Вечір. Бровари. Автозаправна станція. “Швидку” викликали до кинянина, який раптово вдчув різке погіршення стану. 39-річний чоловік саме заправляв автівку…
Від безсилля, він присів біля автомобіля. Працівники АЗС набрали 103. Напередодні чоловік, через ряд проблем зі здоров’ям, мав планово госпіталізуватися до Національного інституту хірургії та трансплантології ім. О. О. Шалімова.
“Від побаченого, з’явилася думка, що не встигли. Ціаноз кінцівок (синюшний колір шкіри), дав нам право так розцінити ситуацію. Однак думати і продовжувати діяти – кардинально різні речі. На щастя, молода людина виявилася живою, ще й в свідомості”, – з хвилюванням в голосі розповідав керівник бригади, фельдшер з медицини невідкладних станів Богдан Колодич.
В той вечір вони працювали вдвох. Медику допомагав досвідчений водій санітарного борту №431 Броварської станції екстреної медичної допомоги Андрій Зубко. Це той випадок, коли знання в наданні догоспітальної медичної допомоги абсолютно не зайві і завжди стають в нагоді.
“Ми діяли мегашвидко: пересадили пацієнта на каталку і перемістили до салону автомобіля. Зняли верхній одяг і розпочали надавати негайну допомогу”, – підхопив розповідь колеги водій санітарного транспорту Андрій Зубко.
Працювали в парі злагоджено. Вимірювали тиск і паралельно знімали електрокардіограму. Артеріальний тиск не прослуховувався, на знімку – надшлуночкова тахікардія. Підозра на тромбоемболію легеневої артерії стояла під запитанням. Приймається рішення провести кардіоверсію.
За відповідно встановленим протокольним стандартом, обов’язковою умовою є забезпечення довенного доступу для седації (знеболювання) пацієнта. Із-за відсутності тиску, катетер встановили в зовнішню яремну вену.
Пацієнту провели всі необхідні процедури, в тому числі забезпечили і підтримку дихальних шляхів. Під час медикаментозного сну недужого, фельдшер з медицини невідкладних станів Богдан Колодич провів синхронізовану кардіоверсію. Після чого у чоловіка відновився синусовий серцевий ритм, знизився пульс та з’явився артеріальний тиск з показником 100/60.
Пацієнта госпіталізували до Броварської багатопрофільної клінічної лікарні.
Дивовижна команда врятувала життя людині. Богдан Колодич брав участь в гуманітарних конвоях у 2022-му, за що був нагороджений медаллю “За врятоване життя”.
Андрій, під час повномасштабного вторгнення, коли вся будівельна індустрія раптово зупинила свою діяльність і бізнес був поставлений на невизначену по часу паузу, не зміг сидіти без діла. Стрімкі пошуки роботи привели до Броварської станції екстреної медичної допомоги, де він успішно й досі розвивається.
Джерело – Київський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Неточна адреса може коштувати життя: як «швидка» заледве не втратила пацієнта