тому вода почне прибувати з джерел, поступово заповнюючи вже очищену чашу водойми.
Наступним етапом є викид чистого піску, формування відкосів та берегової зони. І тільки після цього можна приступати до завершального процесу – благоустрою прилеглої території. Вже є готовий проект, за яким передбачено облаштувати комфортну зону відпочинку для броварчан. Подбали і про рибалок – для них облаштують спеціальні вимостки. В перспективі планують запустити на озеро катамарани.
За словами Андрія Василенко, всі передбачені проектом реконструкції парку роботи будуть закінчені до січня 2016 року – це навіть раніше, ніж півроку. «Нам пощастило з погодою в цьому році. Тому перший етап робіт ми закінчуємо раніше, ніж було заплановано. Якщо дощів не буде до середини жовтня, то вже до кінця року ми встигнемо завершити розчистку озера»,–сказав він.
Отже, впевнено можна сказати, що наступний пляжний сезону мешканці Броварів відкриватимуть у «Приозерному».
Марина Лозова