Будинок по вулиці Симоненка, 2а є одним з чотирьох багатоквартирних будинків, що входять до складу ЖК «Купава», але на відміну від трьох інших, обслуговуючою компанією яких є ЖЕК, з 2013 року знаходиться на балансі у мешканців.
ОБМЕЖЕНІ МЕЖІ
Коли жителі будинку приймають його на баланс вони беруть на себе відповідальність за утримання майна у відповідному стані. За ремонти, за прибирання, за освітлення території та її чистоту. Та от які ж межі у цієї території?
Якщо взяти за приклад будь-який будинок, що не знаходиться на балансі у ЖЕКу і обслуговується виключно його мешканцями, то здебільшого володіння ОСББ – це сам будинок разом із цокольним поверхом та горищем, прибудинкова територія, дитячий майданчик, парковка, сміттєві контейнери, майданчик для вивозу ТПВ (сміття) та під’їзна дорога до будинку.
Якщо ж взяти наш конкретний будинок Симоненка, 2а, то їхня територія обмежується житловими поверхами забудови. Автономна котельня, що знаходиться на горищі ще й досі перебуває на балансі КП «Броваритепловодоенергія», межі прибудинкової території закінчуються останньою сходинкою до тротуару, а власного сміттєвого майданчика в ОСББ не було зроду.
«ВИГІДНА» СПІВПРАЦЯ
Виникає логічне питання, хто ж опікується благоустроєм на не затребуваній території ОСББ? А відповідь очевидна – Житлово- експлуатаційна контора №4, що обслуговує три інші будинки ЖК «Купава».
«У нас немає спеціальних нарядів на роботи. Якщо вже наш тракторець заїжджає на територію комплексу аби розчистити дороги від снігу, то розчищає всю територію, як нашу так і ОСББ. Та ми жодного разу не отримали ніякого пайового внеску за прибирання від його управителя», – повідомляє Костянтин Міхієнков, начальник ЖЕК №4.
Та й на одному зимовому прибиранні конфлікти між ОСББ і ЖЕКом не закінчуються. Справжнім «яблуком розбрату» для них став вивіз сміття і прибирання сміттєвого майданчика. Справа в тому, що у ОСББ свого окремого майданчика для вивозу ТПВ немає, через що мешканці будинку користуються контейнерами комплексу, тобто ЖЕКівськими. Все б нічого, але останнім часом виникла проблема з перевантаженістю сміттєвих баків.
«У нас існує фіксована норма – 0,223м3 на місяць на людину. Саме з такого розрахунку ми і формуємо графік вивозу сміття сумісно з обслуговуючою компанією. І розрахунок у нас з ними іде за фактично вивезений обсяг ТПВ, – пояснює Костянтин Міхієнков, – А ОСББ подає завідомо занижену кількість мешканців, щоб сплачувати менше. Тому ми вимушені з власних коштів компенсувати витрати «Комунтрансу».
ІНШИЙ ПОГЛЯД
За роз’ясненнями наші журналісти звернулися і до іншої сторони конфлікту – голови ОСББ Симоненко, 2а Андрія Саука, який за сумісництвом є діючим депутатом Броварської міської ради.
«Це не моя власна ініціатива занижувати тарифи. Я – за якісні послуги, але «Коммунтранс» заключає договір лише по зареєстрованим мешканцям. І я чудово усвідомлюю, що ці цифри не завжди відповідають дійсності, але це умови обслуговуючої компанії», – пояснює Андрій Саук.
Так само «парує» він і звинувачення в неприбиранні прибудинкової території: «В нашому комплексі, по-перше, порушені домобудівні норми, тому наша прибудинкова територія, яку може виділити нам міська влада, значно менша за необхідну. А, по-друге, межі нашого ОСББ пересікаються з межами комунальних будинків. То я ж не буду за кошт своїх мешканців прибирати весь комплекс?»
На сьогоднішній день тариф ОСББ Симоненка, 2а на комунальні послуги складає 2 гривні за метр квадратний. Для порівняння: тариф у двох інших, подібних до ОСББ, висотках – 1,56 і 1,48грн/м2. Управитель ОСББ зізнається – тариф збільшувати не збирається навіть за умови отримання затребуваної прибудинкової території. Нібито в нього на балансі є резервні кошти, за які він матиме змогу підвищити заробітну платню своїм двірникам. Наскільки це відповідає дійсності, дізнаємось згодом.
Та от цікавина: земля, яку Андрій Саук хоче отримати в користування своїм мешканцям, міською владою відведена під будівництво скверу. І питання що важливіше – зелені насадження чи додаткові місця для паркування, для нього не стоїть. Як в тому анекдоті: «Як шкода, що дерева всього лише виробляють кисень, необхідний для нашого існування».
Маргарита Струтинська