Останні декілька місяців майже щовихідних активісти пікетували огорожену територію по вулиці Київській, де планують побудувати автомийку. А нещодавно нарешті добилися заборони будівництва. Кому і чим так заважає майбутня забудова дізнавався «Громадський Ревізор»
Субота, 11 ранку, здається ніжитися і даліб у ліжку чи насолоджуватись вранішньою кавою вихідного дня, такні – близько 20 чоловік, незважаючи на пронизливий вітері з транспарантами крокують навпроти «Терміналу» повулиці Київській. «Ні автомийці під нашими вікнами!» написано на плакатах. Активісти наголошують, що земельна ділянка захоплена незаконно і вирубування дерев – це злочин. А власники навпаки пред’являють документи і наголошують, що забудова цілком правомірна. Хто ж правий, а хто винуватий в цій історії?
ДУМКИ СТОРІН
Ділянка, про яку йде мова розташована за адресою вул. Київська 333-в. Вона з грудня 2014 року знаходиться в оренді на 10 років у громадянина Костомахи Євгена Львовича. Отримав він її, викупивши на аукціоні, де її цільове призначення було «землі транспорту».
За словами представника власника Петра Базишина на ділянці планується побудувати автомийку із кафе і супермаркетом. Вся необхідна документація є в наявності у власника і його представників.
«Ми маємо всі дозвільні документи, як на вирубку дерев, так і на будівництво автомийки. Окрім того, ми маємо висновок екологічної комісії і всі санітарні дозволи. Багато хто із протестуючих боїться, що ми будемо отруювати хімічними відходами їхній водопровід, то запевняю, що ми поставимо зациклену систему водоочистки, яка ніяким чином не буде пов’язана із житловим масивом», – розповідає Петро Базишин.
Та от мешканці будинків його ентузіазму не розділяють. Ба більше! Проявляють достатньо агресивно своє невдоволення майбутньою забудовою. Так, під час одного з мітингів, молодики навіть почали ламати паркан приватної території. Звісно, великої шкоди власнику такими діями вони не нанесли, але свій «месседж» передали достатньо конкретно: вони ні в якому разі не допустять будівництва величезного комплексу під своїми вікнами.
«Я вже близько року займаюся цим питанням. Я проживаю поряд із забудовою і розділяю невдоволення мешканців сусідством з автомийкою. Ми багато разів зустрічалися із забудовником «по-мирному», пропонували йому збудувати на території щось інше, окрім автомийки, але він аж ніяк не налаштований іти на компроміс», – розказує Андрій Лопатюк, депутат Броварської міської ради і один із ініціаторів акцій протесту.
ДЕ ПРАВДИ ШУКАТИ?
І от виходить, що ситуація патова. Забудовник не бажає змінювати своїх планів щодо ділянки, а мешканці навідріз відмовляються бачити під вікнами автомийку. І цей конфлікт міг бути в стадії активної агресії ще довго, якби в справу не втрутилось керівництво міста.
«До мене звернулися мешканці житлових будинків з проханням посприяти припиненню будівництва автомийки поряд з їхніми будинками. Поспілкувавшись із мешканцями я погоджуюсь, що забудовник обрав не найкращий із варіантів спілкування з майбутніми сусідами. Спільними зусиллями, разом із мером міста, ми тимчасово припинили будь-які роботи на ділянці. Наразі ведуться перемовини із забудовником щодо мирного виходу з цієї ситуації», – розповідає Олександр Резнік, голова фракції «Батьківщина» у міськраді.
Але навіть зараз, після заборони на будівельні роботи і відкликання декларації забудовника Державним Архітектурно-будівельним контролем, орендар не припиняє спроб продовжити будівництво. На цьому тижні на земельній ділянці почали заливати фундамент. Аби припинити незаконні роботи мешканцям навіть довелось викликати поліцію.
ТО ЩО Ж ДАЛІ?
На думку громадського активіста, мешканця житлового кварталу за скандальною ділянкою, Пилипа Духлого, наразі є два варіанти виходу з конфлікту. Згідно першого міська рада, мешканці і забудовник знаходять компроміс, що задовольнить всі сторони. Тобто, або підприємцю запропонують іншу земельну ділянку для автомийки, або забудовник піде на діалог із мешканцями і побудує щось інше замість хімічного підприємства.
«Ви зрозумійте, в нас через дорогу великий промвузол, майже під нашими вікнами проходить магістральна траса. Дерева, що були на ділянці перед нашими будинками – це санітарно-бар’єрна зона. Якщо брати детальний план міста, то на цій ділянці немає мийки. Там запланована забудова об’єктів харчування, а 70 відсотків ділянки – зелені насадження. На якій підставі були знищені всі дерева і змінене цільове призначення – це ще велике питання», – пояснює Пилип Духлий.
Другий варіант більш болючий і довготривалий. Це судові розслідування. До речі, до суду грозяться подавати як мешканці, так і забудовник. В такому випадку фінансово постраждають майже всі сторони конфлікту – міській раді доведеться компенсувати орендарю вартість оренди, а сам забудовник втратить можливість побудувати таку омріяну автомийку.
«За словами власника вони планують побудувати цілодобову мийку на дев’ять постів. Це постійний шум, хімія, незрозуміло куди будуть іти отруйні викиди. Хоч власник і обіцяє, що вони не будуть врізатися в нашу каналізацію і встановлять очисний комплекс та це коштує багато грошей. Дуже сумніваюся, що вони будуть так витрачатися. Ми не проти забудови, але хай погодить її з громадою. Аби всі залишились задоволеними», – підсумовує Пилип.
Що буде далі із скандальною ділянкою на сьогоднішній день достойменно невідомо. До чого дійдуть врешті-решт сторони конфлікту ніхто навіть прогнозувати не береться. Але зрозуміло одне – мешканці не здадуться у відстоюванні свого права на життя в дійсно елітному районі, а не в промзоні.
Ксенія Хотянович