Експериментальна навчально-виховна робота, молодий педагогічний колектив, відомі випускники – «Громадський ревізор» побачив, що з себе представляє та з якими проблемами стикається загальноосвітня школа №2.
«Школа нового тисячоліття» – саме таким бачить свій заклад директор ЗОШ №2. Якою ж вона має бути? Перші асоціації, які виникають, це сучасна будівля у стилі хай-тек, класи, оснащені всіма можливими гаджетами, в учнів, замість важких підручників, планшети, а уроки ведуть не вчителі, а їхні голограми. Звичайно, це все лише фантазії.
ЗА ЯКИМИ ПРОГРАМАМИ НАВЧАЮТЬ ДІТЕЙ МІЛЕНІУМУ?
Насправді ж будівля ЗОШ №2 ззовні – звичайна, а учні й досі з величезними ранцями. Проте, варто відмітити, що у «новому тисячолітті» досить затишно. У закладі спокійно і всі, від учнів до вчителів, дуже привітні.
Перше, що потрапляє в очі, це вислови, які можна побачити ледь не на кожній стіні. Тільки придивившись, розумієш, що всі вони належать відомому педагогу-новатору Василю Сухомлинському. Таку увагу автору у закладі приділяють через те, що вже 13 рік ЗОШ №2 є експериментальним майданчиком Національної академії наук. Весь навчально-виховний процес тут ґрунтується на ідеях Сухомлинського, основа яких толерантність, гуманність та доброзичливість, запевняє директор. Дітлахи навіть навчаються за спеціальними підручниками. Експеримент був розрахований тільки на початкову школу, а «підхопили» його навіть старшокласники.
Окрім основної методики, в початковій школі є кілька розвиваючих класів, які займаються за харківською методикою.
«В початкових класах навчаються за іншими підручниками. Використовують спеціальні зошити на друкованій основі, де діти, які ще не вміючи читати і писати, пишуть певні речення. Вони їх позначають рисочками. Також, не вміючи рахувати, вони вже можуть додавати десятками і сотнями», – розповідає директор школи №2 Оксана Мельник.
ЯКІ ВИТРАТИ ЧЕКАЮТЬ НА БАТЬКІВ?
Одразу видно, що на ремонт у «школі нового тисячоліття» грошей не жаліють. Новенькі вікна, натерта до блиску підлога, а на стінах оригінальні розписи. Осучаснені і класи, і бібліотека, і спортивний та хореографічний зали. Директор закладу Оксана Миколаївна підтверджує, що ремонтні роботи проводять постійно. В основному за рахунок батьків – щомісяця вони здають по 20 гривень на розвиток школи. А ще по 50 гривень на охорону. За всі витрачені гроші, дирекція щороку звітується.
За ці ж кошти купують і всю необхідну матеріальну базу. Наприклад, тільки минулого року завдяки батькам у школі з’явилось шість ноутбуків та п’ять мультимедійних комплексів. Взагалі ж у школі вже більше двадцяти подібних комплексів, які, до речі, нині коштують, більше 20 тис. гривень за штуку.
Допомагають батьки і своїми руками, хто, чим може – хтось штори підшиває, а хтось світильники поставить. Випускники також не забувають про школу – нещодавно з їхньою допомогою зробили ремонт їдальні.
До того ж і на підтримку міської влади у закладі не жаліються. Починаючи з 2007 року, за рахунок бюджетних коштів було побудовано котельню, яка опалює школу і два найближчих дитсадка, зроблено ремонт туалетів, на спортивних майданчиках поклали штучне покриття. А також встановили вуличні тренажери, до речі, єдині в цьому мікрорайоні. Тому на вихідних тут займаються не тільки школярі, а й інші мешканці. Окрім того, нещодавно міська влада подарувала школі 36 парт та 72 стільці.
«Тільки на цей рік зі скарбнички було виділено 270 тисяч на ремонт опалення, 200 тисяч на вхідну частину і 70 тисяч на встановлення теплолічильників», – розповідає Оксана Мельник.
УЧНІ ТА ВЧИТЕЛІ МАЙБУТНЬОГО
Щотижня в усіх класах проводять виховні години. На пустощі часу не вистачає, адже діти постійно задіяні в конкурсах, спортивних змаганнях, благодійних акціях, учнівських олімпіадах та випускають власну газету.
Пишаються у школі і випускниками, серед яких є відомі чиновники та спортсмени. А двадцять колишніх учнів повернулися викладати в рідний заклад. Саме тому педагогічний колектив здебільшого молодий. Нині тут працює 79 вчителів, серед них 50 – вчителі вищої категорії, а 25 мають звання старший вчитель.
Як і в інших навчальних закладах Броварів, у ЗОШ №2 досить переповнені класи. Школярі тут навчаються у дві зміни. Щоправда з 1254 учнів, лише 120 відвідують заклад після обіду. По черзі – протягом півроку одні, наступні шість місяців – інші.
Від батьків негативних відгуків ми не почули. Тож виходить, що навчальний заклад дійсно затишний і комфортний для кожного учня.
Ксенія Новожилова