Якщо завтра війна, куди бігти та де знайти бомбосховища у Броварах? Через напружену ситуацію на кордонах між Україною та Росією, влада Києва вкотре взялася перевіряти стан та наявність бомбосховищ. Але для всіх мешканців столиці діє загальне й основне правило: у разі небезпечної ситуації треба рухатися у напрямку метрополітену.
Куди сховатися жителю Броварів під час надзвичайної ситуації, “Громадський ревізор”, з’ясував у начальника відділу з питань надзвичайних ситуацій Василя Довганя.
“Для захисту людей від небезпеки, що виникає внаслідок надзвичайних ситуацій у мирний час, та дії засобів ураження в особливий період, використовуються споруди подвійного призначення та найпростіші укриття. Ми говоримо про наземну або підземну споруду, де можна сховатися від бомбардування, артилерійського обстрілу, будь-яких дій бойового характеру (підземний простір метрополітену, підземні паркінги, підземні переходи тощо)”.
Під тимчасові укриття для населення можуть бути пристосовані:
- підвали та підпілля у житлових будинках, промислових, допоміжних та адміністративних будинках;
- загубленні споруди, які розташовані окремо, споруди та будівлі, які призначені для виробничих, складських і побутових потреб;
- заглиблені гаражі, овочесховища, льохи, склади та інше;
окремі приміщення на перших і других поверхах у кам’яних (бетонних) будинках, які мають мінімальну кількість зовнішніх відкритих стін, особливо без віконних та інших прорізів.
Заглиблені та наземні приміщення, які можуть бути пристосовані під укриття, повинні задовольняти наступним основним вимогам:
- мати товсті стіни та перекриття;
- допускати можливість потовщення або посилення захисних конструкцій;
- мати площу для розміщення людей, вільну від обладнання та устаткування;
- знаходитись поблизу місць постійного перебування основної кількості людей, що будуть укриватися в них.
” Спеціальних бомбосховищ, як показують в кіно, у Броварах нема. Хочу нагадати, у 2014 році, коли загроза нападу на Україну виникла вперше, у місті прибрали та навели лад у всіх підвалах. Саме підвал у кожній багатоповерхівці – є тимчасовим сховком від небезпечних ситуацій. Ключі слід питати у відповідальних за підвальне приміщення. В селі захисну роль виконують льохи, які є біля кожної хати”, – наголосив Василь Довгань